Witamy !



[B] Podgrzewanie lusterek

Wszystko co dotyczy elektryki w naszych frotkach

Re: Ogrzewanie lusterek.

Postprzez vit2107 » 02 sty 2010 16:37:42

FROTERKA napisał(a):W A niezależnie.

Według mnie w B również - pewnie też podpięte pod różne bezpieczniki, tak sądzę.
Don't panic, keep driving, keep smiling, all is well.
picasa chomik axle/chart dana/spicer Front/Locker
Avatar użytkownika
vit2107
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 436
Obrazki: 5
Dołączył(a): 01 lut 2009 15:39:30
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 6
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: Ogrzewanie lusterek.

Postprzez Paw » 02 sty 2010 17:29:39

Wielkie dzięki, ale ja chcę rozłożyć lustro a nie odkręcić lusterko od karoserii (może wcześniej niejasno się wyraziłem :D ). U mnie regulacja działa. Brak tylko ogrzewania.
Paw
 

Re: Ogrzewanie lusterek.

Postprzez vit2107 » 02 sty 2010 18:04:11

Paw napisał(a): ja chcę rozłożyć lustro a nie odkręcić lusterko od karoserii

Może zdjęcie samego lusterka od wewnątrz będzie pomocne - wystarczy umiarkowana perswazja a wyskoczy samo (jest zamocowane na dwa dociski jak widać na zał. zd.)
Obrazek


Autor postu otrzymał pochwałę
Don't panic, keep driving, keep smiling, all is well.
picasa chomik axle/chart dana/spicer Front/Locker
Avatar użytkownika
vit2107
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 436
Obrazki: 5
Dołączył(a): 01 lut 2009 15:39:30
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 6
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: Ogrzewanie lusterek.

Postprzez Paw » 02 sty 2010 18:32:56

vit2107 podważać z obojętnie której strony? Te dwie blaszki z prawej są do podłączenia ogrzewania?
Paw
 

Re: Ogrzewanie lusterek.

Postprzez vit2107 » 02 sty 2010 18:38:59

Paw napisał(a):vit2107 podważać z obojętnie której strony? Te dwie blaszki z prawej są do podłączenia ogrzewania?

Bałem się sam to robić :oops: ale uważam, że lepiej z góry spróbować podważyć lekko. Jeżeli chodzi o blaszki z prawej to też tak sądzę...że ogrzewanie. Powodzenia... :wink:
Don't panic, keep driving, keep smiling, all is well.
picasa chomik axle/chart dana/spicer Front/Locker
Avatar użytkownika
vit2107
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 436
Obrazki: 5
Dołączył(a): 01 lut 2009 15:39:30
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 6
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: Ogrzewanie lusterek.

Postprzez wikked » 02 sty 2010 19:36:54

Ale chyba wiesz że ogrzewanie załącza się przyciskiem na panelu sterującym lusterkami?? Po załączeniu świeci taka pomarańczowa lampka.
wikked
 

Re: Ogrzewanie lusterek.

Postprzez Paw » 02 sty 2010 20:29:27

Tak wiem. Ale u mnie po wciśnięciu nie zapala się. Czyli co? Uszkodzone sterowanie? Lub nie dochodzi napięcie. A może nie zapala się bo coś nie tak jest w lusterkach.
Paw
 

Re: Ogrzewanie lusterek.

Postprzez tomsor » 03 sty 2010 02:09:12

sprawdz bezpiecznik,napiecie na przewodach, a wkład lusterka(bezpiecznie)wyjąc patyczkiem od loda,sprawdzone.
Avatar użytkownika
tomsor
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 144
Obrazki: 0
Dołączył(a): 02 sty 2009 23:16:02
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 1
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: Ogrzewanie lusterek.

Postprzez domel » 05 sty 2010 00:50:45

a powiedzcie koledzy jak sprawdzic czy moja 2,5TDS ma podgrzewane lusterka? A i czy były frotki bez tej opcji?
domel
 

Re: Ogrzewanie lusterek.

Postprzez Sh4rKy » 05 sty 2010 10:17:00

@domel: Jeśli masz opcję podgrzewania, to przy sterowniku ustawienia lusterek (taki mini dżojsticzek 4-kierunkowy) powinieneś mieć mały guziczek i żółtą diodę, która to włącza się po wciśnięciu tego guziczka.
Tak jest u mnie, al mimo, że dioda świeci, lusterka się nie podgrzewają, niestety...







P. S. To mój pierwszy post, więc serdecznie wszystkich witam! :) :hi:
Sh4rKy
 

Re: Ogrzewanie lusterek.

Postprzez przemia » 05 sty 2010 10:25:49

Mi nie grzeje tylko jedno lusterko... jeśli okaże się że na wyjściu w lusterku na podgrzewanie jest prąd to podgrzewanie da się jakoś naprawić czy trzeba wymienić cały wkład/samą szybę/całe lusterko? - chodzi mi o dostępność części zamiennych bo pewnie wystarczyłoby wymienić tylko elementy stale zespolone z częścią grzejącą...

pozdrawiam
Przemek
Avatar użytkownika
przemia
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4652
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 paź 2009 14:26:56
Lokalizacja: Promnik
Pochwały: 16
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Ogrzewanie lusterek.

Postprzez makar » 05 sty 2010 10:56:45

wymieniasz wkład lub możesz zmotać na matach grzewczych np z alledrogo koszt wladu + maty ok 35 PLN
makar
 

Re: Ogrzewanie lusterek.

Postprzez Sławek O. » 16 sty 2010 16:19:49

Paw napisał(a):Tak wiem. Ale u mnie po wciśnięciu nie zapala się. Czyli co? Uszkodzone sterowanie? Lub nie dochodzi napięcie. A może nie zapala się bo coś nie tak jest w lusterkach.


Witam,
Miałem podobny problem u siebie, czyli po wciskaniu włącznika podgrzewania lusterek, zapalał się, ale czasem gasł. Wyjąłem cały sterownik lusterek, rozebrałem go i rozebrałem też mikrowłącznik, którym się włącza ogrzewanie. Tego mikrowłącznika nie trzeba nawet wylutowywać. Okazało się, że styki były troszkę zabrudzone, więc je przeczysciłem, poskładałem wszystko do kupy i działa jak talala.
Najlepiej przynieść sobie cały sterownik do domu i naprawiać go na stole, bo w mikrowłączniku są bardzo małe elementy, które łatwo zgubić. Do rozbierania mikrowłącznika przydatna może być szpilka lub igła, a do czyszczenia i rozmiękczania, często używam spirytusu. Myślę, że WD40 też się nada.
Może u Ciebie występuje ten sam problem.

Pozdrawiam,
Sławek
Frocia B Long 2,2 z gazikiem
Avatar użytkownika
Sławek O.
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 21
Dołączył(a): 09 sty 2008 17:57:27
Lokalizacja: Zduńska Wola
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Ogrzewanie lusterek.

Postprzez Paw » 16 sty 2010 22:35:12

Sławek O. napisał(a):
Paw napisał(a):Tak wiem. Ale u mnie po wciśnięciu nie zapala się. Czyli co? Uszkodzone sterowanie? Lub nie dochodzi napięcie. A może nie zapala się bo coś nie tak jest w lusterkach.


Witam,
Miałem podobny problem u siebie, czyli po wciskaniu włącznika podgrzewania lusterek, zapalał się, ale czasem gasł. Wyjąłem cały sterownik lusterek, rozebrałem go i rozebrałem też mikrowłącznik, którym się włącza ogrzewanie. Tego mikrowłącznika nie trzeba nawet wylutowywać. Okazało się, że styki były troszkę zabrudzone, więc je przeczysciłem, poskładałem wszystko do kupy i działa jak talala.
Najlepiej przynieść sobie cały sterownik do domu i naprawiać go na stole, bo w mikrowłączniku są bardzo małe elementy, które łatwo zgubić. Do rozbierania mikrowłącznika przydatna może być szpilka lub igła, a do czyszczenia i rozmiękczania, często używam spirytusu. Myślę, że WD40 też się nada.
Może u Ciebie występuje ten sam problem.

Pozdrawiam,
Sławek

Dzięki, ale wymieniłem całe sterowanie lusterek i wszystko gra. Z przesyłką kosztowało mnie to 45 zł.
Paw
 

Re: Ogrzewanie lusterek.

Postprzez albi » 15 lis 2010 20:39:38

Hej,
a moze ktos podpowiedziec jak mozna rozebrac ten mikrowylacznik. Bo dostalem sie do plytki, ale samego mikrowylacznika juz nie udalo mi sie rozebrac.
albi
 

Re: Ogrzewanie lusterek.

Postprzez maciar » 15 lis 2010 21:32:56

Nie rozbieraj wystarczy podgiąć blaszke włącznika
tel. 504 035 487
Avatar użytkownika
maciar
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1280
Obrazki: 1
Dołączył(a): 16 mar 2008 20:15:33
Lokalizacja: Biała Podlaska
Pochwały: 16
Województwo: Lubelskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Podgrzewane lusterka

Postprzez maciar » 15 lis 2010 21:34:16

Jarek sp3swj napisał(a):wciśnij mocno przycisk i przytrzymaj ... jak się podświetla ( czyli grzeją) .... jak puścisz i się zatrzaskuje i podświetlenie gaśnie - oznacza że masz tą usterkę co ja miałem

Wygięta jest jedna część w przełączniku ... trzeba rozebrac i podgiąć - u mnie to pomgło i jest OK

zakładam że bezpiecznik masz OK. :)

Czy masz napewno wkłady z grzałkami ??? lusterko sie łatwo wyciaga i można sprawdzić czy maja zintegrowane grzałki - czy podłączone do kabli.... a może ktoś naprawiał lusterka i wstawił zastępcze od szklarza .... sam przez jakiś czas jeździłem z lusterkiem od szkalarza jak na pewnej wyprawie mnie drzewo zaatakowało.... 8:)

kupiłme oryginalny wkład i teraz mam grzanie z powrotem 8)
tel. 504 035 487
Avatar użytkownika
maciar
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1280
Obrazki: 1
Dołączył(a): 16 mar 2008 20:15:33
Lokalizacja: Biała Podlaska
Pochwały: 16
Województwo: Lubelskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Ogrzewanie lusterek.

Postprzez smolin23 » 01 gru 2010 07:58:38

Może ktoś mi pomoże. Gdzie mogę znaleźć bezpiecznik od grzania lusterek. Przeglądnąłem skrzynkę w komorze silnika i pod kierownica ale nie znalazłem tam tego bezpiecznika. A lustra jak fajnie grzały tak szybko przestały, więc zaczynam szukać od najprostszego elementu.

P. S.
Witam wszystkich serdecznie po bardzo długiej nieobecności. :hi:
Nie ma jak w Bieszczadach...
Obrazek
Avatar użytkownika
smolin23
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 231
Dołączył(a): 07 lip 2007 13:05:19
Lokalizacja: Baligród / Bieszczady
Województwo: Podkarpackie
Samochód: Frontera A 2.3TD Long 1991-1995

Re: Ogrzewanie lusterek.

Postprzez FROTERKA » 01 gru 2010 14:45:31

smolin23 napisał(a):Witam wszystkich serdecznie po bardzo długiej nieobecności. :hi:

Eeee tam, nieobecności. :D Bywałeś tylko siedziałeś cicho jak myszka. :hi:
Ale nie róbmy :offtopic:
...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: Ogrzewanie lusterek.

Postprzez smolin23 » 05 gru 2010 12:28:35

No jak tam. Nikt nie pomoże z tym bezpiecznikiem. Może pod niego jest podpięte coś jeszcze innego. Gdzie go szukać :?: Nie mam pomysłu. A może oprócz bezpiecznika jest też przekaźnik (też nie mam pomysłu gdzie on może być zlokalizowany. Grzały ładnie oba lustra. Przez lato grzanie nie było potrzebne więc nie używałem. Teraz dioda się nie zaświeca (nawet jak przytrzymam przycisk) no i lustra nie grzeją. Pomóżcie - proszę.

23dtr '94 - long - bo nie wiem czy się wyświetla w podpisie.
Nie ma jak w Bieszczadach...
Obrazek
Avatar użytkownika
smolin23
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 231
Dołączył(a): 07 lip 2007 13:05:19
Lokalizacja: Baligród / Bieszczady
Województwo: Podkarpackie
Samochód: Frontera A 2.3TD Long 1991-1995

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Elektryka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron