Witamy !



[B Sport] 2.2 DTI '99 - Pytań kilka o kontrolki

Wszystko co dotyczy elektryki w naszych frotkach

[B Sport] 2.2 DTI '99 - Pytań kilka o kontrolki

Postprzez XII » 07 maja 2011 17:33:58

Witam,
Mam prośbę... Proszę o precyzyjne odpowiedzi na moje lamerskie pytania :)

1. Mógłbym mi ktoś napisać jakie kontrolki na zegarach powinny się zaświecać po przekręceniu kluczyka w stacyjce (po włączeniu zapłonu) bez rozruchu?

2. Kidy zapala się i czy w ogóle zapala się kontrolka "Check" jeśli nie ma żadnych błędów?

3. Miałem zerwaną taśmę poduszki w kierownicy - kontrolka poduszki cały czas się paliła, brak klaksonu. Po usunięciu wady taśmy pojawił się klakson, a kontrolka poduszki powietrznej przestała się świecić (oczywiście po przekręceniu kluczyka chwilo się zapala). Czy to normalny objaw? Bo mi szczerze się wydawało, że błąd poduszki można usunąć jedynie podłączając kompa.

4. Czy to normalne (oryginalna konfiguracja) by seryjne radio po przekręceniu kluczyka (włączeniu zapłonu) włączało się, a po wyłączeniu zapłonu wyłączało się samo? Radio da się włączać bez kluczyka.

Dziękuję i pozdrawiam.

PS.
ad.2 W starym audi 80 pamiętam, że po przekręceniu kluczyka zapalała się kontrolka check, a po odpaleniu silnika gasła. We frocie kontrolka check nie zapala mi się w ogóle - stąd powyższe pytanie. Zaczynam mieć podejrzenia, że być może albo żarówka się spaliła albo ktoś celowo upośledził kontrolkę i jeżdżę cały czas na jakimś byku (mimo, że byłem na kompie z tą frotką i nic niby nie wykazało - nie mam pewności czy silnik diagnozowali czy nie - wtedy testowali ciśnienie doładowania i poduszki, a auto raczej chodzi ok :))... Proszę o sugestie :)
XII
Starszy Zaglądacz
Starszy Zaglądacz
 
Posty: 80
Dołączył(a): 11 lut 2011 23:18:26
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: Frota B Sport 2.2 DTI '99 - Pytań kilka o kontrolki

Postprzez kaitek » 09 maja 2011 13:03:22

Po przekręceniu kluczyka bez rozruchu:
1)zapala sie akumulator,olej,ręczny,poduszka,check,pomiędzy zegarami w takim owalnym okienku zapala się kontrolka od napędu i od paliwa.
2)CHeck , poduszka, napęd i paliwo po chwili gaśnie.
3) kontrolka poduszki po przekręceniu kluczyka chwilo się zapala i gaśnie to normalne.U mnie czasami po przesunięciu fotela pasażera poduszka swieci się ciągle i trzeba poruszać kostką pod fotelem żeby zgasła ale nigdy nie podłączałem do kompa żeby to kasować a kostke rozłączałem kilka razy.
4)U mnie radio(nie seryjne) jest podłączone tak że trzeba przekręcić kluczyk żeby można było włączyć radio ,po wyłączeniu zapłonu radio gaśnie.
kaitek
 

Re: Frota B Sport 2.2 DTI '99 - Pytań kilka o kontrolki

Postprzez m-pietrzak » 10 maja 2011 11:16:06

Radio seryjne wlącza się i wyłącza po przekręceniu kluczyka. Wyłączając radio podczas przcy silnika po ponownym przekręceniu kluczyka radio pozostaje wyłączone.
m-pietrzak
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 19
Dołączył(a): 20 kwi 2010 17:28:18
Lokalizacja: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004


Powrót do Elektryka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość