Witamy !



Przechylomierz z Pajero we frotce A

Wszystko o przeróbkach Frontery

Przechylomierz z Pajero we frotce A

Postprzez gmoll » 25 mar 2009 23:33:07

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pytania sugestie ?
gmoll
 

Re: Przechylomierz z Pajero we frotce A

Postprzez brum » 26 mar 2009 00:04:03

I tak sie na niego nie patrzy :mrgreen:
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Przechylomierz z Pajero we frotce A

Postprzez gmoll » 26 mar 2009 00:10:25

Racja !to tylko gadżet w sumie niepotrzebny.Dostałem ten przechylomierz od kuzyna, żal było wyrzucić więc wszczepiłem do froty!
gmoll
 

Re: Przechylomierz z Pajero we frotce A

Postprzez RenOpel » 26 mar 2009 06:23:10

a mi się podoba!
RenOpel
 

Re: Przechylomierz z Pajero we frotce A

Postprzez pedroo » 26 mar 2009 12:43:55

Całkiem fajnie wygląda.
pedroo
 

Re: Przechylomierz z Pajero we frotce A

Postprzez flowers » 26 mar 2009 18:34:22

[b]Gmoll[/b] musisz teraz sprawdzić przy ilu stopniach przechyłu przewróci ci sie na bok cobyś na przyszłość wiedział jak jeździć :mrgreen: .
flowers
 

Re: Przechylomierz z Pajero we frotce A

Postprzez POPO » 26 mar 2009 19:27:00

flowers napisał(a):[b]Gmoll[/b] musisz teraz sprawdzić przy ilu stopniach przechyłu przewróci ci sie na bok cobyś na przyszłość wiedział jak jeździć :mrgreen: .


Byłem kiedyś w okolicach Wa-wy na takim "teście przechyłowym" strażackim Actros'em 6x6
Autko przechylali na takiej specjalnej rampie aż przejdzie "test kartki" -> wkładali kartke papieru miedzy koło odrywane od ziemi a podłoże platformy :shock: i ustalali kąty przechyłu bocznego. Ciężarówka była jedynie "zabezpieczona" jednym luźnym /bo musi byc wychył/ pasem używanym do załadunku towarów :lol:
Zdenerwowany, pytam -> "...a co jak sie przewróci??" - \
odpowiedź całkiem spokojnego gościa -> "doliczymy wam koszty sprzątania" :twisted: :wink: :lol:

W temacie - ładnie wygląda "prawie" jak oryginał :)
P.S. wszystkie odpowiedzi są czysto teoretyczne podparte niewielką wiedzą własciciela w w/w temacie :)
ObrazekObrazekObrazek

" :)))))
....)))))

POPOfon - 733530005
POPO
Starszy Nałogowiec
Starszy Nałogowiec
 
Posty: 367
Dołączył(a): 08 gru 2008 14:44:26
Lokalizacja: Bielsko Biała
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera A 2.4i Long 1991-1995

Re: Przechylomierz z Pajero we frotce A

Postprzez gmoll » 26 mar 2009 19:30:06

flowers do czego Ty mnie namawiasz :stop: Ja mojej froci tak testować nie będę to przecież moja miłość! :lol:
gmoll
 

Re: Przechylomierz z Pajero we frotce A

Postprzez flowers » 26 mar 2009 19:41:16

Wystaw swoją miłość na próbę :twisted:
flowers
 

Re: Przechylomierz z Pajero we frotce A

Postprzez oposs » 26 mar 2009 19:44:54

flowers napisał(a):musisz teraz sprawdzić przy ilu stopniach przechyłu przewróci ci sie na bok

Zdaje sie ze bez tego przechylomierz bedzie bezuzyteczny :mrgreen:
Avatar użytkownika
oposs
Moderator
Moderator
 
Posty: 2227
Dołączył(a): 03 sie 2008 20:56:45
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki/Czosnów
Pochwały: 4
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Przechylomierz z Pajero we frotce A

Postprzez POPO » 26 mar 2009 19:48:58

oposs napisał(a):
flowers napisał(a):musisz teraz sprawdzić przy ilu stopniach przechyłu przewróci ci sie na bok

Zdaje sie ze bez tego przechylomierz bedzie bezuzyteczny :mrgreen:

Sądze że klub zasponsoruje markera do zaznaczenia wartości krytycznych (trzeba zaznaczyc "pisakiem" bo będąc w szoku możesz zapomnieć :twisted: )
P.S. wszystkie odpowiedzi są czysto teoretyczne podparte niewielką wiedzą własciciela w w/w temacie :)
ObrazekObrazekObrazek

" :)))))
....)))))

POPOfon - 733530005
POPO
Starszy Nałogowiec
Starszy Nałogowiec
 
Posty: 367
Dołączył(a): 08 gru 2008 14:44:26
Lokalizacja: Bielsko Biała
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera A 2.4i Long 1991-1995

Re: Przechylomierz z Pajero we frotce A

Postprzez flowers » 26 mar 2009 19:53:18

A tak swoją drogą fajnie się tam wkomponował :>:
flowers
 

Re: Przechylomierz z Pajero we frotce A

Postprzez gmoll » 26 mar 2009 19:59:09

Zachowując trochę zdrowego rozsądku coś popróbuje, w końcu przechyłomierz temu służy by coś nieco wiedzieć o dopuszczalnych granicach przechyłu,ale przesadzać nie zamierzam :mrgreen:
gmoll
 

Re: Przechylomierz z Pajero we frotce A

Postprzez Holls&Xenia » 26 mar 2009 20:18:45

gadżet ale fajny i pasuje 8)
Holls&Xenia
 

Re: Przechylomierz z Pajero we frotce A

Postprzez RenOpel » 26 mar 2009 20:28:11

:1: a ja pewnego razu przesadziłem i mi taki łomierz by się przydał :hilift: ,mówię wam :dyskusja: ,przeżycie niesamowite,film w dziale filmy,u mnie obyło się bez strat :boss:
RenOpel
 

Re: Przechylomierz z Pajero we frotce A

Postprzez gmoll » 26 mar 2009 20:52:15

RenOpel napisał(a)::1: a ja pewnego razu przesadziłem i mi taki łomierz by się przydał :hilift: ,mówię wam :dyskusja: ,przeżycie niesamowite,film w dziale filmy,u mnie obyło się bez strat :boss:

Nie mogę tego filmiku znależć :( mógłbyś podać link? bardzo ciekawy jestem :lol:
gmoll
 

Re: Przechylomierz z Pajero we frotce A

Postprzez Stan65 » 06 kwi 2009 19:08:04

gmoll przyjacielu podpowiedz proszę jak to podlączyłeś bo mam taki sam i calą wiązkę kabli oraz ten dodatek do kompasu czy to może u nas działać (A 2,4B 94) może jakieś foto z boki, wycinałeś otwór w desce ?
Stan65
 

Re: Przechylomierz z Pajero we frotce A

Postprzez gmoll » 06 kwi 2009 19:47:43

Postaram się o fotki z boku. Jutro powinienem wrzucić .Tak niestety nie obyło się od cięcia w desce, bo przechyłomierz musiał się schować. Serce też mi się krajało, jak to robiłem :cry2: ale efekt końcowy wyszedł zadawalający, więc nie żałuję, bo warto było. Jutro przy okazji wrzucenia foty podam wymiary prostokąta który trzeba wyciąć.Oczywiście póżniej trzeba to jeszcze wszystko spasować ale to fajna dłubanina. Co zaś tyczy się podłączenia przechyłomierza,zasilanie podświetlenia zabrałem z zegarka który jest bardzo blisko.Niestety sprawa kompasu nie jest już taka prosta.Na razie nie jest podłączony, choć cały czas pracuję nad tym, razem z moim kuzynem elektronikiem ,aby wskrzesić go do pracy.Jutro opiszę więcej o montażu.Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 14 kwi 2009 09:37:46 przez gmoll, łącznie edytowano 1 raz
gmoll
 

Re: Przechylomierz z Pajero we frotce A

Postprzez gmoll » 07 kwi 2009 17:30:01

Witam tak jak obiecywałem wrzucam fotki z boku przechyłomierza
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na samym początku zrobiłem wycięcie w desce na kształt prostokąta o wymiarach : 24 cm długości na 7 cm szerokości.Wycięcie zrobiłem "dremelem" ale można to wyciąć innym sposobem ,należy tylko uważać by nie ciąć zbyt głęboko, bo pod deską jest tunel z ogrzewania. 1 cm w głąb spokojnie można ciąć, bez żadnych obaw.Potem trzeba jeszcze według potrzeb, spasować wszystko ,odpowiednio docinając, by przechyłomierz dobrze "siedział"Prawy bok musiałem wypełnić poxiliną ,wygładziłem wszystko ,a następnie gdy poxilina stwardła, nakleiłem na nią kawałek skaju, pod kolor deski, docinając go odpowiednio do kształtu przechylomierza.
gmoll
 

Re: Przechylomierz z Pajero we frotce A

Postprzez Stan65 » 07 kwi 2009 19:58:21

wielkie dzięki za fotki i opis chodzilo mi czy można uruchomić to "ustrojstwo" zwane kompasem bo u mnie też działa tylko podświetlenie :? jak coś wymyślisz to daj info :wink:
Stan65
 

Następna strona

Powrót do Motanie Fronter



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość