Witamy !



Interfejs diagnostyczny

Wszystko co dotyczy elektryki w naszych frotkach

Re: Interfejs diagnostyczny

Postprzez Jarek sp3swj » 12 cze 2010 09:39:22

Jarek sp3swj napisał(a):3. by ECHO ci zadziałało - kabel musi posiadac zasilanie od strony złacza OBD +12V wtedy zadziała ECHO



czyli podłaczony do auta w domu nie zagada.. nie napisales czy ten warunek spełniłes
/Jarek Poznań
4x4 ... ale Octavia :-) --- ... błękitne foto z sentymentu ... była też srebrna LONG :-)
Avatar użytkownika
Jarek sp3swj
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2001
Obrazki: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2008 22:57:17
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 12
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Interfejs diagnostyczny

Postprzez jarecki7611 » 12 cze 2010 13:57:25

tak sprawdzałem prąd jest na tym pinie com1 ustawiłem i dalej nic mam zawsze pecha jak coś kupie to nie działa odrazu może sterowniki nie takie do tych portów są albo nie działa ten port sam nie wiem o co chodzi już mi sie pomysły wyczerpały z tym fejsem co dalej to nie wiem podam nr gg jak kolega bendzie miał chwilke to zapraszam może sie uda zrobić pozdrawiam jarek 20177103
jarecki7611
 

Re: Interfejs diagnostyczny

Postprzez Jarek sp3swj » 12 cze 2010 16:20:36

numer GG jest w profilu, rób jakies przecinki a albo inne znaki interpunkcji bo nie można czasami zrozumiec co piszesz... jak TXT leci ciurkiem

:-0
/Jarek Poznań
4x4 ... ale Octavia :-) --- ... błękitne foto z sentymentu ... była też srebrna LONG :-)
Avatar użytkownika
Jarek sp3swj
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2001
Obrazki: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2008 22:57:17
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 12
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Interfejs diagnostyczny

Postprzez jarecki7611 » 12 cze 2010 18:05:01

oki ,mimo usilnych prób nie ma połączenia z fejsem ,coś chyba nie gra z kompem ,nie wiem gdzie jest w kompie ustawianie portu rs-232 ,musze kogoś poszukać na miejscu żeby to uruchomił ,bo ja trace cierpliwość
jarecki7611
 

Re: Interfejs diagnostyczny

Postprzez Jarek sp3swj » 12 cze 2010 19:36:44

?? co to znaczy "usilnych prób" ????

nikt nie jest kaszpirowskim.. jak cos ropisz - to pisz w punktach co po kolei wykonujesz

Jeżeli masz PC z RS232 sprzętowym to numer portu COM na 99,99% jest COM1

Czy to jest PC stacjonarny ??

Czy to jest laptop ??

Czymasz Windows XP ???

numer portu COM pojedrzysz
START/ Ustawienia / Panel sterowania ? Menadzr urządzeń / porty COM
albo kliknuj TUTAJ - masz skrót http://www.sp2swj.sp-qrp.pl/SP3SWJ/MAX6 ... number.lnk

Jaki program OPEL TECH2 uzywasz/ ??
tu masz przykładowy i masz MENU ustawienia http://tech2.pl/Tech2_1.html


Jakie ustawienia wpisujesz //


itd.... bez konkretówe z twojej strony ciężko ci pomóc...
/Jarek Poznań
4x4 ... ale Octavia :-) --- ... błękitne foto z sentymentu ... była też srebrna LONG :-)
Avatar użytkownika
Jarek sp3swj
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2001
Obrazki: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2008 22:57:17
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 12
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Interfejs diagnostyczny

Postprzez jarecki7611 » 14 cze 2010 10:01:51

witam JARKU dokładnie mam laptop armada m700 ma wyjście rs-232 i mam fejsa opeltech2 z wejściem na rs-232 ustawienia mam takie jak mi wysłałeś,wyskakuje komunikat brak echa,czyli nie ma komunikacji z fejsem ,albo fejs jest do kitu albo komp,kolega grzebał wczoraj i nic z tego ,cały czas komunikat brak echa ,laptop ma program windows xp profesjonal ,gość od którego kupiłem mówił że trzeba tylko skopiować program opel tech2 na laptop i ma wszystko grać zrobiłem jak mi powiedział i nic albo ten program jest zły instrukcja mówi o podłaczeniu fejsa na usb nic nie ma tam o fejsie na rs-232 chyba wywale xp i zainstaluje go na nowo bo może nie mam wszystkich sterowników na jednym comie jest taki żółty trójkącik z wykrzyknikiem i pisze że urządzenie nie działa poprawnie to jest com5 tak wyskakuje na laptopie ale można zmieniać numeracje ,tak to wygląda może masz jakieś pomysły żeby to rozkminić kw2000 mam utawione na 0 reszte tak jak na tym obrazku co mi wysłałeś pozdrawiam jarecki
jarecki7611
 

Re: Interfejs diagnostyczny

Postprzez Jarek sp3swj » 14 cze 2010 10:32:41

Tu masz fajny terminal na RS232 http://www.sp2swj.sp-qrp.pl/SP3SWJ/NARZ ... NAL_RS232/

ale do jego używania trzeba troszke wiedzieć o używaniu rs232.......

Schemat twojego interfejsto to zapewne to http://www.sp2swj.sp-qrp.pl/F/OBD/inter ... SO9141.jpg

By interfejs działał musi nieć zasilanie 12V - Uruchomienie i sprawdzanie programu na biurku bez podłączenia do 12V ( do auta) mija się

Echo polega na tym że program wysyła dane do COM ... i one wracają co komputera

=======

Można zasymulować "echo"
- nie podłączaj interfejsu
- zewrzyj w porcie RS232 nóżki 2-3
- sprawdź terminalem czy masz echo ( to co wysyłasz musi wracać )

Jak się nie wraca masz uwalony port COM

tu masz wygląd złącza DB9 http://pl.wikipedia.org/wiki/RS-232
i które to sa nóżki 2 i 3

:-) metoda ordynarna - ale o to chodzi :-)
http://interface.centraltreasure.com/co ... -test.html

zanim ponownie zaczniesz się bawić interfejsowym - upewnij się że masz działający port COM

NIe napisałeś czy przy twoim sprzętowym COM 1 w widoku sprzętu managera nie masz wykrzyknika

/Jarek
/Jarek Poznań
4x4 ... ale Octavia :-) --- ... błękitne foto z sentymentu ... była też srebrna LONG :-)
Avatar użytkownika
Jarek sp3swj
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2001
Obrazki: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2008 22:57:17
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 12
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Interfejs diagnostyczny

Postprzez jarecki7611 » 14 cze 2010 11:54:45

jarku na porcie com1 nie mam wykrzyknika zaraz sprawdze i napisze czy działa jak to dobrze mądrego posłuchać dzieki
jarecki7611
 

Re: Interfejs diagnostyczny

Postprzez jarecki7611 » 14 cze 2010 12:09:20

hej jarku jak uruchomiłem program i zwarłem te nóżki 2i3 to już nie ma ramki brak echa tylko komunikat nawiązywanie połączenia sterownik nie odpowiada czyli port oki a pewnie fejs jest do kitu jak myślisz
jarecki7611
 

Re: Interfejs diagnostyczny

Postprzez Jarek sp3swj » 14 cze 2010 12:24:37

więc teraz

podłącz interfejs
pod MASE i kabel +12 podłącz zasilanie 12V
pozostały kabelek zostaw w powietrzu
jak interfejs sprawny - to bedzie że LOOP działa....
jak uwalony to dupa...
ważne że COM masz sprawny :-)

Czy twoja zabawka ma jakąs diodę LED ??? wskazującą zasilanie +12V ?
/Jarek Poznań
4x4 ... ale Octavia :-) --- ... błękitne foto z sentymentu ... była też srebrna LONG :-)
Avatar użytkownika
Jarek sp3swj
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2001
Obrazki: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2008 22:57:17
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 12
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Interfejs diagnostyczny

Postprzez jarecki7611 » 14 cze 2010 12:43:34

moja zabawka wygląda dokładnie tak wiesz ja nie jestem specjalistą i nie wszystko od razu łapie ale staram się jak mogę sam oceń co warta jest ta zabawka czy tylko nadaje się do archiwum http://www.motoallegro.pl/item107305721 ... full.htmla masę i plus jarku to podłączyć na końcu tego wejścia 16 pinowego
jarecki7611
 

Re: Interfejs diagnostyczny

Postprzez Jarek sp3swj » 14 cze 2010 13:43:28

jak to dokładnie taki... jak z linku to trochę lepsza wrsja niż ten zpodanego ci schematu

Posiada cyfrowy multiplex, który sam automatycznie przełącza potrzebne piny

=====================================

w tych prostych - sam ręcznie przepinasz na hama kabel między złączami auta

Obrazek

=======================================

Osobiście nie używałem opcji z MULTIPLEXEM - - upewnij sie czy używasz napewno dobrego programu !!!!

Odszukaj oryginalną płyte CD od swojej zabawki i jeszcze raz po kolei sprawdź czy robisz wszystko OK


Jeżeli masz z MULTIPLEKSEM to nie mam pewności czy podanie +12V zasilające powoduje że masz LOOP .. czyli echo
/Jarek Poznań
4x4 ... ale Octavia :-) --- ... błękitne foto z sentymentu ... była też srebrna LONG :-)
Avatar użytkownika
Jarek sp3swj
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2001
Obrazki: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2008 22:57:17
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 12
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Interfejs diagnostyczny

Postprzez jarecki7611 » 14 cze 2010 14:35:41

oki będę działał mam nadzieje że nie załatwie samochodu przez te próby jak sprawdzę to dam znać dzięki jarku za pomoc co dzień to coś nowego się dowiaduje nie jest to takie proste jak sie wydawało na początku pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje
jarecki7611
 

[2.2dti] potrzebny szpec od interfejsu wrocław

Postprzez jarecki7611 » 28 cze 2010 09:16:47

witam mam problem z fejsem mam opel tech2 na rs-232 laptopa armada m700 i nie chce mi sie połączyc z samochodem frontera b rok 2000 2.2dti wyskakuje komunikat brak echa nie znaleziono interfejsu fejs ma multiplekser mimo usilnych prób nie moge sobie poradzic jesli ktoś z kolegów mógłby mi pomóc bende wdzięczny pozdrawiam jarecki
jarecki7611
 

Re: Interfejs diagnostyczny

Postprzez Sławek O. » 02 lip 2010 21:10:51

Witam:)
Mam Opel Tech2 w wersji na USB, bo kupiłem go na allegro po kontakcie telefonicznym ze sprzedawcą, który zapewniał że jest to jedyny interfejs, który współpracuje z Fronterą. Niestety mylił się bo mnie nigdy nie udało się go uruchomić i połączyć z silnikiem. Opel Tech2 poszedł na półkę, a ostatnio z pomocą przyszedł ten wątek, w ktorym wyczytałem że Frontera B 2.2i wspólpracuje dobrze z ELM327. Złożyłem zamówienie, odebrałem paczke, zainstalowałęm sterownik, podpiąłem sie i bez najmniejszego problemu połączyłem z komputerem samochodu. Używałem programów opisanych na stronie 6 tego wątku, z których najbardziej przypadł mi do gustu PCMSCAN.

Nie wiem jak to jest w przypadku diesla, ale u mnie (B2.2i) Opel Tech2 na pewno nie działa.

Pozdrawiam,
Sławek
Frocia B Long 2,2 z gazikiem
Avatar użytkownika
Sławek O.
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 21
Dołączył(a): 09 sty 2008 17:57:27
Lokalizacja: Zduńska Wola
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Interfejs diagnostyczny

Postprzez Jarek sp3swj » 02 lip 2010 22:29:53

;-) cieszymy sie twoja radością :-) hihi :D

Jakbyś odkrył jakies ciekawe programy lub sztuczki.... podziel sie wiedzą :-)
/Jarek Poznań
4x4 ... ale Octavia :-) --- ... błękitne foto z sentymentu ... była też srebrna LONG :-)
Avatar użytkownika
Jarek sp3swj
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2001
Obrazki: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2008 22:57:17
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 12
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Interfejs diagnostyczny

Postprzez szymon.ha » 19 lip 2010 09:38:58

Mam tu takie pytanie,
Co potrzeba aby odczytywać błędy itp z auta?
W domu mam dwa auta, frotę jest na tym starym złączu i bmw, widzę że na allegro są przejściówki na OBDII, tylko co następuje dalej, podłączenie z OBDII do kompa "kablem" i instalacja programu z jakiegoś źródła, czy może ten "kabel" to już dalej jest specjalny że mimo tych samych wtyczek nie obsłuży wsyztskich aut i nic nie da tu instalacja różnych programów?

Co to jest interfejs? Program już na kompie wraz ze sterownikami i zwykły kabel? Czy specjalny kabel pod odpowiednie modele samochodu?
Avatar użytkownika
szymon.ha
Diler
 
Posty: 3515
Obrazki: 2
Dołączył(a): 08 mar 2009 23:03:38
Pochwały: 16
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Interfejs diagnostyczny

Postprzez nestor » 19 lip 2010 12:20:28

szymon.ha napisał(a): ... Co to jest interfejs? Program już na kompie wraz ze sterownikami i zwykły kabel? Czy specjalny kabel pod odpowiednie modele samochodu?


To jest interfejs <http://www.ascomp.info.pl/index.php?p59,interfejs-diagnostyczny-opel-scanner-usb-1-0-1-69> - wraz z aplikacja na PC daje duze mozliwosci.
Ostatnio moj mechanik wyslal mnie do Opel ASO na komputer z powodu problemow z abs-em. Zaplacilem jednorazowo 160pln. Nastepny pomiar wykonam wlasnym interfejsem...
Obrazek
off-road jest jak seks - jak nie ma w nim uczucia, to sama technika nie wystarczy
Avatar użytkownika
nestor
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 287
Obrazki: 1
Dołączył(a): 03 gru 2009 22:49:26
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 2
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Interfejs diagnostyczny

Postprzez jarecki7611 » 19 lip 2010 16:37:41

witam kolegów ja kupiłem opeltech2 niestety nie działa wyskakuje komunikat nie znaleziono interfejsu chyba koleś mi bubla opchnął bo komp nie może znalezć urządzenia chce kupić dobry sprawdzony fejs taki żeby działał z moją frotką może coś poradzicie koledzy szukałem na forum kogos z okolic wrocławia ale nikt nie zgłosił się żeby pomóc mi dlatego chyba zdecyduje się na kupno nowego tylko jaki kupić pozdrawiam jarek
jarecki7611
 

Re: Interfejs diagnostyczny

Postprzez szymon.ha » 19 lip 2010 17:24:45

Czyli interfejs to jest jeszcze urządzenie czy jakiś układ między autem a komputerem?
Avatar użytkownika
szymon.ha
Diler
 
Posty: 3515
Obrazki: 2
Dołączył(a): 08 mar 2009 23:03:38
Pochwały: 16
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Elektryka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość