Witamy !



OFE / ZUS

Rozmowy na wszystkie tematy

OFE / ZUS

Postprzez wira » 08 lut 2014 08:41:46

Temat kontrowersyjny i drazniacy ale decyzje trzeba bedzie jakas podjac. W mediach niewiele mowia a ja sie nie znam. Chociaz media to tez niezla :dupa: . Ma ktos zdanie w tym temacie?

Moze ma temat polityki nie powinno sie tu pisac bo to malo relaksujace jest ale ten temat moze przejdzie
Jest Duster 1.6 4x4
Była Honda HR-V
Była Frota A 2.4
Avatar użytkownika
wira
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 129
Obrazki: 18
Dołączył(a): 04 lut 2012 16:24:04
Pochwały: 1
Województwo: Lubelskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: OFE / ZUS

Postprzez ali » 08 lut 2014 13:25:14

Ani jedno ani drugie nie jest dobrą alternatywą, ale ja uważam ze pozostanie przy Zusie i OFe jest dobra dywersyfikacją środków (choć jest spora szansa że za rok zabiorą cała kase z OFE )
Avatar użytkownika
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3672
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lis 2012 17:31:11
Lokalizacja: KMY
Pochwały: 16
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: OFE / ZUS

Postprzez markus116 » 08 lut 2014 14:27:56

Z tego co slyszalem jak chcesz zostac w zusie i ofe to do ofe trzeba bedzie dokladac z wlasnej kieszeni ale czy tak jest to niewiem na bank
markus116
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 69
Obrazki: 12
Dołączył(a): 03 lut 2014 12:23:49
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.4i Long 1991-1995

Re: OFE / ZUS

Postprzez beko26 » 08 lut 2014 15:13:39

Ja zostaje w ZUS z całością ( nie składam oświadczenia i z automatu moja kasa idzie cała do ZUS). Dlaczego ? Bo jak się zaczął kryzys, OFE informowało, że stracili 40 % moich pieniędzy. :wsciekly: Nawet jak państwo przeje całą moją kasę, to przynajmniej bedę sie mógł od nich czegos domagać ( nawet siłą). A jak OFE straci wszystkie moje oszczedności to się na mnie wypnie, a na sąd mnie nie stać. Poza tym wole, aby moje państwo obracało moimi pieniedzmi- tłumaczcie to sobie nawet patriotyzmem, może coś w tym jest. Moim zdaniem, jeśli teraz zabraknie kasy na emerytury ( np mojego ojca i teścia), to odczujemy szybko coś gorszego niż kryzys. A jeśli przeciągnie się to w czasie ( mundurówki już mają 10 lat dłużej do emerytury, może jakaś kasa z gazu łupkowego, może bogata ciocia z Ameryki...). :niewiem:
Ale... aż tak naiwny nie jestem - mam trzeci filar i opłacam systematycznie. :beer:
beko26
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 63
Dołączył(a): 05 wrz 2011 12:10:42
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: OFE / ZUS

Postprzez ali » 08 lut 2014 15:20:43

Ja tam nie wiem jak wasze, ale moje ofe nie miało żadnych strat tylko całkiem ładny przyrost wartości udziałów, a kasa w ZUS to kasa zmarnowana, wszystko wyląduje w kieszeni Kaczora Donalda i spółki.
Avatar użytkownika
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3672
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lis 2012 17:31:11
Lokalizacja: KMY
Pochwały: 16
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: OFE / ZUS

Postprzez Semir » 08 lut 2014 17:10:30

Kiedyś w tym siedziałem trochę i wiem że jak sam nie odłożysz to będzie lipa. Nie będzie jak kiedyś emerytury po 3 tyś, no może nie liczni. Ja zabezpieczam sam swoją rodzinę a szczególnie synka aby miał lepiej. Nie liczę na cudy z nieba bo takich nie ma na totka też nie.

Im więcej źródeł finansowania tym lepiej. W ZUS i tak nie ma pieniędzy wszystko jest wirtualnie i tyle. Trzeci filar jak ny tego nie nazywał to bardzo dobra alternatywa. Jedną z najlepszych inwestycji to kupno ziemi tego nikt ( w teorii) nie ukradnie nie spali nie zburzy.

Warto zakładać dziecku lub dzieciom konta oszczędnościowe i wpłacać co miesiąc choć 100 zł po 2 latach i nawet 3 % uzbiera się fajna kwota.
EKIPA ŚLĄSKA
Obrazek
Avatar użytkownika
Semir
Alchemik
 
Posty: 4249
Obrazki: 0
Dołączył(a): 08 kwi 2011 11:38:11
Pochwały: 17
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: OFE / ZUS

Postprzez beko26 » 08 lut 2014 19:31:07

Jeśli chodzi o kupno ziemi to częściowo masz rację -trochę się na tym znam jestem geodetą i mam kilku klientów którym podsuwam co lepsze kawałki. Ale pamiętajmy, że ci którzy kupowali przed kryzysem, jak działki budowlane strasznie szybko drożały - stracili około 20 % ( teraz nie sprzedają, czekają na wyrównanie strat). Jeśli ziemia to rolna z możliwością przekwalifikowania, a to tylko od 50 tyś w górę. Ale w temacie chodzi tylko o wybór, a tego tak naprawdę nikt nie może przewidzieć. Podałem swoje racje, ale być może ci którzy zostaną również w OFE będą mieli lepiej. Aby dożyc w zdrowiu do emerytury, to jakoś sobie damy radę.
beko26
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 63
Dołączył(a): 05 wrz 2011 12:10:42
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: OFE / ZUS

Postprzez Semir » 08 lut 2014 19:40:01

Radę wszyscy dać musimy Ja na Państwo nie liczę i tyle. U mnie w terenie zarobili ok 400% i więcej. Jeden kupił po 3 zł metr a sprzedaje po 150 zł wiec zysk jest.
EKIPA ŚLĄSKA
Obrazek
Avatar użytkownika
Semir
Alchemik
 
Posty: 4249
Obrazki: 0
Dołączył(a): 08 kwi 2011 11:38:11
Pochwały: 17
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: OFE / ZUS

Postprzez eric » 08 lut 2014 20:52:49

Poczytajcie dokładnie.... nawet pozostawiając w OFE kilka lat przed wiekiem emerytalnym nasza kasa zostanie przelana z OFE do ZUSu. I to ZUS a nie OFE będzie emeryturę wypłacał. Więc nie da się uciec od lepkich rąk ZUSu. Jedyne co przemawia za rezygnacją z OFE to "opłata manipulacyjna". Prawda jest taka że mimo iż składki do ZUS trafiają w terminie. To ZUS przesyła je do OFE z sporym opóźnieniem (u mnie rekord to 3 miesięcy ). Oczywiście puki OFE kasy nie dostało to ich nie inwestowało. Do tego taka co miesięczna operacja kosztuje i jest potrącana z naszych składek "opłata manipulacujna". Nie pamiętam dokładnie ile to jest ale między 7-17zł.
... jakieś śrubki mnie powypadały teraz ...
Avatar użytkownika
eric
Moderator
Moderator
 
Posty: 1371
Obrazki: 48
Dołączył(a): 04 cze 2011 08:52:51
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 11
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: OFE / ZUS

Postprzez bloodsuckin » 09 lut 2014 13:20:26

Avatar użytkownika
bloodsuckin
Fanatyk Ekstremalny
Fanatyk Ekstremalny
 
Posty: 639
Obrazki: 6
Dołączył(a): 09 mar 2011 22:22:53
Lokalizacja: Konin
Pochwały: 3
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd


Powrót do HydePark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość