Witamy !



Zaczepy przód/tył

Wszystko o przeróbkach Frontery

Re: Zaczepy przód/tył

Postprzez adrianee36 » 28 sty 2014 17:04:05

jrzeuski napisał(a):
bart322 napisał(a):Tyle, ze mocowanie calej belki z hakiem pozostawia wiele do zyczenia. Zwlaszcza po +/- 20 latach.
Prędzej wyrwie się hak z belki niż belka z ramy.


chyba longi maja inaczej, ale w sporcie trzyma sie na 4 srobkach fi 10 , kolega co ciaga przyczepy swoim spotem juz odpadło, wiele jest fimow na necie pokazujących jak leci hak z terenówki, to nie zostało zaprojektowane do szarpania.
Avatar użytkownika
adrianee36
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3030
Obrazki: 3
Dołączył(a): 24 lis 2010 21:36:46
Lokalizacja: chełmek
Pochwały: 9
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Zaczepy przód/tył

Postprzez auri.chebzie » 28 sty 2014 17:35:53

Nic nie zwalnia od myślenia ....

Szarpanie szarpaniu nierówne a i belki są różne mocowane. Wg mnie, w moim autku było więcej niż 4 śruby.
I tak jak mówi Jacek - prędzej hak puści niż cała belka hakowa.

Specjalnie wybrałem taką grubość (35 mm) bo wchodzi idealnie w łoże haka a równocześnie można zamocować szekle o wewnętrznej szerokości ok 38 mm.
Avatar użytkownika
auri.chebzie
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 257
Dołączył(a): 22 kwi 2010 07:41:13
Lokalizacja: Ruda Śląska
Pochwały: 1
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Zaczepy przód/tył

Postprzez bloodsuckin » 28 sty 2014 20:53:30

adrianee36 napisał(a):chyba longi maja inaczej, ale w sporcie trzyma sie na 4 srobkach fi 10 , kolega co ciaga przyczepy swoim spotem juz odpadło, wiele jest fimow na necie pokazujących jak leci hak z terenówki, to nie zostało zaprojektowane do szarpania.


U mnie były 4 M10 po bokach i 2 M12 może M14 na środku przykręcone do płyty ~ #10, przykręconej na 2 lub 4 śruby do ramy.
Tego nie da się wyrwać :wink:

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
bloodsuckin
Fanatyk Ekstremalny
Fanatyk Ekstremalny
 
Posty: 639
Obrazki: 6
Dołączył(a): 09 mar 2011 22:22:53
Lokalizacja: Konin
Pochwały: 3
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Zaczepy przód/tył

Postprzez Galus » 28 sty 2014 20:58:38

Dlatego ja planuję przyspawać hak do ramy na amen.
"Nigdy nie bój się próbować czegoś nowego. Pamiętaj - amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści Titanica..."
vel: Sinner
"Wszyscy wiedza, ze czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, ze się nie da, i on właśnie to coś robi"
Albert Einstein
Galus
Nałogowiec
Nałogowiec
 
Posty: 343
Obrazki: 0
Dołączył(a): 10 lip 2011 20:00:15
Lokalizacja: Lubsko Lubuskie
Pochwały: 1
Województwo: Lubuskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Zaczepy przód/tył

Postprzez auri.chebzie » 28 sty 2014 21:07:25

Z tego co pamietam to belka byla mocowana po bokach po 2 m10 i po srodku na 4 m12 z plyta. Trzaby si bardzo postarac by to wyrwac
Avatar użytkownika
auri.chebzie
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 257
Dołączył(a): 22 kwi 2010 07:41:13
Lokalizacja: Ruda Śląska
Pochwały: 1
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Zaczepy przód/tył

Postprzez jrzeuski » 29 sty 2014 10:19:26

auri.chebzie napisał(a):Z tego co pamietam to belka byla mocowana po bokach po 2 m10 i po srodku na 4 m12 z plyta. Trzaby si bardzo postarac by to wyrwac
Dokładnie tak, te środkowe mocowanie to potęga, boczne są chyba tylko po to, żeby belka się nie obróciła i nie telepała. Po paru latach szarpań jedyne, co udało mi się osiągnąć w kwestii zniszczeń, to lekkie wygięcie tej płyty #10. Śruby boczne były przeżarte do połowy po licznych topieniach, więc mogę sobie wyobrazić, że jeśli ktoś nie ma środkowego mocowania, to belka by odfrunęła przy szarpaniu.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Zaczepy przód/tył

Postprzez eric » 29 sty 2014 10:31:46

Galus napisał(a):Dlatego ja planuję przyspawać hak do ramy na amen.

Możesz mieć kuku za granicą gdzie pilnują demontażu haka gdy nic nie ciągniesz.
... jakieś śrubki mnie powypadały teraz ...
Avatar użytkownika
eric
Moderator
Moderator
 
Posty: 1371
Obrazki: 48
Dołączył(a): 04 cze 2011 08:52:51
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 11
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Zaczepy przód/tył

Postprzez JJKILLER » 29 sty 2014 23:59:31

eric napisał(a):
Galus napisał(a):Dlatego ja planuję przyspawać hak do ramy na amen.

Możesz mieć kuku za granicą gdzie pilnują demontażu haka gdy nic nie ciągniesz.

Pod warunkiem że hak wystaje poza obrys pojazdu, jeśli masz koło na klapie, to koło jest obrysem pojazdu.
Już to przerabiałem z policją i polizei.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Zaczepy przód/tył

Postprzez Galus » 30 sty 2014 08:36:55

JJKILLER napisał(a):Pod warunkiem że hak wystaje poza obrys pojazdu, jeśli masz koło na klapie, to koło jest obrysem pojazdu.

Mam koło na klapie ale tylko z konieczności.
eric napisał(a):Możesz mieć kuku za granicą gdzie pilnują demontażu haka gdy nic nie ciągniesz.

Ja mam główkę haka montowaną na stałe a nie wypinaną. I do tego czepić się nie mogą. Nie pamiętam jak miałeś w 3.2 ale w 2.2 raczej masz taki hak jak ja. U Blooda na zdjęciu jest ten wypinany.
A przyspawać chcę belkę haka do ramy bo tym małym śrubeczka fi10 nie ufam. Poza tym będzie to konieczność przy montaży zmoty tylnego zderzaka który planuje.
"Nigdy nie bój się próbować czegoś nowego. Pamiętaj - amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści Titanica..."
vel: Sinner
"Wszyscy wiedza, ze czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, ze się nie da, i on właśnie to coś robi"
Albert Einstein
Galus
Nałogowiec
Nałogowiec
 
Posty: 343
Obrazki: 0
Dołączył(a): 10 lip 2011 20:00:15
Lokalizacja: Lubsko Lubuskie
Pochwały: 1
Województwo: Lubuskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Zaczepy przód/tył

Postprzez jrzeuski » 30 sty 2014 08:48:00

Galus napisał(a):A przyspawać chcę belkę haka do ramy bo tym małym śrubeczka fi10 nie ufam.
Masz jeszcze 4 M12 na środku tylko jeszcze o tym nie wiesz, bo nie próbowałeś zdjąć belki ;-) Poza tym ja mam teraz tylny zderzak tylko na tych 4 M10 (ale wymienione na 10.9) i szarpałem nim XJta z konkretnej wklejki tak, że pękła gruba cuma okrętowa. Wyrwałem go w końcu na solidnym kinetyku a zderzak pozostał we Frocie. Szczerze mówiąc to nie dawałem temu mocowaniu żadnych szans przy tej akcji, ale to była ostatnia opcja przed wyprawą na poszukiwanie traktora czy koparki, więc zdecydowałem się spróbować. Zderzak i tak by do niego nie doleciał, bo lina szła pomiędzy drzewami. No i się zdziwiłem, zwłaszcza tą liną, bo przeżyła ze mną wiele wypraw w teren i tęsknię za nią :cry2:
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Zaczepy przód/tył

Postprzez Galus » 30 sty 2014 08:52:39

jrzeuski napisał(a):Masz jeszcze 4 M12 na środku tylko jeszcze o tym nie wiesz, bo nie próbowałeś zdjąć belki

Wiem bo rozebrałem w tamtym roku całość, tj. zderzak, hak, zbiornik i tylny most.
Ale ty nie masz haka a ja chcę/muszę go zostawić. Przyspawać hak po bokach do ramy i dopiero obok zrobić mocowania zderzaka. Inaczej będą mi łby śrub przeszkadzać.
"Nigdy nie bój się próbować czegoś nowego. Pamiętaj - amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści Titanica..."
vel: Sinner
"Wszyscy wiedza, ze czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, ze się nie da, i on właśnie to coś robi"
Albert Einstein
Galus
Nałogowiec
Nałogowiec
 
Posty: 343
Obrazki: 0
Dołączył(a): 10 lip 2011 20:00:15
Lokalizacja: Lubsko Lubuskie
Pochwały: 1
Województwo: Lubuskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Zaczepy przód/tył

Postprzez jrzeuski » 30 sty 2014 09:20:06

Galus napisał(a):
jrzeuski napisał(a):Masz jeszcze 4 M12 na środku tylko jeszcze o tym nie wiesz, bo nie próbowałeś zdjąć belki

Wiem bo rozebrałem w tamtym roku całość, tj. zderzak, hak, zbiornik i tylny most.
I nie było tej grubej blachy na środku? :shock: W ramie na pewno masz otwory na jej mocowanie. A w belce nie ma dziur na 2 śruby M14 (chyba), którymi się do niej przykręca belkę? To lepiej znaleźć sobie taką belkę niż zastępować śruby spawami. Mogę Ci oddać swoją, bo i tak mi tylko zagraca garaż.
Ale ty nie masz haka a ja chcę/muszę go zostawić. Przyspawać hak po bokach do ramy i dopiero obok zrobić mocowania zderzaka. Inaczej będą mi łby śrub przeszkadzać.
Skoro i tak będziesz robił nowy zderzak, to zrób w nim mocowanie haka a belkę wywal. To co zaoszczędzisz na wadze belki możesz przeznaczyć na mocniejszą konstrukcję zderzaka pod hak. Jak ma być szybko i tanio, to po prostu wyciąłbym z belki centralną część z hakiem i fabryczną blachą do ramy i przykręcił to od spodu do zderzaka :idea: Wzmocniłoby to przy okazji mocowanie tegoż. Oczywiście wywalając belkę całkowice trzeba przespawać z niej tabliczkę, żeby nikt się nie czepiał na przeglądzie czy kontroli drogowej ;-)
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Poprzednia strona

Powrót do Motanie Fronter



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron