Witamy !



[All] autoalarm fabryczny

Wszystko co dotyczy elektryki w naszych frotkach

Re: problem z alarmem

Postprzez krzys500sec » 05 kwi 2010 07:09:13

ok panowie dajcie zdjecie lub powiedzcie gdzie sie tapuszka od alarmu sie znajduje bo mam pare szrotow w okolicy a postaram sie o te czesc alarmu w czerwcu jestem w kraju i wybieram sie do gdanska wiec to co bede mial zostawie u kogos z ekipy gdanskiej pozdrawiam
krzys500sec
 

Re: problem z alarmem

Postprzez maciar » 05 kwi 2010 10:27:12

pod schowkiem z prawej musisz schowek wyjąć cena okazyjna http://www.allegro.pl/item980457929_ste ... era_b.html tu masz kpl alarm i centralny i sterownik szyb http://www.allegro.pl/item966816086_ope ... fortu.html róznica jest 3 a 5 drzwi
tel. 504 035 487
Avatar użytkownika
maciar
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1280
Obrazki: 1
Dołączył(a): 16 mar 2008 20:15:33
Lokalizacja: Biała Podlaska
Pochwały: 16
Województwo: Lubelskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: problem z alarmem

Postprzez krzys500sec » 07 kwi 2010 07:28:47

dzieki poszukam w sobote u mnie ktos z prawej wstawil zestaw sterujacy pojazdem potocznie zwany kierownica :?: :mrgreen:
krzys500sec
 

Re: problem z alarmem

Postprzez gsp » 07 kwi 2010 22:37:56

Mialem rowniez problem z alarmem jakis czas temu, rowniez wlaczal sie po parunastu sekundach. Prawidlowo dzialajacy uaktywnia sie przy drugim nacisnieciu przycisku na kluczyku tzn. pierwsze wcisniecie zamyka centralny drugie uaktywnia alarm. W moim przypadku jeden przycisk wlaczal obie funkcje. Wiec poszedlem do speca i tez dosyc sie dziwil co sie dzieje, wgral niemiecki program i odtad wlaczalem sobie centralny i alarm osobno. A glowny problem to byl z czujnikiem z tylu na bocznej szybie. Ciekawe rowniez jest to, ze jak otworze szybe od bagaznika i zamkne to alarm dziala prawidlowo i sie nie wlacza, ale musze to robic za kazdym razem jak zamykam auto, wiec szczesliwy jestem bo uzywam tylko centralnego. :) Zapytalem o koszt wymiany czujnika, to powiedzial ze szybe trzeba zmieniac, wiec go pozegnalem i alarmu nie uzywam. Ogolnie system alarmowy w tych autach to troszke porazka. Pozdrawiam :)
gsp
 

Re: Autoalarm fabryczny ?

Postprzez Zbendul » 01 maja 2010 01:13:04

ech ....zdechl i u mnie ....problem ze swiecacymi kierunkami to wina alarmu ....jak to wylaczyc ?!!?

przerabial ktos temat ??

wyrwanie kabli pewnie nic nie da ?:))
Zbendul
 

przełącznik

Postprzez marcinn46 » 05 paź 2010 15:51:14

Witam

Może ktoś wie do czego służy przełącznik w frocie B obok włącznika podgrzewania tylnej szyby. Niestety nie mam aparatu aby zrobić zdjęcie ale rysunek jest jak człowiek ucieka przed falą i zapala się czerwona kontrolka??

wielkie dzięks:)
marcinn46
 

Re: przełącznik

Postprzez krzys500sec » 05 paź 2010 19:10:36

wyłącza czujniki ruchu,gdy zostawiasz żone(dziewczyne) w samochodzie wciskasz ten przełącznik zamykasz furke idziesz na browarka z kumplami,mimo że ona wymachuje rekami wewnątrz pojazdu alarm tego nie widzi proste a cieszy :D
krzys500sec
 

Re: przełącznik

Postprzez mpl » 05 paź 2010 21:01:27

krzys500sec napisał(a):wyłącza czujniki ruchu,gdy zostawiasz żone(dziewczyne) w samochodzie wciskasz ten przełącznik zamykasz furke idziesz na browarka z kumplami,mimo że ona wymachuje rekami wewnątrz pojazdu alarm tego nie widzi proste a cieszy :D


Ślicznie to opisałeś :)
Jest: A sport : ) / WAZ 21063 Łada 1300SL :) / CB750 SevenFifty

Jezus nie może zostać królem Polski, ponieważ osoba skazana prawomocnym wyrokiem nie może pełnić funkcji publicznej.
Avatar użytkownika
mpl
Guru
Guru
 
Posty: 805
Obrazki: 11
Dołączył(a): 30 cze 2009 22:34:59
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pochwały: 3
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: przełącznik

Postprzez JJKILLER » 06 paź 2010 01:07:22

mpl napisał(a):
krzys500sec napisał(a):wyłącza czujniki ruchu,gdy zostawiasz żone(dziewczyne) w samochodzie wciskasz ten przełącznik zamykasz furke idziesz na browarka z kumplami,mimo że ona wymachuje rekami wewnątrz pojazdu alarm tego nie widzi proste a cieszy :D


Ślicznie to opisałeś :)

Tak życiowo :>: :mrgreen:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: przełącznik

Postprzez marcinn46 » 06 paź 2010 11:31:04

wielkie dzięki
marcinn46
 

Re: przełącznik

Postprzez krzys500sec » 06 paź 2010 17:26:39

niema za co polecam się na przyszłośc :)
krzys500sec
 

Re: Autoalarm fabryczny ?

Postprzez dolas » 15 lis 2011 20:58:37

Cześć
Mam od bardzo dawna pewien problem, pojawiający się sporadycznie i losowo (tak mi sie wydaje) i związany z alarmem.
Zdarza się, że poprostu nie chce odpalić - przekręcenie kluczyka powoduje tylko przygasanie lampek (lampki zapalaja się normalnie, grzanie świec prawie normalnie).
Dlaczego uważam, że problem związany jest z alarmem?
1. po odczekaniu (bez prób kręcenia!) minimum 15 min, samochód odpala;
2. znalazłem puszke alarmu (u mnie po lewej stronie za głosnikiem) i po rozłączeniu wtyczki i przekręceniu kluczyka rozrusznik kręci (żadne lampki się nie świecą) ale silnik nie uruchamia (odcięcie na pompie zapewne), po ponownym połączeniu wtyczki (taki sobie reset) silnik zazwyczaj odpala.

Dziwne natomiast jest, że gdy już samochód się tak "zablokuje":
1. moge odpalić go na "pych";
2. lampka grzania świec świeci wyraźnie krócej;
3. zabawa centralnym zamkiem nic nie daje;
4. zdarzyło sie kiedyś, że takie zablokowanie następowało np po zgaśnięciu silnika na biegu (za mało "gazu")ale wtedy wystarczyło pokręcić kilka-kilkanaście razy kluczykiem

Dzisiaj zdarzyło się to ponownie, i jak już odpaliłem silnik podjechałem do pobliskiego elektryka. Ten zasugerował, że to może wcale nie autoalarm lecz "coś" do czego alarm jest podłączony. Sprawdzam w haynesie i pasuje mi tylko "relay pre-heating time" - a więc przekaźnik podgrzewu świec.
Czy autoalarm może być gdzieś tam podłączony?
Czy posiada ktoś i mógłby udostepnić jakiś schemat podłączeń orginalego autoalarmu (jeśli wogole jest orinalny:)?
Może macie jakieś sugestie?
Ostatnio edytowano 15 lis 2011 21:02:43 przez dolas, łącznie edytowano 1 raz
dolas
 

Re: Autoalarm fabryczny ?

Postprzez brum » 15 lis 2011 21:02:16

Może rozrusznik się zawiesza, konkretnie elektromagnes, lub alarm jest pod niego podpiety.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Autoalarm fabryczny ?

Postprzez dolas » 15 lis 2011 21:07:57

Dzieki za tak szybką reakcję:)
Kiedyś też o tym myślałem, ale na zawieszający się rozrusznik zazwyczaj powinno zadziałać jego impulsowe potraktowanie tępym narzędziem. Mimo wielokrotnych prób, nigdy nic takiego nie pomogło. Do rozrusznika podpiete jest tylko to co powinno - moim zdaniem.
dolas
 

Re: Autoalarm fabryczny ?

Postprzez JJKILLER » 15 lis 2011 21:40:52

U mnie jest alarm podpięty pod rozrusznik, nawet jak rozbroisz alarm, wsiądziesz i z pilota sobie drzwi zamkniesz to :dupa: i nie odpalisz autka. Za to po odpaleniu i depnięciu w hamulec drzwi same się ryglują, a odryglowują po wyłączeniu silnika.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Autoalarm fabryczny ?

Postprzez Jedrek_G » 15 lis 2011 22:29:20

Miałem podobne objawy.Przez pewien czas pomagało odpalanie na krótko aż przestało.Pomogła wymiana automatu rozrusznika.Styki były totalnie wypalone.Koszt 100,0 zł.
Jedrek_G
 

Re: Autoalarm fabryczny ?

Postprzez jrzeuski » 16 lis 2011 09:21:46

JJKILLER napisał(a):Za to po odpaleniu i depnięciu w hamulec drzwi same się ryglują, a odryglowują po wyłączeniu silnika.
No chyba bym się wściekł jakby mi się drzwi ryglowały w czasie jazdy. Według mnie to durny wynalazek.
Jedrek_G napisał(a):Miałem podobne objawy.Przez pewien czas pomagało odpalanie na krótko aż przestało.Pomogła wymiana automatu rozrusznika.Styki były totalnie wypalone.Koszt 100,0 zł.
Ile? :shock: Automat kosztuje 30 (regenerowany) - 50zł (nowy). A jak kiedyś sam zaniosłem automat do wymiany styków, to zapłaciłem 10zł i trwało to parę minut.

Łatwo sprawdzić czy jest problem z automatem. Wystarczy śrubokręt lub klucz i zewrzeć nim styki na automacie (ten gruby kabel z akumulatora z tym cienkim od stacyjki). Jeśli będzie słychać, że zębatka się przesunęła na koło zamachowe to cewka automatu jest OK. Jeśli rozrusznik zacznie kręcić to styki też są OK (wtedy trzeba poszukać czemu sygnał ze stacyjki nie dochodzi do rozrusznika), ale jeśli nie, to trzeba sprawdzić czy to problem z silnikiem rozrusznika (szczotki, zatarty, etc.) czy stykami w automacie. Aby to rozstrzygnąć wystarczy zewrzeć oba grube styki na automacie (ten zasilający z akumulatora z tym z plecionką do silnika). Jeśli rozrusznik zacznie kręcić (bez kręcenia silnikiem, bo zębatka nie jest dosunięta), to wiadomo, że problemem są styki w automacie a nie silnik rozrusznika. Oczywiście wszystkie testy robimy ze skrzynią ustawioną na luz i uważamy, żeby iskrzenie przy zwieraniu styków nie przyspawało nam śrubokręta/klucza, bo trzeba będzie klemy rwać :P
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Autoalarm fabryczny ?

Postprzez JJKILLER » 16 lis 2011 10:24:12

jrzeuski napisał(a):
JJKILLER napisał(a):Za to po odpaleniu i depnięciu w hamulec drzwi same się ryglują, a odryglowują po wyłączeniu silnika.
No chyba bym się wściekł jakby mi się drzwi ryglowały w czasie jazdy. Według mnie to durny wynalazek.

Dla mnie rewelka, zważywszy na to że moja córa kiedyś na rondzie złapała za klamkę o otworzyła drzwi. Wiem że są blokady przeciw dzieciakom ale wożę z tyłu też znajomych z pracy (częściej niż dzieciaki) i nie zawsze się o tych blokadkach pamięta.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Autoalarm fabryczny ?

Postprzez jrzeuski » 16 lis 2011 10:34:16

Mnie strasznie :wsciekly: jak sam nie mogę wysiąść, bo sobie przypadkiem wcisnę łokciem dzyndzel przy szybie i central wszystko zamknie. Gdy woziłem dzieciaki to miałem włączoną blokadę. Jak z tyłu jechał ktoś inny, to musiał sobie otworzyć szybę (a ciężko, bo korby zatarte od nieużywania) i pociągnąć za klamkę albo grzecznie poczekać aż go wypuszczę ;-)

Autoalarmu na szczęście nie mam, bo pewnie też by mi przeszkadzał. Niestety jest immobilizer i czasami strzeli focha a nie ma go jak obejść, bo jest wbudowany w komp silnika. No i kluczyka drugiego nie mogę przez niego dorobić , bo strasznie drogo krzyczą za taki z funkcją odblokowywania immobilizera. Przeklęte wynalazki...
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Autoalarm fabryczny ?

Postprzez sylwian70 » 16 lis 2011 13:31:23

w przypadku ad.dolas może zbyt daleko szuka problem może tkwić w akumulatorze,klemy,masa silnika
sylwian70
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Elektryka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość