Witamy !



Zaczepy przód/tył

Wszystko o przeróbkach Frontery

Re: dobre zaczepy do holowania

Postprzez zielaq » 26 sie 2010 12:29:00

ok dzieki za bardzo konkretną odpowiedz. czyli tak z przodu robie ucho które mocuje pod tą samą srube ktora mocuje kangura tylko zmieniam ją na mocniejszą. tyle jesli chodzi o przód. poszukam czy z tyłu tez mam możliwość tez przykręcenia aby nie spawać, to zawsze pewniejsze.
zielaq
 

Re: dobre zaczepy do holowania

Postprzez jrzeuski » 26 sie 2010 12:47:14

wikked napisał(a):na hak Jacku można podczepić kozę żeby nie uciekła a nie kinetyka- to po pierwsze

To czemu mój hak nie raz to wytrzymał?
po drugie: orginalne zaczepy na kangurze służą praktycznie do tego samego- koza, sąsiad a'la Pudzianowski który chce się sprawdzić, itd.

Wiem, że z przodu są słabsze. Dlatego myślę nad wspawaniem zaczepów z grubszego drutu. Docelowo oczywiście stalowy zderzak i haki.
p.s. pamiętaj że wtopa w/g Ciebie a wtopa w/g innych to czasem skrajnie różne sytuacje. Jeśli chcesz innym radzić to upewnij się że Kolega na 101% wie o jakim targaniu mówimy.

Fakt, że nie miałem na myśli wklejenia literalnie po klamki, żeby trzeba było przepychać przez metrową warstwę błota. Na klasyczne wtopa jak powieszenie się na mostach/ramie w koleinach czy zapadnięcie się po podłogę w torf na łące seryjne zaczepy powinny styknąć. Zwłaszcza jak się najpierw pomoże sprawie łopatą. Zaczepu z tyłu jeszcze nie używałem do wyciągania z wklejek a jedynie do holowania po czarnym. Widać, że jest solidny, ale hak wygląda bardziej. dO tego na hak nie muszę zakładać szekli. Jeśli ktoś wyrusza na trasy extreme, to wiadomo, że nie serią tylko odpowiednio zmotanym autem i mam tu na myśli również zaczepy.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: dobre zaczepy do holowania

Postprzez Arni » 26 sie 2010 13:27:05

Na forum był tu filmik, gdzie podczas szarpania za hak wyrwało go razem z całą belką, tylko nie pamietam czy całe to żelastwo władowało sie w szybę auta z tyłu czy wylądowało na ziemi.
Mnie też kiedys wyszarpano za hak i nic sie nie stało....ale to nie oznacza, że następnym razem nie bedzie inaczej.
Kangura z przodu mam na śrubach M10 12.9 i jego dolne uszy nadają sie do holowania auta ale szarpac od zderzaka do zderzaka to bym sie nie odważył.
Arni
 

Re: dobre zaczepy do holowania

Postprzez wikked » 26 sie 2010 14:25:11

jrzeuski napisał(a):
wikked napisał(a):na hak Jacku można podczepić kozę żeby nie uciekła a nie kinetyka- to po pierwsze

To czemu mój hak nie raz to wytrzymał?
[quote]
bo miałeś szczęście i nic więcej. Seryjny kangur ma jakieś tam gówniane ucho mocowane do kangura poprzez spawanie ale zauważ że cały kangur przymocowany jest do ramy kątownikami 4mm!! Trzymają się 2-ma śrubami do ramy. Osobiście pokażę Ci rozerwane "oczka" mocujące kangur do ramy.

tak dla jasności:
w piasku się grzęźnie, na kamieniach, koleinach, rampach itd. się wiesza, w błocie się wkleja, w wodzie się topi. czasem mamy do czynienia z 2in1 ale tylko czasem.
wikked
 

Re: dobre zaczepy do holowania

Postprzez jrzeuski » 26 sie 2010 14:41:25

wikked napisał(a):Seryjny kangur ma jakieś tam gówniane ucho mocowane do kangura poprzez spawanie ale zauważ że cały kangur przymocowany jest do ramy kątownikami 4mm!! Trzymają się 2-ma śrubami do ramy.

No w sumie to czterema, ale zawsze mnie ciekawiło do czego jest ta trzecia dziura w mocowaniu (w płaszczyźnie pionowej). A tak BTW to czy grubość blachy powinna odpowiadać grubości śruby, żeby było dobrze?
Osobiście pokażę Ci rozerwane "oczka" mocujące kangur do ramy.

Widzałem. Teraz nie pamiętam czy je z powrotem zespawywałem w tym kangurze od Ciebie czy moim poprzednim.
tak dla jasności:
w piasku się grzęźnie, na kamieniach, koleinach, rampach itd. się wiesza, w błocie się wkleja, w wodzie się topi. czasem mamy do czynienia z 2in1 ale tylko czasem.

Dzięki za lekcję :beer: :mrgreen:
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Zaczepy

Postprzez STRUNA » 26 sie 2010 15:50:35

No i sprawa jasna. Robi się tak żeby było dobrze a nie żeby było.
STRUNA
 

Re: dobre zaczepy do holowania

Postprzez Arni » 26 sie 2010 16:11:10

jrzeuski napisał(a):A tak BTW to czy grubość blachy powinna odpowiadać grubości śruby, żeby było dobrze?

Ja wyznaje zasade, że im coś grubsze i solidniejsze tym trudniej to upier**** :mrgreen:
Arni
 

Re: dobre zaczepy do holowania

Postprzez wikked » 26 sie 2010 16:54:52

Arni napisał(a):
jrzeuski napisał(a):A tak BTW to czy grubość blachy powinna odpowiadać grubości śruby, żeby było dobrze?

Ja wyznaje zasade, że im coś grubsze i solidniejsze tym trudniej to upier**** :mrgreen:

i słusznie choć przesada w granicach rozsądku.
Jacku, jeśli chcesz zobaczyć jak blacha 10mm się wygina to poproś amaj23 żeby pstryknął Ci fotkę ze swojego tylnego zaczepu. Jak rozmiawiałem z Magdą (jego żoną) to ponoć wcale jakoś super nie targali auta.
Generalnie uważam że jak zginę ja jak mnie ktoś będzie wyciągał to będę miał pecha, ale jeśli ktoś zginie przy targaniu mnie z wklejki (przedni zaczep) to myślę że na "sorry" się nie skończy. Dokładnie taka sytuacja była w Krakowie w zeszłym roku- chłopak zginął bo wyciągał kolesia za gówniany zaczep. Szekla przeszła przez klapę, zagłówek i głowę na wylot.
Uczmy się na błędach ale niekoniecznie swoich.
wikked
 

Re: Zaczepy

Postprzez FROTERKA » 08 wrz 2010 12:27:51

A i tak Was wszystkich Robert opier... na zlocie, że nie umiecie lin/kinetyków używać. :mrgreen:
...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: Zaczepy

Postprzez auri.chebzie » 05 lut 2011 11:23:36

To jest ten właściwy temat :)

Witam
Zauważyłem, że nie posiadam zaczepu do holowania z przodu (oprócz uszek przy kangurze).
Czy coś takiego istnieje jako oryginalna część dla frontery czy trzeba kombinować?
http://www.kinetyk.pl/35,produkt.html
http://moto.allegro.pl/hak-zaczep-xtrem ... 84558.html
http://allegro.pl/hak-holowniczy-pomoc- ... 06679.html

Do mocowania kangura - jaki jest rozstaw otworów mocowania w kangurze do a sporta?

Dzięki z góry za pomoc
Avatar użytkownika
auri.chebzie
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 257
Dołączył(a): 22 kwi 2010 07:41:13
Lokalizacja: Ruda Śląska
Pochwały: 1
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Zaczepy

Postprzez sylwian70 » 05 lut 2011 12:09:08

Dodam kilka istotnych kwestii co do tylnego haka bo w mojej froci już go testowałem,mam kule automat i za nią jeszcze tak porządnie się nie szarpałem,bezpieczniejsze wydaje się ucho przyspawane do belki haka.Belka haka w frocie A long jest pancerna ale cóż z tego skora tylna belka ramy jest miękka jak z plasteliny.Samo boczne mocowanie belki haka do ramy też leciwe po dwie śrubeczki fi 10 które ścina przy porządnym szarpnięciu a belkę tylną ramy skręca.Pogięło mi,poskręcało tylną belkę jak strucle, belka jest z cienkiego profilu zamkniętego-słaba.Auto na ramie ale ta rama to za mocna nie jest.Skutki i moje smutne doświadczenia z przygody wyszarpywania busa z rowu.
sylwian70
 

Re: Zaczepy

Postprzez mosi » 07 lut 2011 22:11:22

Moze ma ktos jakis projekt zaczepu do frotki A sport.Przegladam wszystkie tematy i nic nie moge znalesc.
Była super Frotka Sport 31"MT, 2"lift, stal przód i tył :)

http://picasaweb.google.com/KruczkiDwa/
Avatar użytkownika
mosi
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 291
Obrazki: 5
Dołączył(a): 03 lis 2010 14:33:00
Lokalizacja: KRK
Pochwały: 2
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Zaczepy

Postprzez auri.chebzie » 10 lut 2011 15:55:40

mosi napisał(a):Moze ma ktos jakis projekt zaczepu do frotki A sport.Przegladam wszystkie tematy i nic nie moge znalesc.


Kto szuka ten znajdzie :)

Obrazek


I jeszcze link najważniejszy:
http://www.myisuzuparts.com/index.php
nr części 8-94183-262-0

Isuzu Rodeo Front bumper (nr części 84 - zaznaczona na żółto),

Mam nadzieję, ze pomogłem
Avatar użytkownika
auri.chebzie
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 257
Dołączył(a): 22 kwi 2010 07:41:13
Lokalizacja: Ruda Śląska
Pochwały: 1
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Zaczepy

Postprzez mosi » 11 lut 2011 16:32:37

Dzięki!!
Teraz muszę sprawdzić czy taki hak pasuje pod rozstaw śrub od kangura.
Była super Frotka Sport 31"MT, 2"lift, stal przód i tył :)

http://picasaweb.google.com/KruczkiDwa/
Avatar użytkownika
mosi
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 291
Obrazki: 5
Dołączył(a): 03 lis 2010 14:33:00
Lokalizacja: KRK
Pochwały: 2
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Zaczepy

Postprzez auri.chebzie » 11 lut 2011 16:46:49

mosi napisał(a):Dzięki!!
Teraz muszę sprawdzić czy taki hak pasuje pod rozstaw śrub od kangura.


Wiesz, niektórzy twierdzą, że te oczka w kangurze wytrzymają wyrywanie, ja jakoś nie wierzę.

Taki hak można wykonać z dobrej blachy 8 albo 10 mm, trzeba zwrócić uwagę na zakrzywienie w dół, gdyż mocowanie kangura składa się m.in z kątownika i trzeba tak wycyrklować krzywizne haka by był funkcjonalny.

Ja jeszcze myślałem o jednej opcji, chyba najprostszej: czyli zamontowania zamiast haka mocowania pod szeklę.
Takiego jak poniżej, jedno z 2 dziurami

Obrazek

No i oczywiście wtedy należy zmienić śruby na M12 o wyższej wytrzymałości.

Chciałem to dziś pomierzyć ale chory jestem a do tego leje jak z cebra.

Jakby Ci się chciało to pomierz odległość miedzy śrubami i daj mi znać
Avatar użytkownika
auri.chebzie
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 257
Dołączył(a): 22 kwi 2010 07:41:13
Lokalizacja: Ruda Śląska
Pochwały: 1
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Zaczepy

Postprzez mosi » 11 lut 2011 16:55:07

Jutro postaram sie to pomierzyc.
Była super Frotka Sport 31"MT, 2"lift, stal przód i tył :)

http://picasaweb.google.com/KruczkiDwa/
Avatar użytkownika
mosi
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 291
Obrazki: 5
Dołączył(a): 03 lis 2010 14:33:00
Lokalizacja: KRK
Pochwały: 2
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Zaczepy

Postprzez mosi » 13 lut 2011 14:43:32

Rozstaw srub ok.55mm
Była super Frotka Sport 31"MT, 2"lift, stal przód i tył :)

http://picasaweb.google.com/KruczkiDwa/
Avatar użytkownika
mosi
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 291
Obrazki: 5
Dołączył(a): 03 lis 2010 14:33:00
Lokalizacja: KRK
Pochwały: 2
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Zaczepy

Postprzez JJKILLER » 13 lut 2011 15:45:31

auri.chebzie napisał(a):...hak można wykonać z dobrej blachy 8 albo 10 mm...

A czy można takie "oczko\hak" wyspawać z pióra od resora czy lepiej z jakiejś innej stali. Pióro od Żuka ma ok 8mm grubości, ewentualnie jaka twardość stali jest zalecana :?:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Zaczepy

Postprzez auri.chebzie » 13 lut 2011 16:03:14

Nie wiem, z jakiego gatunku stali jest ten resor, ale mniemam, że jakaś sprężynówka, więc się nada.

Wg mnie można stosować wszystkie gatunki konstrukcyjne czyli od zwykłej St3S/S235JR przez 18G2A/S355J2+N do nawet S690QL.

Podpatrzyłem dziś u kolegów podczas lajciku w Mysłowicach nowy sposób na zaczep.
Kawałek blachy z otworem pod szeklę zamocowany do mocowania przedniego zderzaka do ramy (dokładnie miedzy to i to).
Czyli mniej więcej to, co mi kiedyś podsuwał kolega mody1 :)
Avatar użytkownika
auri.chebzie
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 257
Dołączył(a): 22 kwi 2010 07:41:13
Lokalizacja: Ruda Śląska
Pochwały: 1
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Zaczepy

Postprzez brum » 13 lut 2011 16:29:00

auri.chebzie napisał(a):Kawałek blachy z otworem pod szeklę zamocowany do mocowania przedniego zderzaka do ramy (dokładnie miedzy to i to).

NIe między "to a to" bo zderzaka nie przykręcisz, tylko do mocowania zderzaka-od boku. Wtedy będzie, rama,zderzak,zaczep(patrząc od lewej).
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Motanie Fronter



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość