Witamy !



Sztywny most przedni, realizacje, rozmowy

Wszystko o przeróbkach Frontery

Re: sztywny most przedni

Postprzez jrzeuski » 17 gru 2010 22:06:44

Arni napisał(a):Ty mówiłes, że dostałeś jakieś wały przednie co nie pasowały wymiarami....może chcesz sie pozbyć jednego za flaszke? Dla dobra nauki moge go pociąć i powiem czy zadziałało :mrgreen:

Jeden ma ukręcony wieloklin, więc jest idealny do eksperymentów ze szlifierką i spawarką :twisted: Oczywiście do montażu w aucie się nie nadaje, bo napędu już nie przenosi, ale do sprawdzenia jaki kąt da się wyciągnąć będzie :>:
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: sztywny most przedni

Postprzez Arni » 18 gru 2010 20:26:03

przemia napisał(a):FOTY FOTY FOTY!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Proszę : :)
http://img440.imageshack.us/i/zdjcie074a.jpg/
http://img513.imageshack.us/i/zdjcie075u.jpg/
http://img63.imageshack.us/i/zdjcie076k.jpg/


Dziś jeździł z nami Land Cruiser który jest z przodu właśnie na resorach więc mu sie dokładnie przyjrzałem co i jak ma pod podwoziem. I jedno wiem na pewno - mojemu zawieszeniu bliżej do ZIŁ'a niż do terenówki. Ja mam wszytsko z 10'tki blachy robione, podczas gdy w Land Cruiserze wszystko blacha 4,5 max... Także troche przegięliśmy na tym polu,ale przynajmniej jest to pewne choć swoje ważyć musi.
Kolejna sprawa ktora rzuca sie w oczy to przednie wieszaki (także z 10'tki.... :roll: ) - patrzą dośc mocno do przodu. Resory trzeba dobrać krótsze o jakieś 10cm tak by wieszak przy nieobciążonym aucie patrzał pionowo w dół...w przeciwnym razie zawieszenie gorzej pracuje w górę.


Jrzeuski - szkoda, że masz niesprawny ten wał tak bym go łyknął. Ale już mamy pomysł jak to zmotać, jak sie uda to będzie działać a jak nie to i tak i tak flansze są do wywalenia bo sie nie nadają do tego kąta.
Arni
 

Re: sztywny most przedni

Postprzez brum » 18 gru 2010 20:45:17

A przegląd to przejdzie? Chodzi mi o te wieszaki, bo one jednak bardzo wystają poza obrys. W terenie będą orać...
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: sztywny most przedni

Postprzez przemia » 18 gru 2010 21:05:14

Arni napisał(a): Resory trzeba dobrać krótsze o jakieś 10cm tak by wieszak przy nieobciążonym aucie patrzał pionowo w dół...


Resory krótsze o 10 cm to most cofnięty o 5cm. Chyba że zaryzykujesz mocowanie nie na środku.

pozdrawiam
Przemek
Avatar użytkownika
przemia
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4652
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 paź 2009 14:26:56
Lokalizacja: Promnik
Pochwały: 16
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: sztywny most przedni

Postprzez jrzeuski » 18 gru 2010 21:10:59

Arni napisał(a):
przemia napisał(a):FOTY FOTY FOTY!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Proszę : :)

Wygląda...dziwnie :shock: Już wiem czemu :!: Kółka ma za małe :roll: No i przód niżej niż tył, ale to pewnie poprawisz.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: sztywny most przedni

Postprzez jrzeuski » 18 gru 2010 21:21:31

Arni napisał(a):Kolejna sprawa ktora rzuca sie w oczy to przednie wieszaki (także z 10'tki.... :roll: ) - patrzą dośc mocno do przodu. Resory trzeba dobrać krótsze o jakieś 10cm tak by wieszak przy nieobciążonym aucie patrzał pionowo w dół...w przeciwnym razie zawieszenie gorzej pracuje w górę.
To nie lepiej było most posadzić na sprężynach?
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: sztywny most przedni

Postprzez Arni » 19 gru 2010 12:26:37

przemia napisał(a):
Arni napisał(a): Resory trzeba dobrać krótsze o jakieś 10cm tak by wieszak przy nieobciążonym aucie patrzał pionowo w dół...


Resory krótsze o 10 cm to most cofnięty o 5cm. Chyba że zaryzykujesz mocowanie nie na środku.

Niekoniecznie - zalezy z jakiego auta dobierzesz resor. Ponadto - sam most też ma możliwośc przesunięcia na resorze troche do przodu lub do tyłu w zależnosci gdzie zrobi sie otwór na sierżanta.


Co do kół - są duuzo za małe :wink: Minimum 35" tu musi być żeby nabrało to solidnego wyglądu. Ale to pociąga za sobą wymiane silnika a budżet an ten rok tego nie przewiduje...jeszcze heheh

Z przodu przyjdzie jeszcze seryjny kangur wiec wieszaki mieszczą sie w obrysie pojazdu choc tak jak mówiłem - nie powinny być ułożone w taki sposób. Kiedyś to pewnie zmienie, na razie tak zostaje. A przegląd...musi przejsc, nie ma wyjscia :wink:

Można było posadzić most na spręzynach (nawet można było wsadzić zwolnice i blokady)....ale z uwagi na to, że sprężyna to wyższe koszty i jest znacznie trudniejsza do wykonania. Pod kątem sprężyn nie przyglądałem sie dokładnie, ale wstępnie musiałby być na bardzo krótkich spręzynach....albo musimy sie liczyć z liftem jeszcze wyższym niż ja mam.
Ponadto - założeniem przy budownie nie było stworzenie terenowego monstrum do robienia wykrzyży tylko wzmocnienie całego układu napędowego. To nadal zwykłe auto o seryjnych parametrach, tyle że z innym układem napędowym i wiekszymi możliwosciami dalszego rozwoju.

Przód jest idealnie równo z tyłem - na zdjęciach auto stoi na nierównym terenie i bez powietrza w jednym tylnym kole.
Arni
 

Re: sztywny most przedni

Postprzez Arni » 05 sty 2011 00:44:22

OK, dziś oficjalnie moja Frontera wyjechała na asfaltową drogę. Wcześniej tylko proby po podwórku były ;) I prowadzi sie jak po sznurku, nic nie ucieka, jedzie stabilnie. Resory chodzą bardzo miekko i łagodnie - siedząc w aucie nie zauwazyłem jakiegoś pogorszenia komfortu. Może to zasługa długich (za długich) resorów. Do 100km/h nie mam żadnych zastrzeżen co do prowadzenia się auta, powyżej nie sprawdzałem. No i wreszcie przestał mi most wyć :)
Na razie jeździłem tylko na tylnym napędzie. Odwiedziłem dziś w sumie przypadkowo firme co robi wały. Nowy wał do Frontery, przedni, wykonany od podstaw z flanszami do 30° wyłamania kosztuje 1300zł. Z racji dużego kąta na taki wał gwarancji nie udziela się :?
W związku z powyższym, moje proby dobrania wału bez ponoszenia - nie ukrywam, horrendalnych cen skupią sie na czymś innym. Oglądałem dzis wał odbioru mocy z maszyn rolniczych. Wstępnie rokowania ma dobre - moment przenoszony nawet do ponad 500Nm i przede wszytskim potrafi łamać sie na flanszy bardziej niż wał z Frontery. A u mnie duzo nie trzeba, ponadto wał i tak i tak kręcił sie bedzie tlyko w terenie (mogę załozyć sprzęgiełka manulane na most) wiec podczas jazdy na codzień nie bedą odczuwalne żadne wibracje. Ale wszytsko jak zwykle wyjdzie w praniu. Dostane wał, przetestuje i opowiem co jest warty. Wcześniej nie bede gdybał czy wytrzyma czy nie, bo takim sposobem w życiu nic tam nie dobiore.
Wrzuce pare fotek co udało mi sie dziś cyknąć :
http://img809.imageshack.us/i/dscn4317.jpg/
http://img824.imageshack.us/i/dscn4310b.jpg/
http://img442.imageshack.us/i/dscn4311p.jpg/
http://img146.imageshack.us/i/dscn4312.jpg/
http://img403.imageshack.us/i/dscn4314.jpg/
http://img251.imageshack.us/i/dscn4315o.jpg/

Tu tzw. czuły punkt całej konstrukcji. Te mocowania ograniczają mi prześwit , dopóki jeżde na 31" oponach. Inaczej zrobić sie tego nie dało, chyba że przyjdą krótsze resory. Musze tu dorobić jeszcze jaką blache ktora bedzie szła po skosie do ramy po to, aby cofając nie powiesić sie na czymś tym mocowaniem. Sruby w belce i nakrętki to drobnozwojowe 12.9 na klucz 22.
http://img192.imageshack.us/i/dscn4316p.jpg/
Arni
 

Re: sztywny most przedni

Postprzez Szarbia » 05 sty 2011 09:16:50

Pozdr. Michal

www.szarbia.com
Avatar użytkownika
Szarbia
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 211
Dołączył(a): 08 kwi 2009 08:14:47
Lokalizacja: Powiat Wołomin
Pochwały: 8
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2i Sport 1998-2004

Re: sztywny most przedni

Postprzez jrzeuski » 05 sty 2011 10:15:12

Jednego nie czaję: czemu po prostu nie zrobiłeś SPOA?
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: sztywny most przedni

Postprzez smike » 05 sty 2011 10:28:03

Co sądzicie o tym:
http://allegro.pl/volvo-najtaniej-mosty ... 62665.html

może ktoś to już uskutecznił we frotce?
smike
 

Re: sztywny most przedni

Postprzez Arni » 05 sty 2011 11:01:23

jrzeuski napisał(a):Jednego nie czaję: czemu po prostu nie zrobiłeś SPOA?

Dziwne pytanie, widzisz jak wysoko juz jest przód? Po zrobieniu spoa auto poszłoby do góry o jakieś kolejne 15 -20cm....a wtedy wał przedni to już nie wiem z czego by tam wlazł, bo już teraz jest problem ze znalezieniem czegoś. Pracował by pod kątem 90° chyba. Pomijam już kwestie stabilnoiści na trawersach.....

Co do tych terrano - tez chciałbym w przyszłości postawić swoją na sprężynach. Na razie z racji ograniczonego czasu, możliwości i finansów auto zostaje na resorach. Następne w kolejnosci będzie wymiana silnika, potem koła 33" - 35" a potem moge coś zrobic z zawieszeniem.
Póki co to auto o charakterze uzytkowym, na codzien i w teren a nie monstrum do walki na zawodach :wink:
Szkoda, że wczesniej we frocie nikt tego tu nie robił, bo miałbym sie na czym wzorowac i podpatrzeć a na pewno pare rzeczy szłoby poprawić/zmienić. Ale znowu nauczyłem sie czegoś wiecej :wink:
Arni
 

Re: sztywny most przedni

Postprzez jrzeuski » 05 sty 2011 12:20:44

Arni napisał(a):
jrzeuski napisał(a):Jednego nie czaję: czemu po prostu nie zrobiłeś SPOA?

Dziwne pytanie, widzisz jak wysoko juz jest przód? Po zrobieniu spoa auto poszłoby do góry o jakieś kolejne 15 -20cm....
Chodziło mi o wysokość tych wieszaków. Jakby zrobić SPOA to możnaby zamocować pióra praktycznie na ramie a przód by był tak samo wysoko jak jest teraz.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: sztywny most przedni

Postprzez Arni » 05 sty 2011 12:43:28

Niestety, nie wyszłoby to tak jak piszesz. Wieszak mozna skrócić teraz max. o 3 cm poźniej zacznie ocierać o mocowanie na ramie. Nie mozna zamocowac piór bez wieszaków. Frontera ma po prostu rame nisko wyprofilowaną z przodu ktora wymusza niskie prowadzenie resorów. Jak bys nie probował to z tymi resorami ktore są obecnie nie zrobisz spoa bez uzyskania extremalnego liftu.
Arni
 

Re: sztywny most przedni

Postprzez Szarbia » 05 sty 2011 14:18:27

smike napisał(a):Co sądzicie o tym:
http://allegro.pl/volvo-najtaniej-mosty ... 62665.html

może ktoś to już uskutecznił we frotce?


Przelozenie 7.55 :mrgreen:

Inne przelozenia sa drozsze bo bardziej chodliwe:
14500 za 7.1,
16500 za 5.99

Ogolnie to trzeba jeszcze do tego motac hamulce tarczowe
i drążki

Tu jest dobre info o tych mostach:
http://www.jeep.org.pl/forum/viewtopic.php?t=53844
Pozdr. Michal

www.szarbia.com
Avatar użytkownika
Szarbia
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 211
Dołączył(a): 08 kwi 2009 08:14:47
Lokalizacja: Powiat Wołomin
Pochwały: 8
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2i Sport 1998-2004

Re: sztywny most przedni

Postprzez Szarbia » 05 sty 2011 14:21:05

Arni napisał(a):Niestety, nie wyszłoby to tak jak piszesz. Wieszak mozna skrócić teraz max. o 3 cm poźniej zacznie ocierać o mocowanie na ramie. Nie mozna zamocowac piór bez wieszaków. Frontera ma po prostu rame nisko wyprofilowaną z przodu ktora wymusza niskie prowadzenie resorów. Jak bys nie probował to z tymi resorami ktore są obecnie nie zrobisz spoa bez uzyskania extremalnego liftu.


A nie mowilem, zeby wieszak dac z tylu :mrgreen:
Pozdr. Michal

www.szarbia.com
Avatar użytkownika
Szarbia
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 211
Dołączył(a): 08 kwi 2009 08:14:47
Lokalizacja: Powiat Wołomin
Pochwały: 8
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2i Sport 1998-2004

Re: sztywny most przedni

Postprzez jrzeuski » 05 sty 2011 14:56:49

Szarbia napisał(a):Tu jest dobre info o tych mostach:
http://www.jeep.org.pl/forum/viewtopic.php?t=53844

Same mosty mają przełożenia 2.91, 3.44 i 3.66 a te 6-7.5 to wychodzi razem z reduktorem, który siedzi w zwolnicy. U nas są podobne przełożenia jakby policzyć razem z reduktorem. Czyli na tych mostach trzebaby jeździć na 4H, bo na 4L to by można zasnąć za kierownicą przed dojechaniem do przeszkody :mrgreen:
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: sztywny most przedni

Postprzez Arni » 05 sty 2011 22:04:29

Wieszak z tyłu nadal nie zmniejsza wysokości auta po zrobieniu spoa, a o tym cały czas piszemy. Zmienia sie tylko punkt mocowania i kat natarcia z przodu.
Chyba że jednak w jakiś cudowny sposób stanie sie inaczej, jak tak to prosze o informacje :wink:
Arni
 

Re: sztywny most przedni

Postprzez robert_smoldzino » 06 sty 2011 01:32:14

Wieszak z tyłu przede wszystkim "zdrowiej" przenosi obciazenia "odczołowe" choćby dlatego bym tak to założył, zostawiając kwestię estetyki na boku.
Nasze imprezy: www.smoldzino.org
robert_smoldzino
Starszy Zaglądacz
Starszy Zaglądacz
 
Posty: 99
Dołączył(a): 16 mar 2008 18:15:59
Lokalizacja: ze wsi jestem

Re: sztywny most przedni

Postprzez Szarbia » 06 sty 2011 10:35:01

Arni napisał(a):Wieszak z tyłu nadal nie zmniejsza wysokości auta po zrobieniu spoa, a o tym cały czas piszemy. Zmienia sie tylko punkt mocowania i kat natarcia z przodu.
Chyba że jednak w jakiś cudowny sposób stanie sie inaczej, jak tak to prosze o informacje :wink:

A wlasnie ze obniza auto, bo z przodu ucho resora jest wtedy blizej ramy. A z tylu ucho resoru i tak masz daleko od ramy wiec wieszak tam sie zmiesci.
Swoja droga to mozesz zajechac do kowala, zeby wyprostowal troche te resory.

A tak w ogole to bierz szlifiere i kupuj radiusy GR :mrgreen:
Pozdr. Michal

www.szarbia.com
Avatar użytkownika
Szarbia
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 211
Dołączył(a): 08 kwi 2009 08:14:47
Lokalizacja: Powiat Wołomin
Pochwały: 8
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2i Sport 1998-2004

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Motanie Fronter



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron