Witamy !



[A 2.0] Kapie olej skrzynia/silnik

[A 2.0] Kapie olej skrzynia/silnik

Postprzez RenOpel » 11 lut 2008 15:55:05

witam,zauważyłem dość znaczny wyciek oleju z...miejsca w skrzyni biegów ?,do której wchodzi harmonijkowa guma i jakiś wodzik (sprzęgło ?),po lewej stronie -stojąc przodem do auta,wie ktoś co to może być ?

i pytanie drugie

zauważyłem również że mam wilgotne chyba od OLEJU,połączenie tłumika z rurą i zauważyłem że chyba olej jest na końcówce rury wydechowej

Proszę o odpowiedzi
RenOpel
 

Postprzez mody1 » 11 lut 2008 16:25:16

mialem podobnie simering na wale korbowym na wyjsciu na skrzynie i na wyjsciu wału ze skrzyni
grubsza robota simeringi mechanik zciągał z opla :) bo nie mogl dobrac zamiennikow i skrzynie trzeba wyciągnąc
to odrazu tarcze sprzęgla wymienilem bo byla upalona :)
Avatar użytkownika
mody1
V-ce Prezes
V-ce Prezes
 
Posty: 3884
Obrazki: 1
Dołączył(a): 07 paź 2007 18:00:49
Lokalizacja: Chrzanów
Pochwały: 17
Województwo: Małopolskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Postprzez wojtekkk » 11 lut 2008 18:02:02

simeringi łatwo dostepne tylko zabawy duzo-najczęściej pada od strony silnika(standart w 2.0) a to ustrojstwo o którym pisałeś ty faktycznie łapa sprzęgła
wojtekkk
 

Postprzez tobixxx » 11 lut 2008 20:43:47

tak. ale ten na wyjściu ze skrzyni na wał napędowy to niestety tylko orginał. koszt GM ok. 50 pln. znam to z autopsji:)))
tobixxx
 

Postprzez RenOpel » 11 lut 2008 21:57:25

dzięki panowie,czyli reasumując to wycieka olej z silnika czy skrzyni ?
wybaczcie zielonemu takie pytania,ale jak coś się dzieje z moją frotką to zaczynam się troszkę denerwować
dzięki i pozdrawiam
RenOpel
 

Postprzez brum » 11 lut 2008 22:01:08

Raczej z silnika, tak jak wojtekkk napisał to dość częsta usterka,u mnie też cieknie.
Sprawdź sobie ile masz oleju w silniku.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Postprzez RenOpel » 12 lut 2008 07:43:48

no to jeśli z silnika to narazie trza z tym żyć dolewki oleju nie są tak drogie jak wyciąganie skrzyni,zrobi się kiedyś przy wymianie sprzęgła
Dziękuję panowie
RenOpel
 

Postprzez makar » 27 lut 2008 23:33:31

Ja właśnie jestem w trakcie naprawy i wymiany simeringu silniczek mam na zewnętrznym i wszystko ładnie moge poskładać. Powiem że roboty jest kupa i jeśli kto nie ma grzanego garażu i kanału to od razu proponuję ciagnąć silnik w głóre wiele nerwów sie zaoszczedzi. Jakby co służę pomoca
makar
 

Re: Kapie olej-czemu ?

Postprzez sick69 » 30 mar 2008 13:50:42

[quote="RenOpel"]witam,zauważyłem dość znaczny wyciek oleju z...miejsca w skrzyni biegów ?,do której wchodzi harmonijkowa guma i jakiś wodzik (sprzęgło ?),po lewej stronie -stojąc przodem do auta,wie ktoś co to może być ?

A mi sie wydaje ze tu chodzi o wysprzeglik...ktory jest przy skrzyni i jesli cos cieknie to spr.czy to czasami nie jest plyn ze sprzegla....mialem to samo ...parcieja gumki na wysprzegliku i puszczaja plyn...a sprzeglo ci dobrze pracuje ??
sick69
 

Postprzez wojtekkk » 30 mar 2008 19:24:03

kolego luknij na date ostatniego postu
a wydaje się tobie dobrze-pierwsze pytanie dotyczyło wysprzęglika a cała dyskusja skupiła się jednak na drugim pytaniu
wojtekkk
 

Postprzez sick69 » 31 mar 2008 08:56:06

:shock: faktycznie troche dawno .....tak bardzo chcialem pomoc ze nie luknołem na date :lol: ale licza sie checi :wink:
sick69
 

Postprzez wojtekkk » 31 mar 2008 08:57:09

owszem-może skorzysta ktoś inny
wojtekkk
 

Postprzez Jarek sp3swj » 13 maja 2008 14:49:29

Miałem ( mam) podobny problem, podejrzewam że RenOpel zauważyłes wyciek zaraz po jakiejś ostej jeździe z ostrymu najazdami pod górę :-)

napewno nie stało ci się to od normalnej jazdy :-)

u mnie autko nigdy nie ciekło... a po jednej wyprawce gdzie wykonałem kilka stromych podjazdów silnik stracił około 2 litry oleju !!!!
a tydzień wczesniej miałem wymieniany i full poziom.

Efekt był taki że przez ten popychacz z uszczelką o ktym była mowa siknęło olejem na zewnątrz, cała osłona skompana , wał napędowy przodu dosłownie umyty olejem i belka dolna ( nośna) zaolejowana na długości 30 cm.

Wnioski sa takie z zebranych i poskładanych do kupy informacji:
- podczas najazdu zimering pomiędzy silnikiem a skrzynia dostał dużego naporu oleju i wlało się do skrzyni po czym wylało na zewnątrz
- najpierw pod autkiem była nieprzyjemna kałuża
- potem juz tylko kapało z osłony i tej gabki w osłonie która wręcz nasiąkneła olejem

Po niezwłoczyn uzupełnieniu oleju i regularnych kontrolach i dwóch trasach po 200 km nie zauwazyłem ŻADNEGO ubytku !!! ani odrobiny

Przy okazji wymiany tłumika jak autko było na podnośniku - wyczyściłem szmata autko u osłonę.
Dalej będę kontrolował olej - ale wnioski są takie że była to jednorazowa utrata oleju związania z przekroczeniem stromości najazdu

Ciekawe co powie kolega RenOpel - czy u niego zjawiska były podobne ??
/Jarek Poznań
4x4 ... ale Octavia :-) --- ... błękitne foto z sentymentu ... była też srebrna LONG :-)
Avatar użytkownika
Jarek sp3swj
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2001
Obrazki: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2008 22:57:17
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 12
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Postprzez RenOpel » 13 maja 2008 21:14:06

a wiesz że możesz mieć rację ?
jakiś już czas nie jeździłem nigdzie w terenie,bo błota u nas brakuję i OLEJ NIE KAPIE,przynajmniej nie ma żadnych plam pod frotką , a często były,
dzięki ipozdrawiam
RenOpel
 

Postprzez Jarek sp3swj » 13 maja 2008 21:33:44

moja jeszcze posikuje olejem .. czasami :-(
musze monitorowac stan oleju...
i czy mi przypadkiem zimeringa nie dmuchneło..

a jak u ciebie kontrola ubytków oleju ???

poczekamy co jeszcze inni powiedzą...

hej
/Jarek Poznań
4x4 ... ale Octavia :-) --- ... błękitne foto z sentymentu ... była też srebrna LONG :-)
Avatar użytkownika
Jarek sp3swj
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2001
Obrazki: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2008 22:57:17
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 12
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Postprzez RenOpel » 14 maja 2008 18:19:43

ja zdecydowałem że nie jest tak tragicznie z ubytkami i po prostu dolewam,jak ubywa,po uszczelniam dopiero jak trza będzie wyciągać silnik,np.odpukać ,padnie sprzęgło albo cóś !
RenOpel
 


Powrót do 2.0i



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość