Witamy !



Przyczepa z Frontery czy warto zrobić?

Wszystko o przeróbkach Frontery

Przyczepa z Frontery czy warto zrobić?

Postprzez Anguss » 17 maja 2009 12:15:53

Witam
Właśnie zastanawiam się nad przerobieniem starej ramy od Frontery Long na przyczepę.
Czy ktoś z was miał tak szalony pomysł a może zabierał się za takie prace. Mam dość pożyczania przyczepek zwłaszcza że większość z nic jest tak wąska że nie widać ich w lusterkach, lub po załadowaniu czegoś konkretnego strach jechać po dołach.
Chciałem kupić coś porządnego ale cena 2500 to dla mnie cena zaporowa dlatego chce przerobić starą ramę na przyczepkę.
Może ktoś doradzi jak się do tego zabrać albo odradzi by się za to nie zabierać.
Jak to widzę
Obcinam ramę pomiędzy przednimi i tylnimi drzwiami.
W miejsce mostu wstawiam rurę ( mniejsza waga )
Do ramy dospawam wzmocnienia z profili zamkniętych ( rama przyczepki )
Potem okablowanie i dyszel.

Obawiam się że
Przyczepka bez obciążenia może być bardzo wysoka i będzie konieczność skracania sprężyn i wymiana amortyzatora.
Konstrukcja na ramie będzie bardzo wytrzymała ale masa będzie duża a ja nie mam pojęcia jak oni obliczają DMC żeby się nie okazało że na prawko B będę mógł przewieść na niej tylko kilka Kg.

Jak ktoś ma jakieś dobre pomysły to chętnie wysycham rad.
Anguss
 

Re: Jak z Frontery zrobić przyczepę

Postprzez mirol1 » 17 maja 2009 12:44:46

Jeżeli stać cię kolego na homologację w PIMOT to życzę powodzenia :mrgreen: , bo skończyło się rejestrowanie samoróbek /pozatym rejestracja "sama" to wydatek około 500 /
Czy przypadkiem nie szukałeś przyczep w sklepach typu Castorama ?? :lol:
mirol1
 

Re: Jak z Frontery zrobić przyczepę

Postprzez Adam » 17 maja 2009 14:35:24

Pomysł ciekawy, ale frontera ma coś koło 2400kg DMC i w tej sytuacji z prawkiem kat B pozostaje tylko 1100kg DMC przyczepy. Może być trudno z fronterową ramą.
Adam
 

Re: Jak z Frontery zrobić przyczepę

Postprzez Jarek sp3swj » 17 maja 2009 16:45:11

... chyba rzucałem na forum linki...

możesz ciągnąc przyczepę >> 1100... do masy dopuszczonej w dowodzie rej,

...
/Jarek Poznań
4x4 ... ale Octavia :-) --- ... błękitne foto z sentymentu ... była też srebrna LONG :-)
Avatar użytkownika
Jarek sp3swj
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2001
Obrazki: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2008 22:57:17
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 12
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Jak z Frontery zrobić przyczepę

Postprzez mirol1 » 17 maja 2009 16:52:45

Dziwne że nikt nie wspomniał o masie przyczepy bez hamulca bo max DMC bez hamulca to 750 kg
natomiast z hamulcem w sporcie u mnie jest 2300 a w longu chyba 2800
mirol1
 

Re: Jak z Frontery zrobić przyczepę

Postprzez ADAM SP3WXO » 17 maja 2009 21:23:57

Sprawa z masami pojazdów i przyczep nie jest taka prosta jakby się mogło wydawać. :mrgreen:

Jest jeszcze kwestia kategorii prawa jazdy
ADAM SP3WXO
 

Re: Jak z Frontery zrobić przyczepę

Postprzez Anguss » 17 maja 2009 21:30:28

mirol1 napisał(a):Jeżeli stać cię kolego na homologację w PIMOT to życzę powodzenia :mrgreen: , bo skończyło się rejestrowanie samoróbek /pozatym rejestracja "sama" to wydatek około 500 /
Czy przypadkiem nie szukałeś przyczep w sklepach typu Castorama ?? :lol:


Dwa dni mialem przyczepkę tym ( castorama ) bardzo łądnei wyglada kropka reszta to jdna wielka lipa.

Co do rejestrowania to nadal mozna zarejestrowac SAM. Calkowity koszt to 250 do 400zl
Anguss
 

Re: Jak z Frontery zrobić przyczepę

Postprzez kasalka » 18 maja 2009 01:21:35

SAMa można rejestrować. Masa ramy jest zbyt duża. Lepiej kupić przyczepkę robioną przez rzemieslnika. On zrobi tak, że masa własna przyczepy będzie niewiele większa niż ramy, a ładowność jaka chcesz i dostaniesz od niego papiery pod rejestracje.
pier...e konwenanse
Pozdrawiam Łukasz
Avatar użytkownika
kasalka
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 432
Obrazki: 18
Dołączył(a): 30 maja 2008 22:20:52
Lokalizacja: Stara Wieś
Pochwały: 2
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Jak z Frontery zrobić przyczepę

Postprzez Janek 44 » 18 maja 2009 16:18:08

Chcesz robić przyczepkę na bazie ramy(która jest powyginana i niekoniecznie prosta), a boisz się tematu "zrobię od początku zgodnie z zasadami". Jak już prześpisz się z tematem to najpierw ustal jaką potrzebujesz ,to ważne . Od tego zależy możliwość rejestracji i koszty z tym związane.(Zresztą już dokładnie nie pamiętam dawno swoją robiłem .) Musisz to sprawdzić. Samoróbka wychodzi znacznie taniej, i wiesz co masz.
http://fun.noshit.pl/lubie/38671
Ostatnio edytowano 19 maja 2009 22:39:38 przez Janek 44, łącznie edytowano 2 razy
Janek 44
 

Re: Jak z Frontery zrobić przyczepę

Postprzez kasalka » 18 maja 2009 17:54:20

Już dawno temu mój ojciec kupił przyczepę w Starachowicach. gość robił na zamówienie, i miał możliwośc rejestracji (wtedy była jakaś rejonizacja i on bez problemu rejestrował na woj. kieleckie). pracował jeszcze w polmozbycie, a zakład miał gdzieś niedaleko drogi Ostrowiec-Skarżysko. Może jeszcze działa w interesie.
pier...e konwenanse
Pozdrawiam Łukasz
Avatar użytkownika
kasalka
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 432
Obrazki: 18
Dołączył(a): 30 maja 2008 22:20:52
Lokalizacja: Stara Wieś
Pochwały: 2
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Jak z Frontery zrobić przyczepę

Postprzez frontera_fanatic » 04 sie 2009 16:19:17

ja sobie z Holandi przywiozłem 2 osiową z hamulcem najazdowym dałem coś koło 300 Euro ale solidna jest kolega kupił nową lawetę niby solidną 2 osiową Brenderup czy jakoś tak sie pisze załadował VW t4 i po 300km nie było czym jechać popękała w kilku miejscach nie polecam tanich przyczepek
frontera_fanatic
 

Re: Jak z Frontery zrobić przyczepę

Postprzez Andy » 08 paź 2009 18:44:30

Gdzieś na forum wrzuciłem zdjęcie takiej, którą sam zrobiłem. Jeżeli temat aktualny możemy podyskutować...
Avatar użytkownika
Andy
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 414
Dołączył(a): 07 lip 2007 08:47:23
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
Pochwały: 2
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera A 2.4i Long 1991-1995

Re: Jak z Frontery zrobić przyczepę

Postprzez domel » 08 paź 2009 21:58:54

mirol1 napisał(a):Jeżeli stać cię kolego na homologację w PIMOT to życzę powodzenia :mrgreen: , bo skończyło się rejestrowanie samoróbek /pozatym rejestracja "sama" to wydatek około 500 /
Czy przypadkiem nie szukałeś przyczep w sklepach typu Castorama ?? :lol:




Nie masz racji właśnie rejstruję przyczepe marki sam i nadal się da to załatwić
domel
 


Powrót do Motanie Fronter



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości