Witamy !



[A 2.0] Klekot pod autem

[A 2.0] Klekot pod autem

Postprzez Arni » 24 maja 2010 23:28:38

Witam. Jak samochód jest zimny to jest cisza. Natomiast po rozgrzaniu jak wysiądę z auta to spod spodu dobiega mnie takie klekotanie, dosc wyraźnie słyszalne. Jak leżałem pod autem i słuchałem to słychac w okolicy miski/sprzęgła. Gdy wcisnę sprzęgło klekot nie ustaje, najbardziej słyszalny jest na wolnych obrotach....wraz ze wzrostem obrotów staje się mniej słyszalny, praktycznie w ogóle.Słuchając od góry silnika nic nie słychać. Macie jakies pomysły?
Ostatnio edytowano 25 maja 2010 19:59:49 przez Arni, łącznie edytowano 1 raz
Arni
 

Re: Klekot pod autem

Postprzez KOBZI » 25 maja 2010 09:34:48

ja stawiam na łożysko dociskowe
Obrazek
Avatar użytkownika
KOBZI
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1432
Dołączył(a): 06 lip 2007 13:16:28
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 1
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: Klekot pod autem

Postprzez wikked » 25 maja 2010 09:42:21

a ja obstawiam panewkę
wikked
 

Re: Klekot pod autem

Postprzez szymon.ha » 25 maja 2010 11:20:48

Ostatnio też mam jakiś klekot, na zimnym i ciepłym przy zejściu z obrótów, tzn między 1300 a 900, jak obroty schodzą to przy tych obrotach mam chwilowe zawachanie za nim ie usabilizują i wtedy słychac jakiś klekot w silniku, czy stukanie.
Avatar użytkownika
szymon.ha
Diler
 
Posty: 3515
Obrazki: 2
Dołączył(a): 08 mar 2009 23:03:38
Pochwały: 16
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Klekot pod autem

Postprzez wikked » 25 maja 2010 12:32:15

tak naprawdę to klekot jest w 2 sytuacjach:
zimny silnik- zanim dojdzie olej po nocy albo dłuższym postoju to słychać klawiaturę i odgłos ewidentnie dobiega z góry silnika. Widać to po wskazówce ciśnienia oleju (długo nie wstaje)
ciepły silnik- góra cichutko sobie pracuje a od dołu dochodzi stuk z okolic miski olejowej. Sa wtedy przeważnie problemy z ciśnieniem oleju itd.
w V-kach jest jeszcze stuk z góry silnika przy niskim ciśnieniu nie może doregulować luzu zaworowego ale to juz inna bajka. Ogólnie V-ki sa fajne jak się nie psują.
wikked
 

Re: [A2.0] Klekot pod autem

Postprzez Arni » 25 maja 2010 20:03:28

Kolego wikked, napisałeś o problemach z ciśnieniem oleju. Sugerujesz zrobienie pomiaru wartości ciśnienia?
W jaki sposób ew. spadek ćiśnienia oleju może powodowac stukanie? Niedotłacza go do panewek i stąd może być ten dzwięk?
Czy wymiana pompy rozwiąże problem ze stukaniem, czy może być juz za późno i panewki mogły oberwac?
Arni
 

Re: [A2.0] Klekot pod autem

Postprzez damianEK691965 » 30 maja 2010 21:29:31

wg mnie panewka raczej jedna bo cztery to byś dopiero słyszał :twisted: a co do łożyska oporowego to raczej nie bo po wciśnięciu sprzęgła klekot by ustał . no chyba że sie myle
kumho kl71 31' lift lekki snorkel winda dragon 1200HD było
Jest jeep cherokee4.0 lift plus BFG mt km2 31" zderzaki bagażnik i parę drobiazgów
isuzu 2.2 td pocięte 32" mieszacz błota
Avatar użytkownika
damianEK691965
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1055
Obrazki: 7
Dołączył(a): 13 cze 2009 13:48:59
Lokalizacja: Słupsk Gdynia
Pochwały: 1
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: [A2.0] Klekot pod autem

Postprzez makar » 31 maja 2010 21:13:15

ja też obstawiam panewkę niemniej jednak może to być również wał korbowy, panewki korbowodowe lub co się bardzo rzadko zdarza sworzeń albo coś sie urwało i lata po misce choć dopiero by to waliło. Jednak 70% panewki
makar
 

Re: [A2.0] Klekot pod autem

Postprzez Arni » 31 maja 2010 21:29:10

Byłem u mechanika i dałem mu to posłuchac. Powiedział mi, że panewka ma raczej bardziej metaliczny stuk, szczególnie przy dodaniu gazu z wolnych obrotów pownno być słyszalne charatkerystyczne stukniecie przy zmianie obciążenia...a tymczasem nic takiego nie mam. Mowił, ze na pewno nie powinno być tego dzwięku słychać, ale jednoznacznie nie potrafił sie określic co to moze być.
Co do cisnienia oleju, to dowiedziałem sie, ze jak pada pompa oleju to najpierw odzywaja sie hydropopychacze zaworowe, a te u mnie są całkowicie cicho. Wiec coś grzechocze tylko nikt nie wie co heh. ;) Choc z drugiej strony....co innego moze klekotać na dole silnika jak tam oprocz panewek nic innego nie ma. Pompa oleju jedynie jeszcze tam z przodu.

Gdyby mnie czas nie ograniczał to ja bardzo chętnie sie kłade pod auto i zciagam miske żeby przynajmniej wstępnie przyjrzeć sie jak panewki sie mają....tylko własnie nie mam kiedy.
Arni
 

Re: [A2.0] Klekot pod autem

Postprzez konik » 31 maja 2010 22:15:15

No do zdjęcia miski to musisz wymontować silnik z auta, albo odkręcić i opuścić przedni most :x
Avatar użytkownika
konik
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1161
Obrazki: 3
Dołączył(a): 15 lut 2008 22:06:24
Lokalizacja: Starogard Gdański
Pochwały: 5
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: [A2.0] Klekot pod autem

Postprzez Arni » 31 maja 2010 22:45:00

Raczej tylko 2 opcja z mostem wchodziłaby w grę. Albo jeszcze jedna....jeździć i sie nie przejmować, jak zdechnie to wtedy trudno :mrgreen:
Arni
 

Re: [A2.0] Klekot pod autem

Postprzez jamrutek » 03 mar 2011 19:26:31

Arni napisał(a):Byłem u mechanika i dałem mu to posłuchac. Powiedział mi, że panewka ma raczej bardziej metaliczny stuk, szczególnie przy dodaniu gazu z wolnych obrotów pownno być słyszalne charatkerystyczne stukniecie przy zmianie obciążenia...a tymczasem nic takiego nie mam. Mowił, ze na pewno nie powinno być tego dzwięku słychać, ale jednoznacznie nie potrafił sie określic co to moze być.
Co do cisnienia oleju, to dowiedziałem sie, ze jak pada pompa oleju to najpierw odzywaja sie hydropopychacze zaworowe, a te u mnie są całkowicie cicho. Wiec coś grzechocze tylko nikt nie wie co heh. ;) Choc z drugiej strony....co innego moze klekotać na dole silnika jak tam oprocz panewek nic innego nie ma. Pompa oleju jedynie jeszcze tam z przodu.

Gdyby mnie czas nie ograniczał to ja bardzo chętnie sie kłade pod auto i zciagam miske żeby przynajmniej wstępnie przyjrzeć sie jak panewki sie mają....tylko własnie nie mam kiedy.

A u mnie jest tak : zapalam silnik i jest cicho po minucie zaczyna coś grzechotać i po kolejnej cichnie, nie są to panewki odgłos raczej jakby luz na popychaczu zaworowym tylko ciężko to wyłapać skąd bo trwa to minutę i mam tak już 3 lata, jak się zrobi cieplej to chcę się tym zająć bo ostatnio mam wrażenie że na zimnym silniku po zapaleniu dłużej świeci się kontrolka ciśnienia oleju tak ok3 sekundy po odpaleniu , może ma to coś wspólnego ze sobą?
jamrutek
 

Re: [A2.0] Klekot pod autem

Postprzez konik » 03 mar 2011 21:55:49

jamrutek napisał(a):(...) ostatnio mam wrażenie że na zimnym silniku po zapaleniu dłużej świeci się kontrolka ciśnienia oleju tak ok3 sekundy po odpaleniu , może ma to coś wspólnego ze sobą?

To nie ma nic wspólnego z hałasem, dłuższe świecenie kontrolki, oznacza pogorszenie właściwości oleju, wymień olej, a kontrolka wróci do normy.
Avatar użytkownika
konik
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1161
Obrazki: 3
Dołączył(a): 15 lut 2008 22:06:24
Lokalizacja: Starogard Gdański
Pochwały: 5
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: [A2.0] Klekot pod autem

Postprzez Arni » 09 mar 2011 12:08:16

O, widze teraz, że prawie rok temu przejmowałem sie jeszcze takimi pierdołami jak napisałem na samym początku :mrgreen: :mrgreen:

U siebie też wymieniłem olej po awarii simmeringu, gdzie na droge uciekło mi 3.5 l oleju i teraz kontrolka gaśnie szybko.
Arni
 


Powrót do 2.0i



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość