Witamy !



POMOCY!

Rozmowy na wszystkie tematy

Re: POMOCY!

Postprzez loony » 13 mar 2013 12:36:15

A propos pomocy w potrzebie... miałem kiedyś akcję plaszczakiem...
Wracając z braciszkiem z W-wy widzimy zepsutego Malucha na poboczu i machającego właściciela... Niedługo myśląc, zatrzymaliśmy się (sami jechaliśmy Polonezem, a Maluch też nie był nam obcy). Po kilku nieudanych kombinacjach z odpalaniem ustaliliśmy, że skoro goście są z Radomia, a my jedziemy do Kielc, to po drodze ich podholujmy. No i wszystko było cacy, Maluch zgodnie z przepisami na światłach, z tyłu trójkąt itd. aż do czasu... wjazdu do Radomia, gdzie wspaniałomyślnie zatrzymała nas Policja... Okazało się, że Maluchowi siadł na tyle aku, że światła/kierunki były niewidoczne. No więc Maluch stracił dowód, a my dostaliśmy mandat za holowanie "zwłok" - nie pamiętam już dokładnie za co wg. paragrafu. Na nic zdało się tłumaczenie że ciągniemy go spod W-wy, że pomagamy obcym, że z Kielc a mimo wszystko pomagamy Radomiakom (chociaż to może nie był dobry argument ;) ).
Finał był taki, że bezinteresowna pomoc kosztowała nas dodatkowo mandat, ale i tak nawet nie przeszło nam przez myśl, żeby brać od gości jakąkolwiek kasę...

Ale jak już zostało powiedziane wcześniej - wszystko zależy od ludzi...
2002 Frontera B Long 2.2DTI
Lift +4" (+2" zawiecha, +2" buda), KL71 245/75R16 na chromach ET7 i ... wkładka K&N :cool:
Motania ciąg dalszy nastąpi...
Avatar użytkownika
loony
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 71
Obrazki: 4
Dołączył(a): 14 wrz 2010 08:01:44
Lokalizacja: Kielce
Pochwały: 2
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: POMOCY!

Postprzez zgredzik » 13 mar 2013 13:27:11

loony napisał(a):A propos pomocy w potrzebie... miałem kiedyś akcję plaszczakiem...
Wracając z braciszkiem z W-wy widzimy zepsutego Malucha na poboczu i machającego właściciela... Niedługo myśląc, zatrzymaliśmy się (sami jechaliśmy Polonezem, a Maluch też nie był nam obcy). Po kilku nieudanych kombinacjach z odpalaniem ustaliliśmy, że skoro goście są z Radomia, a my jedziemy do Kielc, to po drodze ich podholujmy. No i wszystko było cacy, Maluch zgodnie z przepisami na światłach, z tyłu trójkąt itd. aż do czasu... wjazdu do Radomia, gdzie wspaniałomyślnie zatrzymała nas Policja... Okazało się, że Maluchowi siadł na tyle aku, że światła/kierunki były niewidoczne. No więc Maluch stracił dowód, a my dostaliśmy mandat za holowanie "zwłok" - nie pamiętam już dokładnie za co wg. paragrafu. Na nic zdało się tłumaczenie że ciągniemy go spod W-wy, że pomagamy obcym, że z Kielc a mimo wszystko pomagamy Radomiakom (chociaż to może nie był dobry argument ;) ).
Finał był taki, że bezinteresowna pomoc kosztowała nas dodatkowo mandat, ale i tak nawet nie przeszło nam przez myśl, żeby brać od gości jakąkolwiek kasę...

Ale jak już zostało powiedziane wcześniej - wszystko zależy od ludzi...


Pewnie to było jakiś czas temu czytając jakimi autami śmigaliscie, jednak radomskie miśki chyba nie zmieniły mentalności...Często śmigłem trasą WZ-WR-TK-TLW :) i coś o tym wiem.Nawiasem mówiąc w KC na kręgielni sporo wódki się przelało a w hotelu "Dal" w zeszłym roku uuu " działo się"

Pozdrawiam kolegę z rodzinnych stron :beer:
zgredzik
 

Re: POMOCY!

Postprzez owcapawel » 14 kwi 2013 20:54:10

No kurcze 500zl trochę drogo a dziewczyna nikogo znajomego nie miała do pomocy? ja tej zimy swoim płaszczakiem (opel vectra) się zakopałem w śniegu to sołty przyjechał mi na pomoc traktorem i tjak mnie wymijał to też się zakopał to dzwonił po sąsiada który go wyciągał a potem on mnie i koleś nic nie chciał to chociasz na flaszke mu ledwo wcisnołem bo na wodzie chyba nie jeżdzi. To jeszcze mi dziękował a to ja byłem wdzięczny. Jednak czasami zdażają się jeszcze porządni ludzi którzy niosą pomoc bezinteresowną.
owcapawel
 

Re: POMOCY!

Postprzez ali » 15 kwi 2013 15:14:58

za odkopanie nagroda :) Obrazek
Avatar użytkownika
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3672
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lis 2012 17:31:11
Lokalizacja: KMY
Pochwały: 16
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Poprzednia strona

Powrót do HydePark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron