Witamy !



Lampy na dachu

Wszystko o przeróbkach Frontery

Re: Lampy robocze

Postprzez Kogut » 19 cze 2009 17:16:56

Nic nie widać na fotkach :...:
Avatar użytkownika
Kogut
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1537
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 gru 2007 19:39:44
Lokalizacja: Sochaczew
Pochwały: 3
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Lampy robocze

Postprzez gmoll » 19 cze 2009 20:03:54

Przepraszam za chwilowy brak fotek.Już wkleiłem na swoje miejsce.
gmoll
 

Re: Lampy robocze

Postprzez lala m » 22 cze 2009 11:56:09

wtrące się do tematu ponieważ tydzień temu robiłem przegląd:mam 4 dalekosiężne halogeny na dachu 4 na kangurze licząc przeciwmgielne diagnosta niebył moim znajomym i niemiał żadnych problemów co do tych halogenów.Pytałem również o stalowy zdeżak i stwierdził że ważne jest tylko aby jakiś był i niemiał ostrych kantów,to tyle.Pozdrawiam

.........................................
Frontera2.8TDI
lala m
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 256
Dołączył(a): 22 sie 2007 19:57:33
Lokalizacja: okolice Poznania
Pochwały: 1
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: Lampy robocze

Postprzez gmoll » 22 cze 2009 12:13:30

Czyli wszystko zależy od człowieka.Nie wiesz nigdy na kogo trafisz.Tak jest też podczas kontroli drogowej.Celowo załatwiłem halogeny z zaślepkami by mieć pewność że Policjant to sobie może tylko popatrzeć na moje halogenki,co nie zmienia faktu że zamiast tego doczepi się do czegoś innego :(
gmoll
 

Re: Lampy robocze

Postprzez sebano79 » 29 paź 2009 19:22:39

W moim przypadku też diagnosta na przeglądzie zwrócił mi uwagę odnośnie lamp (mam 3 sztuki na kangurze). Nie pomogło tłumaczenie , że mają osobny włącznik, że pracuję w lesie i wykorzystuję samochód do celów służbowych. Stwierdził , że samochód to nie choinka. Według niego mogę mieć po jednej w otworach do tego celu przeznaczonych, a trzecią synkowi do rowerka radził doczepić :? Że o tych pomarańczowych niżej już nie wspomnę...
Obrazek
A tak przy okazji, gdzie kupowałeś swoje? Mam jeszcze dwa wolne miejsca na kangurze :D A że urodziłem się w Głogowie i czasami tam bywam to i badanie mogę tam zrobić, skoro nie stwarzają problemu. Wierzę, że RenOpel poleci mi swoją stację :1:
Ostatnio edytowano 29 paź 2009 19:49:28 przez sebano79, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
sebano79
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 436
Obrazki: 5
Dołączył(a): 31 mar 2009 19:12:16
Lokalizacja: Drygały, Mazury
Pochwały: 2
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Lampy robocze

Postprzez brum » 29 paź 2009 19:31:13

Nieparzysta ilość świateł dodatkowych jest stosowana i wywodzi się ze skandynawii(nie musisz mieć auta z tamtą bo może ktoś sobie takie coś zrobił), może stacje kontroli się czepiaja nie parzystej ilości świateł, tego nie wiem bo się nie znam.

Co do halogenów mozesz zamówić na wesem.pl i Ci przyślą
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Lampy robocze

Postprzez Balkandriver » 29 paź 2009 23:34:31

To mam taką uwagę - z reguły macie zaprzyjaźnionych mechaników, nawet, jak się mota samemu, to czasem trzeba podjechać do machera "po ratunek", dobrze mówię?
To dlaczego nie macie zaprzyjaźnionych diagnostów?
Sebano – podejrzewam, że w Twojej okolicy nie masz większego wyboru diagnostów, (a może się mylę, dawno tam nie byłem) stąd problem.
Ale z drugiej strony z profilu widzę, że jesteś leśnikiem – to przywieź mu choinkę na Święta, trochę drewna do kominka, leszczynę na łuki dla dzieci, daj mu jakiś rysunek na ozdobienie kanciapy - podjedź bez okazji, zagadaj i masz gościa! Ty jemu a on Tobie. I problem choinki tej na aucie się skończy.
A tak BTW, bardzo mi się podoba ryjek Twojej Froci. I nie powinien go żaden malkontent zepsuć!
No, to do dzieła! Urabiaj gościa, jak nie tego , to innego.
Oczywiście nie proponuję łapówki, bo to zbyt prostackie jest.
Trzymam kciuki.

BALKANDRIVER
Frontera 2.8 TDi - Long Distance Voyager
http://www.fotolandia4x4.com -> relacje, zdjęcia, filmiki
http://chomikuj.pl/balkandriver -> Mój chomik (nie tylko) Wędrowniczek
Spieszmy się kochać szuter, bo tak szybko odchodzi.
Avatar użytkownika
Balkandriver
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1669
Obrazki: 63
Dołączył(a): 07 lip 2007 18:11:13
Lokalizacja: Smokogród
Pochwały: 8
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: Lampy robocze

Postprzez Jarek sp3swj » 29 paź 2009 23:37:12

:-) zmień diagnoste....

A tak na powaznie czytając przepisy nie mogłem znaleźc definicji co to jest pojazd wolnobiezny...
Ciągnik to cosco nie może jechac szybciej niż 40/godzine...
Wolnobiezny - musi mieć z tyłu Trójkąt.... i może miec dowolne światła robocze...
Pytanie - Czy Frotka z włączonym reduktorem jest pojazdem wolnobieznym...

Hmmm same dziwne pytania.... Ale wg załącznika 6 PRD lampy robocze moga miec tylko Ciągniki i Wolnobieżne..

Wysłałem kiedys mailem zapytanie do polskiego producenta lamp roboczych... oczywiście nie odpowiedział...


niesamowite sa polskie przepisy - dla pojazdów wolnoporuszających sie nie podali co to znaczy wolno

Może ktos znajdzie taka definicję.....


Rozdział 5


Warunki dodatkowe dla pojazdu wolno poruszającego się


§ 52. 1. Ciągnik rolniczy i pojazd wolnobieżny oraz przyczepa przeznaczona do łączenia z tymi pojazdami powinny być oznakowane trójkątną tablicą wyróżniającą.
2. Tablicy wyróżniającej nie wymaga się, jeżeli pojazd wchodzi w skład zespołu i nie jest w nim ostatnim pojazdem.
3. Tablica wyróżniająca powinna być umieszczona z tyłu pojazdu prostopadle i symetrycznie do jego osi podłużnej oraz prostopadle do powierzchni jezdni; dopuszcza się umieszczenie tablicy po lewej stronie pojazdu, z zachowaniem pozostałych warunków. Wierzchołek trójkąta powinien być skierowany ku górze.
4. Tablica wyróżniająca powinna być umieszczona tak, aby jej dolna krawędź nie była niżej niż 500 mm, a górny wierzchołek - nie wyżej niż 1.500 mm od powierzchni jezdni; jeżeli konstrukcja pojazdu uniemożliwia zachowanie tej wysokości - dopuszcza się 2.500 mm.
5. Wzór tablicy wyróżniającej pojazd wolno poruszający się określa załącznik nr 11 do rozporządzenia.
6. Pojazd wolnobieżny powinien być wyposażony także w tabliczkę o wymiarach nie mniejszych niż 25 x 15 cm, umieszczoną na prawym boku pojazdu, podającą imię i nazwisko (nazwę) właściciela pojazdu oraz jego adres; jeżeli jeden właściciel posiada kilka pojazdów, na tabliczce należy dodatkowo umieścić numer kolejny pojazdu.




Chyba pozostaje zakrywanie świateł... Zrobić "Bereciki" brezentowe i zakładać... 8:)
/Jarek Poznań
4x4 ... ale Octavia :-) --- ... błękitne foto z sentymentu ... była też srebrna LONG :-)
Avatar użytkownika
Jarek sp3swj
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2001
Obrazki: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2008 22:57:17
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 12
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Lampy robocze

Postprzez ADAM SP3WXO » 29 paź 2009 23:56:25

Art. 2. Użyte w ustawie określenia oznaczają:
...

33. pojazd samochodowy - pojazd silnikowy, którego konstrukcja umożliwia jazdę z prędkością przekraczającą 25 km/h; określenie to nie obejmuje ciągnika rolniczego;


34. pojazd wolnobieżny - pojazd silnikowy, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 25 km/h, z wyłączeniem ciągnika rolniczego;

...

44. ciągnik rolniczy - pojazd silnikowy skonstruowany do używania łącznie ze sprzętem do prac rolnych, leśnych lub ogrodniczych; ciągnik taki może być również przystosowany do ciągnięcia przyczep oraz do prac ziemnych;

To taki wstęp do PRD. :D Wszystkie definicje są zawarte w art. 2 Prawa o Ruchu Drogowym.
ADAM SP3WXO
 

Re: Lampy robocze

Postprzez sebano79 » 30 paź 2009 17:11:02

Balkandriver napisał(a):Oczywiście nie proponuję łapówki, bo to zbyt prostackie jest.

BALKANDRIVER

"Łapówka? Łapówka NIGDY! No, ale upominek , czemu nie ... :mrgreen: "
Oczywiście żartuję, po prostu przypomniał mi się fragment kabaretu. Co do łapówek to nie biorę (proponowano mi dwa razy) i nigdy nie daję. Choć mi już sugerowano takie rozwiązanie parę razy.
Ale masz rację BALKANDRIVER, przychylność drugiego człowieka można sobie zyskać na wiele sposobów. Tym razem diagnosta ( i nauczyciel w szkole mechanicznej) mi odpuścił ale za rok chyba do niego nie wrócę. Trudno , stracił klienta.
Obrazek
Avatar użytkownika
sebano79
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 436
Obrazki: 5
Dołączył(a): 31 mar 2009 19:12:16
Lokalizacja: Drygały, Mazury
Pochwały: 2
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Halogeny na dach

Postprzez maciar » 04 lis 2009 22:34:54

Przeglądałem alledrogo i znalazłem to http://moto.allegro.pl/item795819114_ha ... _road.html moze sie przyda
tel. 504 035 487
Avatar użytkownika
maciar
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1280
Obrazki: 1
Dołączył(a): 16 mar 2008 20:15:33
Lokalizacja: Biała Podlaska
Pochwały: 16
Województwo: Lubelskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Halogeny na dach

Postprzez wikked » 04 lis 2009 22:45:34

hehehe jaka fura takie halogeny.
Koledzy/ koleżanki jeśli zamierzacie jeździć po krzakach nie montujcie halogenów na dachu. Wygląda fajnie ale tylko do pierwszej gałęzi. Jeśli nawet stalowa obudowa wytrzyma to skręci Wam pałąk. Montujemy pod (cokolwiek to oznacza) chyba że robimy wrażenie na teściowej. Kolejną sprawą jest to, że w krzakach lub na odcinkach nocnych dalekosiężne nie robią. W :dupa: mam czy za 2 km jest rzeka jak nie widzę co jest przed maską. Kto był w Cedzynie to widział moje robocze (no dobra lekko zmotane) i dalekosiężne na dachach innych uczestników.
wikked
 

Re: Lampy na dachu

Postprzez oposs » 05 lis 2009 07:59:42

wikked napisał(a):Kto był w Cedzynie to widział moje robocze

Nie widzialem :roll:
Avatar użytkownika
oposs
Moderator
Moderator
 
Posty: 2227
Dołączył(a): 03 sie 2008 20:56:45
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki/Czosnów
Pochwały: 4
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Lampy na dachu

Postprzez wikked » 05 lis 2009 08:05:17

Pewnie Cię oślepiłem :D
wikked
 

Re: Lampy na dachu

Postprzez oposs » 05 lis 2009 09:39:29

Nie, bo jedna masz spalona

Obrazek

:mrgreen:
Avatar użytkownika
oposs
Moderator
Moderator
 
Posty: 2227
Dołączył(a): 03 sie 2008 20:56:45
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki/Czosnów
Pochwały: 4
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Lampy na dachu

Postprzez wikked » 05 lis 2009 10:04:09

:>:
wikked
 

Re: Lampy na dachu

Postprzez przemia » 17 gru 2009 21:42:59

Wiktor czy te twoje lampy co tak dają czadu to te?

Obrazek

Jeśli tak to z takim właśnie szkłem?

pozdrawiam
Przemek
Avatar użytkownika
przemia
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4652
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 paź 2009 14:26:56
Lokalizacja: Promnik
Pochwały: 16
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Lampy na dachu

Postprzez wikked » 20 gru 2009 18:27:28

obudowa taka tylko z gładkim szkłem. innymi słowy hella robocza.
wikked
 

Re: Lampy na dachu

Postprzez daro7809 » 21 gru 2009 19:58:07

Wikked a kto powiedzial że masz miec na dachu tylko dalekosiężne halogeny ja mam u siebie 2 wewnątrz dalekosieżne i 2 na zewnatrz przeciwmgielne i powiem ci ze dają bardzo dają ale i tak rzeki 2 km przedemną nie widze
daro7809
 

Re: Lampy na dachu

Postprzez daro7809 » 21 gru 2009 20:08:23

apropo montowania halogenów to oglądałem kiedys program na TVN TURBO NA OŚI i bylo wlasnie pytanie związane z montażem halogenów do pana policjanta wiec tak halogeny przeciwmgielne nie wiecej jak 50cm od krawedzi auta a dalekosiężne nie mniej jak 50cm a wysokość to halogen nie może wystawać poza maske pojazdu a jak z halogenami na dachu to nic nie mówili
daro7809
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Motanie Fronter



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości