Witamy !



Zaostrzenie kar za prędkość

Rozmowy na wszystkie tematy

Re: Zaostrzenie kar za prędkość

Postprzez Zula » 09 lut 2014 22:02:18

To w prostej linii wynika jedno z drugiego. Jest problem z kasa, bo ograniczenia są źle ustawione. Widzę oba te problemy. I nie zawsze jezdze przepisowo, bo tam gdzie przepisy sa z d. jadę tak, żeby jechało mi się dobrz, ale żeby nie stwarzać zagrożenia. Od ponad dwóch lat nie dostalam mandatu, ale zdaję sobie sprawę, że to zasługa farta lub cb i licze się z tym, że mogę mandat dostac. Życie, bywa ;)
ROSES ARE RED, MUD IS BROWN
WINDOWS UP, PEDAL DOWN!


Obrazek :mrgreen:
Avatar użytkownika
Zula
Moderator
Moderator
 
Posty: 1832
Obrazki: 5
Dołączył(a): 07 cze 2009 19:09:52
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 6
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Zaostrzenie kar za prędkość

Postprzez adrianee36 » 09 lut 2014 22:16:37

Zula napisał(a): zacznie dlubac w nosie ;)

czesto tak robisz ? :D
Avatar użytkownika
adrianee36
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3030
Obrazki: 3
Dołączył(a): 24 lis 2010 21:36:46
Lokalizacja: chełmek
Pochwały: 9
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Zaostrzenie kar za prędkość

Postprzez mpl » 10 lut 2014 00:01:59

no i znowu wielka wrzawa... zacznijcie jeździć zgodnie z przepisami to będzie spokój...
Jest: A sport : ) / WAZ 21063 Łada 1300SL :) / CB750 SevenFifty

Jezus nie może zostać królem Polski, ponieważ osoba skazana prawomocnym wyrokiem nie może pełnić funkcji publicznej.
Avatar użytkownika
mpl
Guru
Guru
 
Posty: 805
Obrazki: 11
Dołączył(a): 30 cze 2009 22:34:59
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pochwały: 3
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Zaostrzenie kar za prędkość

Postprzez SKODA76 » 10 lut 2014 07:06:58

Skoro jest tak dużo kierowców (samochodów) do płacenia w nowych przepisach to może jakaś mała blokada- strajk w stolicy wobec tych zmian :D
SKODA76
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1930
Obrazki: 0
Dołączył(a): 23 gru 2008 14:44:33
Lokalizacja: LUBELSKIE
Pochwały: 2
Województwo: Lubelskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Zaostrzenie kar za prędkość

Postprzez Zula » 10 lut 2014 09:24:46

adrianee36 napisał(a):
Zula napisał(a): zacznie dlubac w nosie ;)

czesto tak robisz ? :D

Często to obserwuję u innych kierowców :D
ROSES ARE RED, MUD IS BROWN
WINDOWS UP, PEDAL DOWN!


Obrazek :mrgreen:
Avatar użytkownika
Zula
Moderator
Moderator
 
Posty: 1832
Obrazki: 5
Dołączył(a): 07 cze 2009 19:09:52
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 6
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Zaostrzenie kar za prędkość

Postprzez ali » 10 lut 2014 09:43:08

mpl napisał(a):no i znowu wielka wrzawa... zacznijcie jeździć zgodnie z przepisami to będzie spokój...


To jest wzór postawy owcy, niech mnie skubią i kradną a ja spuszcze głowę i poczekam na łaskę pana, a nóż rzuci jakiś ochłap w swojej łasce, brawo.
Ostatnio edytowano 10 lut 2014 11:08:44 przez ali, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3672
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lis 2012 17:31:11
Lokalizacja: KMY
Pochwały: 16
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Zaostrzenie kar za prędkość

Postprzez beko26 » 10 lut 2014 10:56:47

ali napisał(a):
mpl napisał(a):no i znowu wielka wrzawa... zacznijcie jeździć zgodnie z przepisami to będzie spokój...


To jest wzór postawy owcy, niech mnie skubią i kradną a ja spuszczę głowę i poczekam na łaskę pana, a nóż żuci jakiś ochłap w swojej łasce, brawo.


Czy ty udajesz, czy naprawdę nie rozumiesz, że można jeździć wg. przepisów. Ja z małej miejscowości oczywiście nie jestem wiarygodny, mimo, że pracuję w Gdańsku i fotoradary widziałem na oczy. Jeżeli wy, notoryczni łamacze przepisów szukacie poparcia w walce z fotoradarami, abyście mogli przekraczać prędkość i stwarzać zagrożenie na drodze to ich nie znajdziecie. Jeżeli myślicie, że ktoś żałuje łamaczy przepisów to się chyba mylicie. Porównywanie uczciwych kierowców ( których jest znakomita większość) do owiec czekających na ochłap, jest po prostu chamskie i dziecinne. ( Rzucać piszemy RZ) . Ty jesteś pewnie dumny, ze swojej postawy. Jesteś typem Wilka który rządzi na drodze, ignorując przepisy, śmiejąc się z owieczek jadących 5km/h mniej niż dopuszczalna ( przecież to leszcze ). Pewnie to imponuje pewnej liczbie ludzi ( głównie z marginesu społecznego). Skoro masz prawo jazdy tak długo jak twierdzisz, to pewnie masz jakieś dzieci w rodzinie, które wracając ze szkoły widząc takich ścigaczy. I nie chodzi tylko o wiejskie dzieci wracające poboczem drogi, ale również te z miasta, gdzie rozpędzony samochód wjeżdża na przystanek lub chodnik.
Jeśli chodzi o dłubanie w nosie przy wolniejszej jeździe o którym pisała ZULA. Kto dłubie przy 40 , bedzie dłubał i przy 140, kto zmienia stacje w radiu przy 50 zażyczy sobie również zmianę przy 150.
Czy mentalność Polaków musi byc taka, że wszystko be ? Dlaczego Duńczycy jeżdżą poza terenem zabud. 80 km/h mimo, że mają drogi lepsze od naszych ? Przecież to bogatszy naród, wszędzie zdążą, mają zegarki, planują wyjazd logicznie. NIGDY nie będę popierał łamania przepisów drogowych.
Natomiast, jeżeli ograniczenia są w miejscach bezsensownych, istnieją odpowiednie instytucje które przyjmują takie zażalenia i wiem, że czasami następuje zmiana oznaczeń.
beko26
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 63
Dołączył(a): 05 wrz 2011 12:10:42
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Zaostrzenie kar za prędkość

Postprzez ali » 10 lut 2014 11:07:48

beko26 napisał(a):
ali napisał(a):
mpl napisał(a):no i znowu wielka wrzawa... zacznijcie jeździć zgodnie z przepisami to będzie spokój...


To jest wzór postawy owcy, niech mnie skubią i kradną a ja spuszczę głowę i poczekam na łaskę pana, a nóż żuci jakiś ochłap w swojej łasce, brawo.


Czy ty udajesz, czy naprawdę nie rozumiesz, że można jeździć wg. przepisów. Ja z małej miejscowości oczywiście nie jestem wiarygodny, mimo, że pracuję w Gdańsku i fotoradary widziałem na oczy. Jeżeli wy, notoryczni łamacze przepisów szukacie poparcia w walce z fotoradarami, abyście mogli przekraczać prędkość i stwarzać zagrożenie na drodze. Jeżeli myślicie, że ktoś żałuje łamaczy przepisów to się chyba mylicie. Porównywanie uczciwych kierowców ( których jest znakomita większość) do owiec czekających na ochłap, jest po prostu chamskie i dziecinne. ( Rzucać piszemy RZ) . Ty jesteś pewnie dumny, ze swojej postawy. Jesteś typem Wilka który rządzi na drodze, ignorując przepisy, śmiejąc się z owieczek jadących 5km/h mniej niż dopuszczalna ( przecież to leszcze ). Pewnie to imponuje pewnej liczbie ludzi ( głównie z marginesu społecznego). Skoro masz prawo jazdy tak długo jak twierdzisz, to pewnie masz jakieś dzieci w rodzinie, które wracając ze szkoły widząc takich ścigaczy. I nie chodzi tylko o wiejskie dzieci wracające poboczem drogi, ale również te z miasta, gdzie rozpędzony samochód wjeżdża na przystanek lub chodnik.
Jeśli chodzi o dłubanie w nosie przy wolniejszej jeździe o którym pisała ZULA. Kto dłubie przy 40 , bedzie dłubał i przy 140, kto zmienia stacje w radiu przy 50 zażyczy sobie również zmianę przy 150.
Czy mentalność Polaków musi byc taka, że wszystko be ? Dlaczego Duńczycy jeżdżą poza terenem zabud. 80 km/h mimo, że mają drogi lepsze od naszych ? Przecież to bogatszy naród, wszędzie zdążą, mają zegarki, planują wyjazd logicznie. NIGDY nie będę popierał łamania przepisów drogowych.
Natomiast, jeżeli ograniczenia są w miejscach bezsensownych, istnieją odpowiednie instytucje które przyjmują takie zażalenia i wiem, że czasami następuje zmiana oznaczeń.



Kolego szukasz na siłe zaczepki,
- gdzie napisałem że notorycznie łamię przepisy ?
- Gdzie napisałem że jestem piratem drogowym ?
- Nie wymuszam pierwszeństwa
- Mam rodzinę,
- Planuje podróże
- Nie popieram jazdy niebezpiecznej.

Kolego czytaj ze zrozumieniem, nie chodzi o jazdę piracką, poczytaj jaką tolerancję ma urządzenie które wskazuje prędkośc w twoim samochodzie to może w końcu zaczniesz rozumieć dlaczego pomysł 5% jest bez sensu. I jesze raz napiszę DOBRY KIEROWCA OBSERWUJE OTOCZENIE, OCENIA WARUNKI NA DRODZE I JEDZIE TAK ABY BYŁO BEZPIECZNIE, bezmyślne patrzenie w zegary i lecznie na to ze jadąc 30 km/h na ograniczeniu do 40 jest totalnym ignoranctwem.

Jak masz jakieś osobiste żale to prosze na PW bo na razie próbujesz mnie tylko obrazić w każdym poście.
Avatar użytkownika
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3672
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lis 2012 17:31:11
Lokalizacja: KMY
Pochwały: 16
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Zaostrzenie kar za prędkość

Postprzez beko26 » 10 lut 2014 11:19:56

Może i masz rację, ale próba obrażania chyba poszła w dwie strony. Osobiście przepraszam. :beer: Zwracam jednak uwagę, aby nie jeździć na granicy dopuszczalnej prędkości, wtedy uniknie się niepotrzebnych kłótni z policjantem i wykluczy sie ewentualny błąd własnego prędkościomierza.
Może się faktycznie trochę uniosłem, ale tyle sie słyszy i widzi ( żona pracuje w pogotowiu, mamy na wsi TV ), że czasami .... :wsciekly: ( i znowu zaczynam przytyki... :cry2: )
beko26
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 63
Dołączył(a): 05 wrz 2011 12:10:42
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Zaostrzenie kar za prędkość

Postprzez ali » 10 lut 2014 11:29:51

beko26 napisał(a):Może i masz rację, ale próba obrażania chyba poszła w dwie strony. Osobiście przepraszam. :beer: Zwracam jednak uwagę, aby nie jeździć na granicy dopuszczalnej prędkości, wtedy uniknie się niepotrzebnych kłótni z policjantem i wykluczy sie ewentualny błąd własnego prędkościomierza.
Może się faktycznie trochę uniosłem, ale tyle sie słyszy i widzi ( żona pracuje w pogotowiu, mamy na wsi TV ), że czasami .... :wsciekly: ( i znowu zaczynam przytyki... :cry2: )


Ja jak widże ograniczenie do 40 (przeważnie w waznych miescach stoją takie) robię tak: Puszczam nogę z gazu i oceniam sytuację, rzucam okiem na prędkościomierz czy jest w okolicach 40 i dalej dokładnie obserwuję otocznie (często w okolicach są szkoły i inne potencjalnie niebezpiecznie miejsca) dla mnie priorytetem jest ocena zagrożenie (jak dal większości ludzi którzy za kołkiem spędzają całe życie) jak w między czasie noga się omsknie i pojadę 45 to będe wg Ciebie piratem ? ja uwazam że nie, ale wg nowych przepisów już bedzie należał mi sie mandat, ot taka mała dygresja.

Odnośnie krajów europejskich, zobacz jakie ograniczenia sa w Irlandi , owszem obszar zabudowany jest bardzo rygorystycznie przestrzegany, ale poza nim limit jest bardzo wysoki a drogi o wiele bardziej niebezpieczne od naszych. No i najważniejsze u nich obszar zabudowany jest zabudowany, a u nas połowa z nich jest co najwyżej zarośnięta.
Avatar użytkownika
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3672
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lis 2012 17:31:11
Lokalizacja: KMY
Pochwały: 16
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Zaostrzenie kar za prędkość

Postprzez beko26 » 10 lut 2014 11:37:05

Tez nie jeżdżę koło szkoły 30/h, ale staram sie nie przekraczać dopuszczalnej. Pamietajmy również, że policjanci w Polsce już rzadko są debilami z wyciągniętymi łapami i nie czepiają się o każde 5km/h więcej ( a tam gdzie fotoradar, to lepiej uważać).
Jeśli chodzi o zachód- popatrz na Szwecję - fotoradary prawie przy każdej tablicy z ograniczeniem i jakoś dają radę. Irlandia owszem poza terenem 80-100 ( czy to aż taka różnica względem Polski?) ale na autostradach tylko 120 . Polska nie jest taka zła, jak niektórzy myślą.
beko26
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 63
Dołączył(a): 05 wrz 2011 12:10:42
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Zaostrzenie kar za prędkość

Postprzez ali » 10 lut 2014 11:43:29

beko26 napisał(a):Tez nie jeżdżę koło szkoły 30/h, ale staram sie nie przekraczać dopuszczalnej. Pamietajmy również, że policjanci w Polsce już rzadko są debilami z wyciągniętymi łapami i nie czepiają się o każde 5km/h więcej ( a tam gdzie fotoradar, to lepiej uważać).
Jeśli chodzi o zachód- popatrz na Szwecję - fotoradary prawie przy każdej tablicy z ograniczeniem i jakoś dają radę. Irlandia owszem poza terenem 80-100 ( czy to aż taka różnica względem Polski?) ale na autostradach tylko 120 . Polska nie jest taka zła, jak niektórzy myślą.


Z tymi policjantami to jest różnie niestety, poza tym pamiętajmy jak komendant rozkaże zrobić limit mandatów (bo jemu każe minister naciskany przez resort finansów)
to będę karać bo po to przepis chcą zrobić. Teraz mamy te 10km/h i jest ok, policjanci łapia prawdziwych piratów a nie czepiają się tych którzy jada ostrożnie. Generalnie cała nagonka na kierowców powoduje iż sam łapię się na tym że zamiast patrzyć po na droge to oglądam każdy wyprzedany samochód czy nie jest naszpikowany kamerami - czy to bezpieczne ?
Avatar użytkownika
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3672
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lis 2012 17:31:11
Lokalizacja: KMY
Pochwały: 16
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Zaostrzenie kar za prędkość

Postprzez jrzeuski » 10 lut 2014 12:11:31

ali napisał(a):I jesze raz napiszę DOBRY KIEROWCA OBSERWUJE OTOCZENIE, OCENIA WARUNKI NA DRODZE I JEDZIE TAK ABY BYŁO BEZPIECZNIE
No, ale to wszystko powinno odbywać się w ramach obowiazujących przepisów. Czyli jak na znakach jest 70, ale na drodze szklanka, to się jedzie 20 a jak sucho i ciepło to 70 a nie 120, bo droga dobra, prosta i pusta. Każdy wie, że na praktycznie każdym ograniczeniu jakie są na drogach istnieją warunki, w których da się tam bezpiecznie pojechać szybciej, ale to nie znaczy, że powinno się sobie na to pozwalać. Wiadomo, że dróg szybkiego ruchu mamy mało, więc żeby gdzieś dojechać w sensownym czasie, tzn. bez noclegu po drodze, to trzeba naginać przepisy. W Niemczech autostrad mają bez liku, więc na drogach lokalnych można sobie spokojnie jechać 50 a w miejscowościach normą są "strefy 30" i nikt się o to nie burzy, bo jak chce szybciej i dalej to obok ma autobanę czy jakąś obwodnicę. Niestety u nas państwo postanowiło wykorzystać braki infrastruktury i kosztem kierowców załatać sobie budżet. To prostsze, szybsze i tańsze niż budowa dróg a te całe ględzenie o bezpieczeństwie to tylko przykrywka dla głupich. Wyjścia mamy trzy: jeździć powoli, jeździć normalnie (i płacić) albo obalić ten rząd. Z tym, że to ostatnie nam zupełnie nie wychodzi, bo każdy kolejny jest jeszcze gorszy. Dlatego wielu zagłosowało nogami kupując bilet w jedną stronę z tego kraju.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Zaostrzenie kar za prędkość

Postprzez Zula » 10 lut 2014 13:04:33

beko26 napisał(a):
ali napisał(a):
mpl napisał(a):no i znowu wielka wrzawa... zacznijcie jeździć zgodnie z przepisami to będzie spokój...


To jest wzór postawy owcy, niech mnie skubią i kradną a ja spuszczę głowę i poczekam na łaskę pana, a nóż żuci jakiś ochłap w swojej łasce, brawo.


Czy ty udajesz, czy naprawdę nie rozumiesz, że można jeździć wg. przepisów. Ja z małej miejscowości oczywiście nie jestem wiarygodny, mimo, że pracuję w Gdańsku i fotoradary widziałem na oczy. Jeżeli wy, notoryczni łamacze przepisów szukacie poparcia w walce z fotoradarami, abyście mogli przekraczać prędkość i stwarzać zagrożenie na drodze to ich nie znajdziecie. Jeżeli myślicie, że ktoś żałuje łamaczy przepisów to się chyba mylicie. Porównywanie uczciwych kierowców ( których jest znakomita większość) do owiec czekających na ochłap, jest po prostu chamskie i dziecinne. ( Rzucać piszemy RZ) . Ty jesteś pewnie dumny, ze swojej postawy. Jesteś typem Wilka który rządzi na drodze, ignorując przepisy, śmiejąc się z owieczek jadących 5km/h mniej niż dopuszczalna ( przecież to leszcze ). Pewnie to imponuje pewnej liczbie ludzi ( głównie z marginesu społecznego). Skoro masz prawo jazdy tak długo jak twierdzisz, to pewnie masz jakieś dzieci w rodzinie, które wracając ze szkoły widząc takich ścigaczy. I nie chodzi tylko o wiejskie dzieci wracające poboczem drogi, ale również te z miasta, gdzie rozpędzony samochód wjeżdża na przystanek lub chodnik.
Jeśli chodzi o dłubanie w nosie przy wolniejszej jeździe o którym pisała ZULA. Kto dłubie przy 40 , bedzie dłubał i przy 140, kto zmienia stacje w radiu przy 50 zażyczy sobie również zmianę przy 150.
Czy mentalność Polaków musi byc taka, że wszystko be ? Dlaczego Duńczycy jeżdżą poza terenem zabud. 80 km/h mimo, że mają drogi lepsze od naszych ? Przecież to bogatszy naród, wszędzie zdążą, mają zegarki, planują wyjazd logicznie. NIGDY nie będę popierał łamania przepisów drogowych.
Natomiast, jeżeli ograniczenia są w miejscach bezsensownych, istnieją odpowiednie instytucje które przyjmują takie zażalenia i wiem, że czasami następuje zmiana oznaczeń.


Musze smutno stweirdzić, że niestety W OGÓLE nie zrozumiałeś tego, co pisałam. Wcale nie jest mi źle, bo muszę jeździć wolniej i nie to jest problemem. Czytanie ze zrozumieniem jest, jak widzę ;)
ROSES ARE RED, MUD IS BROWN
WINDOWS UP, PEDAL DOWN!


Obrazek :mrgreen:
Avatar użytkownika
Zula
Moderator
Moderator
 
Posty: 1832
Obrazki: 5
Dołączył(a): 07 cze 2009 19:09:52
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 6
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Zaostrzenie kar za prędkość

Postprzez ali » 10 lut 2014 14:51:55

jrzeuski napisał(a):
ali napisał(a):I jesze raz napiszę DOBRY KIEROWCA OBSERWUJE OTOCZENIE, OCENIA WARUNKI NA DRODZE I JEDZIE TAK ABY BYŁO BEZPIECZNIE
No, ale to wszystko powinno odbywać się w ramach obowiazujących przepisów. Czyli jak na znakach jest 70, ale na drodze szklanka, to się jedzie 20 a jak sucho i ciepło to 70 a nie 120, bo droga dobra, prosta i pusta. Każdy wie, że na praktycznie każdym ograniczeniu jakie są na drogach istnieją warunki, w których da się tam bezpiecznie pojechać szybciej, ale to nie znaczy, że powinno się sobie na to pozwalać. Wiadomo, że dróg szybkiego ruchu mamy mało, więc żeby gdzieś dojechać w sensownym czasie, tzn. bez noclegu po drodze, to trzeba naginać przepisy. W Niemczech autostrad mają bez liku, więc na drogach lokalnych można sobie spokojnie jechać 50 a w miejscowościach normą są "strefy 30" i nikt się o to nie burzy, bo jak chce szybciej i dalej to obok ma autobanę czy jakąś obwodnicę. Niestety u nas państwo postanowiło wykorzystać braki infrastruktury i kosztem kierowców załatać sobie budżet. To prostsze, szybsze i tańsze niż budowa dróg a te całe ględzenie o bezpieczeństwie to tylko przykrywka dla głupich. Wyjścia mamy trzy: jeździć powoli, jeździć normalnie (i płacić) albo obalić ten rząd. Z tym, że to ostatnie nam zupełnie nie wychodzi, bo każdy kolejny jest jeszcze gorszy. Dlatego wielu zagłosowało nogami kupując bilet w jedną stronę z tego kraju.


No trafiłej Jacku w samo sedno, bo był już program aby postawić fotoradary które miały załatać budrzet, i co ? i zaczęliśmy jeździć wolniej więc nie wyszło. Więc szukają bata dalej.
Odnośnie poprawy bezpieczeństwa, może ktos kto pomyka zakopianka kraków-myślenice widział żółty fotoradar w Gaju. Pierwotnie postawiono go aby wyłapywał piratów na ograniczeniu do 50 którzy pędzili od KRK na MYślenice, był słuszny bo zaraz za szczytem było bardzo uczęszczane przejście dla pieszych. Ale że radar był dobrze widoczy dla kierujących to zwalniali i nie przynosił profitów więc obrócono go aby robił foty tym którzy jada od Myślenic w plecy, i postawiono celowo 70 aby było za co karać. Więc zapytam gdzie to całe BEZPIECZEŃSTWO którym podpierają sią na kazdym wywiadzie i w spotach które celowo kręcą ?
Avatar użytkownika
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3672
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lis 2012 17:31:11
Lokalizacja: KMY
Pochwały: 16
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Zaostrzenie kar za prędkość

Postprzez Zula » 10 lut 2014 17:05:09

ali napisał(a):Odnośnie poprawy bezpieczeństwa, może ktos kto pomyka zakopianka kraków-myślenice widział żółty fotoradar w Gaju. Pierwotnie postawiono go aby wyłapywał piratów na ograniczeniu do 50 którzy pędzili od KRK na MYślenice, był słuszny bo zaraz za szczytem było bardzo uczęszczane przejście dla pieszych. Ale że radar był dobrze widoczy dla kierujących to zwalniali i nie przynosił profitów więc obrócono go aby robił foty tym którzy jada od Myślenic w plecy, i postawiono celowo 70 aby było za co karać. Więc zapytam gdzie to całe BEZPIECZEŃSTWO którym podpierają sią na kazdym wywiadzie i w spotach które celowo kręcą ?

No i tu trafiłeś w sedno ;)
ROSES ARE RED, MUD IS BROWN
WINDOWS UP, PEDAL DOWN!


Obrazek :mrgreen:
Avatar użytkownika
Zula
Moderator
Moderator
 
Posty: 1832
Obrazki: 5
Dołączył(a): 07 cze 2009 19:09:52
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 6
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Zaostrzenie kar za prędkość

Postprzez FROTERKA » 20 lut 2014 09:01:01

beko26 napisał(a): Jeżeli wy, notoryczni łamacze przepisów szukacie poparcia w walce z fotoradarami, abyście mogli przekraczać prędkość i stwarzać zagrożenie na drodze

Już to kiedyś pisałam, ale co tam: B. twierdzi, że jeżdżę za szybko. Owszem, notorycznie łamię ograniczenia prędkości. Kiedyś wracając z pracy, w ramach eksperymentu, postanowiłam jechać zgodnie z wszelkimi znakami ograniczającymi prędkość. B. wqrwił sie dopiero po jakichś 15 kilometrach. :D Ale ja wytrwale jechałam dalej. Sytuacji zagrożenia na drodze spowodowanych moją ślimaczą jazdą było, jeśli dobrze pamiętam, ze trzy. Na trasie 35 km. Wyprzedził mnie nawet ciągnik. :D
...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: Zaostrzenie kar za prędkość

Postprzez Odoll » 20 lut 2014 12:47:34

Kupiłem bordo frote,
kupiłem bordo frote,
bende se nią jeździł,
lasem polem błotem.
Avatar użytkownika
Odoll
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2978
Obrazki: 2
Dołączył(a): 22 maja 2010 10:00:37
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 10
Województwo: Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Zaostrzenie kar za prędkość

Postprzez ali » 20 lut 2014 17:55:46

Odoll napisał(a):http://www.youtube.com/watch?v=RrFvzqWpcU8


pierwsze 10s :mrgreen: http://www.youtube.com/watch?v=OHpcSmC5yGw
Avatar użytkownika
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3672
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lis 2012 17:31:11
Lokalizacja: KMY
Pochwały: 16
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Poprzednia strona

Powrót do HydePark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość