Witamy !



MT vs. Simex

Wszystko co dotyczy bucików dla naszych frotek

Re: MT vs. Simex

Postprzez jrzeuski » 12 lut 2013 09:47:08

Mam na oku simexy, praktycznie nowe Insa Turbo Special Track 285/75/16 (niecałe 33"). Jak myślicie, ile wytrzyma przedni napęd? O most się nie boję, bo i tak planuję wszczepić od B. Naszemu koledze w 2.8 szybko poległ przy takich kapciach i to węższych, bo 265/75/16. Nie robię sobie więc złudzeń, że mój wytrzyma. Nie ma wytrzymać! Już wszędzie przecieka a remontować go ani mi się chce ani opłaca ;-) Sprzęgiełka mam już zmotane ala huby z B (ręcznie wkładana zębatka po odkręceniu dekla). Ale obawiam się o przeguby. Jest jakaś szansa, że zniosą moje harce w terenie? :niewiem: Kto mnie widział w akcji, ten wie, że o żałowaniu buta nie ma mowy :twisted: Chyba Tomiemu przeguby pękały, ale przy jakich oponach i czy dało się na to coś poradzić poza wymienianiem? Most będę miał od B 3.2 (pasuje przełożenie), więc może przeguby też od tego modelu zapodać (tzn. kupić razem z mostem)? Są coś mocniejsze od innych?

Mam też 2 oferty na BFG MT KM1 w tym samym rozmiarze. Trochę zużyte, ale za to sporo tańsze i bezpieczniejsze w użytkowaniu. Ale w błocie robić tak dobrze nie będą :( No i nie dodają tyle punktów do szacunu :mrgreen: Po kamienistym terenie nie jeżdżę (nie ma u nas takich), więc może jednak simexy nie dadzą rady przedniemu napędowi?

Dajcie znać co sądzicie, bo chciałbym do końca tygodnia się zdecydować. Widziałem na fotach, że parę osób jeździ na simexach. Na razie jestem za nimi, bo zawsze chciałem spróbować jak to jest. Jeśli nie będzie udawać się dojechać do mety rajdu, to je sprzedam i wrócę do ukochanych KM1, może mi wybaczą tę zdradę :D
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: MT vs. Simex

Postprzez brum » 12 lut 2013 09:58:48

Z tego co pamiętam Tomi miał 31" max 32"(ale raczej te pierwsze). Rozwalił też tylni most na tych oponach. chyba w temacie kruszynka pisał o tym.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: MT vs. Simex

Postprzez jrzeuski » 12 lut 2013 10:13:55

brum napisał(a):Z tego co pamiętam Tomi miał 31" max 32"(ale raczej te pierwsze). Rozwalił też tylni most na tych oponach. chyba w temacie kruszynka pisał o tym.
No tak, znalazłem. Ale nie napisał, co właściwie się stało tylnemu mostowi. Ja swój też zakatrupiłem i to na KM1, ale nie poszedł dyfer tylko zmieliło atak. Teraz mam z LSD a tam podobno 4 satelity siedzą a nie 2 jak w zwykłym.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: MT vs. Simex

Postprzez brum » 12 lut 2013 10:16:43

Chyba mu atak wylatał, ale pewny nie jestem.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Poprzednia strona

Powrót do Koła felgi opony



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość