Witamy !



[A 2.0] Przymulona frotka LPG

[A 2.0] Przymulona frotka LPG

Postprzez ttoby » 30 wrz 2009 07:44:24

witam ...
dzis jadac do pracy na PALIWIE ( rzadko mi sie to zdarza, ale tak sie zlozylo ze wyjezdzilem LPG i zapomnialem zatankowac ...:p) zauwazylem ze samochod przy wciscnieciu gazu na wolnych obrotach PRZYMULA ... ciezko mu sie zebrac i brakuje mocy ... jak juz sie zbierze to jest OK, ale jak pusze go znowu na wolne obroty to sytuacja sie powtarza ... (najgorzej jest ruszac zpod swiateł, bo trzeba wczesniej robic przygazowke zeby go rozruszac .... ) zaznaczam ze dzieje sie tak tylko na paliwie :) na LPG jest OK ....

btw. mam frote sport 2,0 ....

prosze o wasza pomoc :) co moze byc przyczyna tej usterki ??
(coprawda zadko jezdze na paliwie ... ale generalnie ta sprawa jakos tak nie daje mi psychicznego spokoju :) ... :P

pozdr i czekam na wasze odpowiedzi :)
ttoby
 

Re: przymulona frotka ... :) prosze o pomoc ")

Postprzez jrzeuski » 30 wrz 2009 08:19:06

Filtr paliwa sprawdziłeś? Może pompa paliwa szwankuje skoro jej nie używałeś?
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: przymulona frotka ... :) prosze o pomoc ")

Postprzez flowers » 30 wrz 2009 08:37:50

Pompa paliwa raczej nie zaba bo ona działa przez cały czas jak chodzi na gazie, filtr paliwa też nie do końca bo przymula tylko na wolnych obrotach więc zapotrzebowanie na paliwo jest mniejsze niz na wysokich (a jest w porzo na wysokich obr). Ale filtr i tak trzeba by było wymienić. Skoro na gazie jest ok to układ zapłonowy jest w porządku więc zostaje układ paliwowy a w tym przypadku wtryski( może się przywieszają).
flowers
 

Re: przymulona frotka ... :) prosze o pomoc ")

Postprzez ballula » 30 wrz 2009 10:23:07

flowers napisał(a):Pompa paliwa raczej nie zaba bo ona działa przez cały czas jak chodzi na gazie,


Miałam to samo w swojej frotce, podjechałam do swojego mechanika,ten stwierdził ,że filtr jest ok raczej pompa się kończy ale nic z tym nie zrobi do puki całkiem nie padnie :( cudem samo przeszło , może coś się przytkało więc albo ten typ już tak ma :wink: albo mechanika powinnam zmienić :lol: Będę śledzić temacik , może jakieś info będzie co mi też się przyda :wink:
ballula
 

Re: przymulona frotka ... :) prosze o pomoc ")

Postprzez funio » 30 wrz 2009 10:43:11

Miałem kiedyś takie objawy w poprzednim samochodzie. Zalej go świeżym paliwem i zobaczysz czy jest różnica. U mnie zadziałało. Jeśli jeździsz cały czas na gazie a paliwa uzywasz jedynie do odpalania samochodu to po czasie to paliwo poprostu sie utleni i pewnie liczba oktanów spada a stąd kiepsko silnik chodzi.
funio
 

Re: przymulona frotka ... :) prosze o pomoc ")

Postprzez FROTERKA » 30 wrz 2009 11:25:24

ttoby, a ile masz paliwa w baku ? Bo może Ci pociągło jakieś syfy z dna.
A tak w ogóle to stawiam na wtryski.
...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: przymulona frotka ... :) prosze o pomoc ")

Postprzez Maciej1981 » 30 wrz 2009 12:02:22

Pompa paliwa raczej nie zaba bo ona działa przez cały czas jak chodzi na gazie, filtr paliwa też nie do końca bo przymula tylko na wolnych obrotach więc zapotrzebowanie na paliwo jest mniejsze niz na wysokich (a jest w porzo na wysokich obr). Ale filtr i tak trzeba by było wymienić. Skoro na gazie jest ok to układ zapłonowy jest w porządku więc zostaje układ paliwowy a w tym przypadku wtryski( może się przywieszają).




i tu jesteś w błędzie, w historii miałem dosyc sporo aut na gaz i powiem Ci że przy autach na wtrysku pompa paliwa pracuje cały czas a paliwo musi byc utrzymywane na odpowiednim pozimie bo służy do chłodzenia tej pompy (a emulator "zagłusza" pracę wtrysków). mało tego należy zawsze odpalac auto na paliwie, po uzyskaniu odpowiedniej temperatury zawór sam przełączy, nie należy przełączac samemu. przy małych ilościach paliwa pompa się zatrze. np fiat zaleca przy autach z instalacją lpg utrzymywanie stanu paliwa powyżej połowy. I tak jak kolega powyżej napisał paliwo traci swoje "kalorie", więc warto zalac droższego np vervy czy vpowera. nie warto oszczędzac, znam ludzi którzy odpalają tylko na gazie i teraz mają takie same problemy jak TY. pozdrawiam
kom 502338253 - pomoc dla klubowiczów (okolice koszalina)
lift 2" (ironman amory+springi)
mt 31"
Avatar użytkownika
Maciej1981
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 287
Dołączył(a): 11 sie 2009 15:48:38
Lokalizacja: Unieście
Województwo: Zachodniopomorskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Sport 1995-1996

Re: przymulona frotka ... :) prosze o pomoc ")

Postprzez brum » 30 wrz 2009 13:51:56

Maciej1981 napisał(a): mało tego należy zawsze odpalac auto na paliwie, po uzyskaniu odpowiedniej temperatury zawór sam przełączy,


Jeśli jest senkwencja

Jak by pompa siadała to na wysokich obr by nie dawała rady i by też muliło, sprawdź wtryski lub jedź na diagnostyke.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: przymulona frotka ... :) prosze o pomoc ")

Postprzez ttoby » 30 wrz 2009 14:26:17

witam ....
dziekuje za rady ... a teraz moje odpowiedzi ...

wiec tak ...
paliwa mam ciut wyzej rezerwy ...(ale juz tak ze 3 miesiace ... )
sekwencji nie mam tylko o ile dobrze pamietam to 2-ga generacje ...
a jesli chodzi o paliwo to ... :( - UKRAINSKIE :/ - przy czym nie wiem jak bedzie sie zachowywal na dobrym ... :) postaram sie zatankowac lepszego i zobaczymy jak wtedy bedzie ....

pozdrawiam ttoby

PS. na stacji pan kazal mi wlac do baku ciut denaturatu w celu pozbycia sie wody ... czy to pomoze ??
ttoby
 

Re: przymulona frotka ... :) prosze o pomoc ")

Postprzez STRUNA » 30 wrz 2009 15:10:42

To wina paliwa. Ukraińskie ma mniej oktanów a Twoje jest jeszcze zwietrzałe i Frota na niskich obrotach będzie prychać i dusić się. Tak na wtryskach musi już być.
STRUNA
 

Re: przymulona frotka ... :) prosze o pomoc ")

Postprzez FROTERKA » 30 wrz 2009 15:15:54

ttoby napisał(a):paliwa mam ciut wyzej rezerwy ...(ale juz tak ze 3 miesiace ... )

:<:
...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: przymulona frotka ... :) prosze o pomoc ")

Postprzez STRUNA » 30 wrz 2009 15:27:49

Najlepiej uzupełniać zawsze świeżą porcję paliwa przy tankowaniu gazem. Z pełnym bakiem rok jeździć nie dobrze ale na rezerwie też nie. Ja biorę 20 pln na miesiąć.
STRUNA
 

Re: przymulona frotka ... :) prosze o pomoc ")

Postprzez Maciej1981 » 30 wrz 2009 15:41:33

PS. na stacji pan kazal mi wlac do baku ciut denaturatu w celu pozbycia sie wody ... czy to pomoze ?



denaturat jak każdy alkohol miesza się z wodą czyli wyciągnie ją ze zbiornika, ale jeśli paliwo jest kiepskiej jakości to :dupa: radzę zalej większą ilośc paliwa bardzo dobrej jakości np vpowera tak z 15-20L możesz dolac denaturatu i wtedy pojeździj na paliwie cały dzień.


no i jeszcze wracając do odpalania na gazie, w żadnym wypadku nie należy odpalac auta na gazie, nawet jeśli jest to instalacja I generacji, ponieważ gaz zamarza nawet w dodatniej temperaturze, dlatego do reduktora doprowadzony jest obieg wody, rozgrzana woda przepływa przez reduktor i ogrzewa gaz, zbyt niski poziom wody w układzie chłodzenia powoduje zamarzanie reduktora co widac gołym okiem, reduktor jest oszroniony. a no itrzeba pamiętac że auto zasilane lpg (tym bardziej oploski silnik 2,0) wymaga częstrzej regulacji zaworów, to wszystko powinno byc w temacie LPG, tak jak już mówiłem, eksploatowałem już auta na lpg różnej generacji od I do V zasada działanoia jest podobna, pozdrawiam
kom 502338253 - pomoc dla klubowiczów (okolice koszalina)
lift 2" (ironman amory+springi)
mt 31"
Avatar użytkownika
Maciej1981
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 287
Dołączył(a): 11 sie 2009 15:48:38
Lokalizacja: Unieście
Województwo: Zachodniopomorskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Sport 1995-1996

Re: przymulona frotka ... :) prosze o pomoc ")

Postprzez STRUNA » 30 wrz 2009 17:10:27

Zgadzam się co do tematu paliwa i gazu.

Powiedz jaką temperaturę przełączania na gaz proponujesz z doświadczenia?
STRUNA
 

Re: przymulona frotka ... :) prosze o pomoc ")

Postprzez Maciej1981 » 30 wrz 2009 20:02:47

przyznam się że nie wiem dokładnie, instalację pierwszej generacji miałem ostatni raz w polonezie 10 lat temu, a już od dugiej generacji do V miałem na czujnik temperatury, można się wywiedziec w serwisie ja nie pomogę
kom 502338253 - pomoc dla klubowiczów (okolice koszalina)
lift 2" (ironman amory+springi)
mt 31"
Avatar użytkownika
Maciej1981
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 287
Dołączył(a): 11 sie 2009 15:48:38
Lokalizacja: Unieście
Województwo: Zachodniopomorskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Sport 1995-1996

Re: przymulona frotka ... :) prosze o pomoc ")

Postprzez brum » 30 wrz 2009 20:09:33

Przełączać się powinno jak z nawiewów zacznie lecieć ciepłe powietrze, ważne to jest szczególnie zimą. Napewno pomoże to zaworom które się nie będą wypalać.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: przymulona frotka ... :) prosze o pomoc ")

Postprzez flowers » 01 paź 2009 09:35:45

Maciej1981 napisał(a):
Pompa paliwa raczej nie zaba bo ona działa przez cały czas jak chodzi na gazie, filtr paliwa też nie do końca bo przymula tylko na wolnych obrotach więc zapotrzebowanie na paliwo jest mniejsze niz na wysokich (a jest w porzo na wysokich obr). Ale filtr i tak trzeba by było wymienić. Skoro na gazie jest ok to układ zapłonowy jest w porządku więc zostaje układ paliwowy a w tym przypadku wtryski( może się przywieszają).




i tu jesteś w błędzie,


Nie rozumiem dlaczego piszesz Maciek, że jestem w błędzie przecież napisałem to samo co ty :?: Kolega tobby ma reduktor wydaje mi się bez czujnika temperatury a na gaz przełancza się po przekroczeniu około 2100 obrotów/min. a pompka tłoczy paliwo z takim samym ciśnieniem jak by pracowała na bęzynie (tak samo jest jak by była z czujnikiem temp) . To gdzie się pomyliłem :idea: :?:
flowers
 

Re: przymulona frotka ... :) prosze o pomoc ")

Postprzez sylwian70 » 01 paź 2009 09:44:08

Wracając do wątku tematu to ja jeszcze przeczyściłbym przepustnice. :guns:
sylwian70
 

Re: przymulona frotka ... :) prosze o pomoc ")

Postprzez FROTERKA » 01 paź 2009 10:20:54

brum napisał(a):Przełączać się powinno jak z nawiewów zacznie lecieć ciepłe powietrze, szczególnie zimą. Napewno pomoże to zaworom które się nie będą wypalać.

Nie załamuj mnie. Przełączam na gaz jak zjadę na wieś (1,5 km). Gdybym czekała aż mi zacznie lecieć ciepłe powietrze to w zimie dopiero za Dobczycami (10 km). Teraz potrafi mi kichnąć nawet 10 razy w ciągu drogi do pracy. Wczoraj nawet dwa razy zgasł przy kichnięciu. Przepływomierz wymieniony, świece wymienione. B. powiedział, że chyba zawory szlag trafia. Coś tam jeszcze o parowniku wspominał. A na koniec kazał mi kupić gaśnicę, jakby mi się silnik zapalił. :roll:
...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: przymulona frotka ... :) prosze o pomoc ")

Postprzez brum » 01 paź 2009 14:30:14

FROTERKA napisał(a):
brum napisał(a):Przełączać się powinno jak z nawiewów zacznie lecieć ciepłe powietrze, szczególnie zimą. Napewno pomoże to zaworom które się nie będą wypalać.

Nie załamuj mnie. Przełączam na gaz jak zjadę na wieś (1,5 km). Gdybym czekała aż mi zacznie lecieć ciepłe powietrze to w zimie dopiero za Dobczycami (10 km). Teraz potrafi mi kichnąć nawet 10 razy w ciągu drogi do pracy. Wczoraj nawet dwa razy zgasł przy kichnięciu. Przepływomierz wymieniony, świece wymienione. B. powiedział, że chyba zawory szlag trafia. Coś tam jeszcze o parowniku wspominał. A na koniec kazał mi kupić gaśnicę, jakby mi się silnik zapalił. :roll:


Po 1.5km to silnik już jest ogólnie nagrzany tylko że nie tak żeby było czuć ciepło z nawiewów. Jeśli kicha to coś nie tak i najlepiej jechać do jakiś innych gazowników jesli Ci nie daja rady pomóc, w Olkuszu są tacy :>:
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Następna strona

Powrót do 2.0i



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość