Witamy !



Lampy na dachu

Wszystko o przeróbkach Frontery

Re: Lampy na dachu

Postprzez mas1o » 09 sty 2010 20:12:03

Mam takie pytanko. Zbily mi sie moje dwa halogeny z przodu po tym jak wjechalem w plot. Pomyslalem ze skoro juz trzeba cos dokupić, to chcialbym jeszcze ze 4 dodatkowe na dachu na przod i ze dwa z tyłu. Jakie swiatla mozecie polecic? Narazie jeszcze nie mam kangura.
mas1o
 

Re: Lampy na dachu

Postprzez kola » 28 lut 2010 18:10:15

kola
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 55
Dołączył(a): 27 lut 2010 10:57:08
Lokalizacja: Stalowa Wola
Województwo: Podkarpackie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Lampy na dachu

Postprzez steele » 25 cze 2010 12:22:16

Podepnę się bi nic lepszego nie znalazłem :) Czy we Froci z 1997 halogeny dalekosiężne (na kangurze) powinny się zapalać z długimi czy przyciskiem przy włączniku świateł (teraz mam tam zaślepkę ale wiązka jakaś jest podpięta).
steele
 

Re: Lampy na dachu

Postprzez jrzeuski » 25 cze 2010 13:12:51

Dalekosiężne (te na środku grilla) razem z długimi, przeciwmgłowe (te pod reflektorami) na przycisk. Ale można sobie podłączyć inaczej :twisted:
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Szperacze na dach (czyli światła dalekosięzne)

Postprzez kamilvx » 18 paź 2010 16:12:49

Czy ktos takie swiatła posiada,posiadał we fronci ale na dachu ok 4szt .Interesuje mnie głownie czy szumią przy jezdzie tak do 100km/h ile moze auto wiecej palic.Posłuzyc maja jako dodatkowe oświetlenie w terenie po zmroku.Zachęcam do wymiany zdań na ten temat.Pozdrawiam
kamilvx
 

Re: Szperacze na dach (czyli światła dalekosięzne)

Postprzez Exodus857 » 18 paź 2010 16:47:37

Witam mam 4 na pałąku wada to szum jak otworze szyberdach max 60 z otwartym bo nie idzie wytrzymac wiem że przez nie bo poprzednia moja frotka nie miała i światło dostaje się do wnętrza kabiny przez szybe. Co do spalania to nie wiem bo już tak kupiłem. I wiele swiatła to nie dają a obciązenie zajebiste po paru minutach czuć swąd kabli, nie wiem czy czasem z przekaźnikiem coś nie tak.
Exodus857
 

Re: Lampy na dachu

Postprzez benek-36 » 19 paź 2010 20:05:27

hej wlasnie w niedziele montowalismy z kumplem u niego na frotce taki zestaw

http://cgi.ebay.co.uk/HONDA-ABS-SPOT-LI ... m1e08623af

i mielismy te same watpliwosci ale po przejazdzce po autostradzie ( a nie bylo to 100 km na godz.) powiem krotko ''cicho sza'' na dachu :lol:
bardziej slyszalne byly opony a co do spalania coz tu nie pomoge bo za krotko jezdzi z tym
benek-36
 

Re: Lampy na dachu

Postprzez Darek 1 » 19 paź 2010 20:42:48

benek-36 napisał(a):hej wlasnie w niedziele montowalismy z kumplem u niego na frotce taki zestaw

http://cgi.ebay.co.uk/HONDA-ABS-SPOT-LI ... m1e08623af

i mielismy te same watpliwosci ale po przejazdzce po autostradzie ( a nie bylo to 100 km na godz.) powiem krotko ''cicho sza'' na dachu :lol:
bardziej slyszalne byly opony a co do spalania coz tu nie pomoge bo za krotko jezdzi z tym


zapodaj foty poglądowe
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Darek 1
Starszy Bywalec
Starszy Bywalec
 
Posty: 156
Dołączył(a): 16 sty 2010 20:06:08
Lokalizacja: Katowice
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1995-1998

Re: Lampy na dachu

Postprzez benek-36 » 19 paź 2010 20:46:52

Darek 1 napisał(a):
benek-36 napisał(a):hej wlasnie w niedziele montowalismy z kumplem u niego na frotce taki zestaw

http://cgi.ebay.co.uk/HONDA-ABS-SPOT-LI ... m1e08623af

i mielismy te same watpliwosci ale po przejazdzce po autostradzie ( a nie bylo to 100 km na godz.) powiem krotko ''cicho sza'' na dachu :lol:
bardziej slyszalne byly opony a co do spalania coz tu nie pomoge bo za krotko jezdzi z tym


zapodaj foty poglądowe



tzn? co cie interesuje to poprosze go zeby zrobil bo mieszka odemnie spory kawalek a nastepne spotkanie pewnie za miesiac na kolejnym Slindon Safari
a poza tym pogladowe masz w ogloszeniu sa tam dwie fotki longa z tymi swiatlami
benek-36
 

Re: Lampy na dachu

Postprzez stary49 » 19 paź 2010 21:44:19

Chyba takie same lampy ma kol. Sebastian na "Ciapku"
stary49
 

Re: Lampy na dachu

Postprzez wiesiek86 » 25 lis 2010 11:09:27

witam, te wasze światła to trochę niezgodne z przepisami, jak macie kangura z przodu z pełną obstawą (dwa halogeny i dwa dalekosiężne) to już więcej mieć nie możecie chyba ,że zdemontujecie dwa dalekosiężne to wtedy jest możliwość zamontowania ich na dachu. Mało tego mogą być wtedy cztery jeżeli odległość między nimi jest mniejsza niż 30cm, przy czym odległość między środkowymi musi być większa niż 30 cm, wtedy jest to grupa świateł i te cztery liczy się jako dwa, oczywiście muszą one spełniać normy świateł drogowych, a światła drogowe można umieszczać na dowolnej wysokości jednak nie wyżej niż cztery metry.


ps. jak się gdzieś pomyliłem niech ktoś mnie poprawi :D
wiesiek86
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 6
Dołączył(a): 24 paź 2010 20:23:37
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Lampy na dachu

Postprzez galaxy » 25 lis 2010 16:12:00

słuchajcie a wiecie może czy te lampy w tym panelu mają jakąś regulacje bo jeśli są zamontowane jak na foto poniżej to mogą świecić za bardzo w dół bo są na tym spadzie dachu zamontowane bo nie można ich odsunąć bo jest szyber ...

Obrazek
galaxy
 

Re: Lampy na dachu

Postprzez mazurkas007 » 25 lis 2010 19:19:47

przemia napisał(a):... ma na dachu 4 dalekosiężne bez osłon i póki co nikt się nie czepiał a nie wierzę że się nie spotkał z żadnym radiowozem...


ja mam 4 lampki na dachu od paru lat, baz zaslepek.
nigdy nie mialem zadnych problemow, ani z policja, ani z przegladami.
po prostu nie uzywam ich na drogach publicznych.
była Frotka zmotka 3.2, będzie druga edycja 2.2 :)
Podróże bez granic : Polska, Niemcy, Estonia, Litwa, Łotwa, Rosja, Rumunia, Mołdawia, Finlandia, Węgry, Włochy, Austria, Czechy, Słowacja, San Marino, Szwecja, Tajlandia, Malezja - tam byliśmy na kołach.
Avatar użytkownika
mazurkas007
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1325
Obrazki: 30
Dołączył(a): 12 lip 2007 07:31:41
Lokalizacja: Bielsk Podlaski - Polska
Pochwały: 6
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Lampy na dachu

Postprzez tomik » 25 lis 2010 20:10:46

Czaiłem się kiedyś na taki zestaw jak na tym zdjęciu ale nie wiem jak frotka b long by wyglądała z halogenami na dachu :?: :idea:
tomik
 

Re: Lampy na dachu

Postprzez galaxy » 26 lis 2010 09:02:18

mazurkas007 napisał(a):
przemia napisał(a):... ma na dachu 4 dalekosiężne bez osłon i póki co nikt się nie czepiał a nie wierzę że się nie spotkał z żadnym radiowozem...


ja mam 4 lampki na dachu od paru lat, baz zaslepek.
nigdy nie mialem zadnych problemow, ani z policja, ani z przegladami.
po prostu nie uzywam ich na drogach publicznych.


zależy na jakiego wariata na stacji się trafi ja ostatnio jak byłem na przeglądzie gość dowalił mi się do oryginalnych halogenów na kangurze że za mały odstęp pomiędzy sobą mają .... :wsciekly:



tomik napisał(a):Czaiłem się kiedyś na taki zestaw jak na tym zdjęciu ale nie wiem jak frotka b long by wyglądała z halogenami na dachu :?: :idea:


jak by powiedział mój kolega "wyglądała by kozacko z tymi halogenami" , a tak poważnie to wszytko zależy co się komu podoba a te halogeny nie wyglądają tak źle .
galaxy
 

Re: Lampy na dachu

Postprzez nightman » 20 gru 2010 09:20:33

galaxy napisał(a):zależy na jakiego wariata na stacji się trafi ja ostatnio jak byłem na przeglądzie gość dowalił mi się do oryginalnych halogenów na kangurze że za mały odstęp pomiędzy sobą mają .... :wsciekly:

Jadąc na przegląd zakładasz zaślepki i po temacie...
Avatar użytkownika
nightman
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1392
Obrazki: 0
Dołączył(a): 21 mar 2008 15:54:28
Lokalizacja: SBI
Pochwały: 10
Województwo: Śląskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: Lampy na dachu

Postprzez kondi » 24 gru 2011 20:22:26

"odgrzewam kotleta"

pytanie do ludzi co mają choinkę na sportach : którędy macie poprowadzone przewody z lamp do przekaźników... tzn jak dostać się zasilaniem z komory silnika do lamp
Opel frontera sport LPG lift 3" BFG KM2 31" snorkel (sprzedane :( )
Opel frontera B Long 3.2 LPG frotka rośnie :) 2"zawiecha +2"BL + KM2 33" ... a to nie koniec.... jednak koniec ( sprzedane )
Opel frontera A long 2.2 "rudzielec" domowa seria

PoJEEEPało mnie do 3 odlicz :)
wj 4.7 v8
zj 4.0
xj 2.5

605348314
Avatar użytkownika
kondi
Starszy Maniak
Starszy Maniak
 
Posty: 531
Obrazki: 8
Dołączył(a): 08 wrz 2009 10:43:16
Lokalizacja: Pińczów
Pochwały: 3
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: Lampy na dachu

Postprzez thral666 » 29 gru 2011 00:36:12

kondi napisał(a):"odgrzewam kotleta"

pytanie do ludzi co mają choinkę na sportach : którędy macie poprowadzone przewody z lamp do przekaźników... tzn jak dostać się zasilaniem z komory silnika do lamp


Pod uszczelką od drzwi pod maską do komory silnika a stamtąd przez gumę od linek mam do przełącznika który mam zamontowany w tym plastiku co przy drążku zmiany biegów jest. :) Lampy na bagażniku zaraz za szyberdachem więc światło nie wpada do środka ani przez dach ani przez przednią szybę. Mogę jak by ktoś chciał rzucić jakieś foto :)
thral666
 

Re: Lampy na dachu

Postprzez kondi » 29 gru 2011 12:44:36

thral666 napisał(a):
kondi napisał(a):"odgrzewam kotleta"

pytanie do ludzi co mają choinkę na sportach : którędy macie poprowadzone przewody z lamp do przekaźników... tzn jak dostać się zasilaniem z komory silnika do lamp


Pod uszczelką od drzwi pod maską do komory silnika a stamtąd przez gumę od linek mam do przełącznika który mam zamontowany w tym plastiku co przy drążku zmiany biegów jest. :) Lampy na bagażniku zaraz za szyberdachem więc światło nie wpada do środka ani przez dach ani przez przednią szybę. Mogę jak by ktoś chciał rzucić jakieś foto :)


zrobiłem dokładnie tak samo, pierwsza mysl to było puścić przewody na połączeniu hardtopa z budą ale by trzeba rozkręcać pół auta a i kable mogły by sie tam przetrzeć i szły by w srodku auta... więc upchnołem 3 przewody pod uszczelką troche ciasno sie tam zrobiło ale jakos musi być , ja mam przełączniki w zaślepkach sterowania elektrycznych szyb ... pod machą listwa z przekaźnikami i każda "para" lamp jest włączana oddzielnie
Opel frontera sport LPG lift 3" BFG KM2 31" snorkel (sprzedane :( )
Opel frontera B Long 3.2 LPG frotka rośnie :) 2"zawiecha +2"BL + KM2 33" ... a to nie koniec.... jednak koniec ( sprzedane )
Opel frontera A long 2.2 "rudzielec" domowa seria

PoJEEEPało mnie do 3 odlicz :)
wj 4.7 v8
zj 4.0
xj 2.5

605348314
Avatar użytkownika
kondi
Starszy Maniak
Starszy Maniak
 
Posty: 531
Obrazki: 8
Dołączył(a): 08 wrz 2009 10:43:16
Lokalizacja: Pińczów
Pochwały: 3
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: Lampy na dachu

Postprzez lala m » 30 gru 2011 22:47:32

witam!też mam 4 szt na dachu i 2 na kangurze wszystkie dalekosiężne,jak byłem ostatnio na przeglądzie to mi gość powiedział że jemu nie przeszkadzają ale lepiej żebym sobie na te na dachu założył zaślepki jak jeżdżę po ulicach bo jakiś nadgorliwy polycjant może mi zabrac dowód bo jest przekroczona ilość jakiejś tam skali światła.Więc coś tam jednak jest na rzeczy.
lala m
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 256
Dołączył(a): 22 sie 2007 19:57:33
Lokalizacja: okolice Poznania
Pochwały: 1
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Motanie Fronter



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości