Witamy !



[B] instalacja haka.

Wszystko co dotyczy elektryki w naszych frotkach

[B] instalacja haka.

Postprzez szymon.ha » 15 kwi 2021 10:57:29

Podobno gdzieś we frocie są wtyczki aby podpiąć gotową instalację lecz ja znalazłem tylko jedną z małą ilością pinów.
Więc chciałem zakupić uniwersalną wiązke, ale z tego co kojarzę po wpięciu się w wiązke kierunki będą chyba źle działać.
Więc czy lepiej kupić wiązke z modułem? Czy może ktoś polecić coś napęwno działającego?
Avatar użytkownika
szymon.ha
Diler
 
Posty: 3515
Obrazki: 2
Dołączył(a): 08 mar 2009 23:03:38
Pochwały: 16
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: [B] instalacja haka.

Postprzez log21 » 15 kwi 2021 17:52:03

Ogólnie to do większości popularnych samochodów występują wiązki dedykowane do haka. Fajna sprawa. Wyjmujemy wtyczkę z lampy ( lub gdzieś obok), podpinamy drugą i wiązkę do gniazda i gotowe. Szkoda, że frotka nie jest takim popularnym samochodem. Kup sobie moduł uniwersalny ( tylko coś lepszego niż chińczyk) instalacja jest zazwyczaj bardzo prosta. Ciągniemy + 12 do zasilania modułu, cześć sterującą instalacji wpinamy w kable obok lamp a z modułu podłączamy gniazdo. Zaleta tego rozwiązania jest taka, że żadne światła przyczepy nie obciążają instalacji lamp w samochodzie i w wypadku poważnego zwarcia co najwyżej spali się moduł lub jego bezpiecznik. Dobry podstawowy moduł możemy kupić gdzieś ok 100 zł. Jak masz więcej pieniędzy to możesz wydziwiać. Dochodzą funkcje sterowania halogenem czy pdc. Instalacja nie jest jakoś mocno skomplikowana. Możesz także podłączyć instalację bezpośrednio pod lampy ale wtedy musisz pamiętać o odpowiednik obciążeniu, ponieważ część tanich ledów spowoduje szybkie mruganie kierunkowskazów. Wynika to z tego, że oplowski moduł kierunkowskazów ( lub jak kto woli przerywacz) posiada opcję współpracy z kierunkiem przyczepy o mocy 21w, zastosowanie mniejszego obciążenia spowoduje błędy działania i szybsze miganie. Poza tym każde uszkodzenie lamp czy zwarcia odbijają się na instalacji samochodowej. Wiec chyba warto wydać ze sto złotych na moduł.
Avatar użytkownika
log21
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 50
Dołączył(a): 08 cze 2017 00:49:36
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Mam kilka Frotek :)


Powrót do Elektryka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości