Witamy !



AT czy wielosezonowe?

Wszystko co dotyczy bucików dla naszych frotek

AT czy wielosezonowe?

Postprzez margot307 » 20 wrz 2012 21:44:47

Potrzebuję rady, najchętniej chcielibyśmy kupić opony wielosezonowe, mające jakie takie właściwości terenowe.
Zastosowanie - bardzo kiepskie drogi asfaltowe, drogi utwardzane, polne, leśne i jazda zimą, czasem w głębszym śniegu.
Co myślicie o:

Pirelli Scorpion ATR
Goodyear Wrangler Hp ALL Weather
margot307
 

Re: Jakie opony najchętniej wielosezonowe?

Postprzez markus » 21 wrz 2012 08:06:20

No jak już pisałem w Twoim powitaniu,
BFG AT sprostają właśnie tym wymaganiom 100%wo, a kolega bombi26 ma takie na sprzedaż baaardzo mało używane!!
markus
 

Re: Jakie opony najchętniej wielosezonowe?

Postprzez przemia » 21 wrz 2012 08:28:16

Ja jeździłem całą zimę na BFG MT KM2, ale zaraz Wiktor mi przywali bo to podobno letnia opona jest :mrgreen:

pozdrawiam
Przemek
Avatar użytkownika
przemia
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4652
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 paź 2009 14:26:56
Lokalizacja: Promnik
Pochwały: 16
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Jakie opony najchętniej wielosezonowe?

Postprzez cichy73 » 21 wrz 2012 08:33:17

Szukaj AT z bardziej agresywnym bieżnikiem, jest tego trochę na rynku w różnych cenach. Miałem Toyo Open Country AT i byłem zadowolony. Polecam jak markus BFG AT. Użytkowane są przez kilku kolegów i koledzy są :D. Jak będziesz potrzebował bardziej agresywnych to mam na zbyciu 4 sztuki Kumho KL 71 z felgami alu 16" (po jednym sezonie) do longa B i nie używany zapas w rozmiarze 245x70x16. Aktualnie pomykam całosezonowo na BFG MT KM1 i jest zadowolony.
Avatar użytkownika
cichy73
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 119
Obrazki: 6
Dołączył(a): 05 cze 2011 13:22:07
Lokalizacja: Białystok
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Jakie opony najchętniej wielosezonowe?

Postprzez margot307 » 21 wrz 2012 08:38:19

Ale czy można na nich (BFG AT) jeździć zimą? (głębszy śnieg, lód itp.). one chyba na lato są tylko :(

Jeszcze raz może dokładniej opiszę do czego będzie używana Frota:

- kiepskie drogi asfaltowe - często jeździmy na trasie Olkusz - Miechów (kto jechał ten wie)
- drogi utwardzane wiejskie, drogi polne, leśne
- warunki zimowe - często nieodśnieżona droga wiejska, lód na asfalcie, błoto pośniegowe
margot307
 

Re: Jakie opony najchętniej wielosezonowe?

Postprzez markus » 21 wrz 2012 08:41:20

Ja sam miałem takie opony, na dwóch samochodach!!
Używałem ich całorocznie, na głębokim śniegu, przy 35stopniowych upałach, na piasku, na deszczu!!
Dokładnie w takich warunkach jak opisujesz!!
markus
 

Re: Jakie opony najchętniej wielosezonowe?

Postprzez cichy73 » 21 wrz 2012 08:51:03

margot307 napisał(a):Ale czy można na nich (BFG AT) jeździć zimą? (głębszy śnieg, lód itp.). one chyba na lato są tylko :(
- warunki zimowe - często nieodśnieżona droga wiejska, lód na asfalcie, błoto pośniegowe

na tych co wymieniałem jeździłem też po śniegu, lodzie i błocie pośniegowym
po prostu trzeba brać na takie warunki poprawkę. Na lód i błoto pośniegowe to i zimówki za mało.
Avatar użytkownika
cichy73
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 119
Obrazki: 6
Dołączył(a): 05 cze 2011 13:22:07
Lokalizacja: Białystok
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Jakie opony najchętniej wielosezonowe?

Postprzez przemia » 21 wrz 2012 08:54:21

Dodam tylko że żadna opona nie trzyma na lodzie. Chyba że z kolcami.

pozdrawiam
Przemek
Avatar użytkownika
przemia
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4652
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 paź 2009 14:26:56
Lokalizacja: Promnik
Pochwały: 16
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Jakie opony najchętniej wielosezonowe?

Postprzez jrzeuski » 21 wrz 2012 09:06:02

cichy73 napisał(a):po prostu trzeba brać na takie warunki poprawkę. Na lód i błoto pośniegowe to i zimówki za mało.
Ale MT to nawet na mokrym asfalcie nie hamują. Od razu wpada się w poślizg przy próbie mocniejszego depnięcia. A zimą na śniegu to jest masakra. Ruszyć z 4 butów i zostawić wszystkich w tylnym lusterku to łatwizna, ale zatrzymać się już nie idzie. Pozostaje ucieczka na pobocze i wbicie się tam w zaspę. Ale ze skręcaniem też jest problem, parę razy mało nie skosiłem sygnalizatora na skrzyżowaniu. Pomaga dopiero przerzucenie na 2H i drift, żeby nadrzucić tył. Tylko, że to z kolei wywołuje panikę wśród jadących z naprzeciwka a i bez tego wpakować się w nich łatwo jak się nie opanuje poślizgu. To jest naprawdę wyższa szkoła jazdy, dla niewprawionych w jeździe tego typu autami zdecydowanie zimówki polecam. Mnie ta nauka kosztowała dotąd jedną latarnię i obitego Yarisa, utratę części zniżek w OC i wizytę na szrocie po części, których nie udało się wyklepać. I dalej zimą jeżdżę z duszą na ramieniu a najbliższej obawiam się szczególnie, bo most ze szperą założyłem, więc jeszcze trudniej będzie się skręcać (za to drifty lepsze będą :mrgreen: ) Ale ja dużo po mieście nie jeżdżę, więc może uda się przetrzymać bezszkodowo. Drugiego zestawu opon nie kupię, bo wolę odkładać na nowe MT.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Jakie opony najchętniej wielosezonowe?

Postprzez margot307 » 21 wrz 2012 10:08:08

Czyli Pirelli Scorpion ATR i Goodyear Wrangler Hp ALL Weather nie są dobrą propozycją?


@cichy73
Brałam też pod uwagę Toyo Open Country AT, jakbyś mógł napisz coś więcej o ich zachowaniu w warunkach zimowych i przy mokrej nawierzchni.

Do tej pory jeździliśmy osobówkami, Frota jest naszym pierwszym autem terenowym. Czy zatem lepiej kupić osobne gumy na lato i na zimę?
margot307
 

Re: Jakie opony najchętniej wielosezonowe?

Postprzez przemia » 21 wrz 2012 10:12:11

margot307 napisał(a):...Do tej pory jeździliśmy osobówkami, Frota jest naszym pierwszym autem terenowym. Czy zatem lepiej kupić osobne gumy na lato i na zimę?


Żadna opona wielosezonowa nie zastąpi zimówki w zimie...

pozdrawiam
Przemek
Avatar użytkownika
przemia
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4652
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 paź 2009 14:26:56
Lokalizacja: Promnik
Pochwały: 16
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Jakie opony najchętniej wielosezonowe?

Postprzez jrzeuski » 21 wrz 2012 10:13:30

Chyba, że zima będzie wyglądała jak jesień czy wiosna ;-)
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Jakie opony najchętniej wielosezonowe?

Postprzez margot307 » 21 wrz 2012 10:20:23

W sumie tak mi się zdawało, że na zimę najlepsze zimówki a nie wielosezonowe. Podobno jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. W osobówce wymieniamy.
Myśleliśmy, że na gumach do Froty trochę zaoszczędzimy :P bo po wizycie w warsztacie okazało się, że jest parę części do wymiany.
margot307
 

Re: Jakie opony najchętniej wielosezonowe?

Postprzez jrzeuski » 21 wrz 2012 10:36:54

margot307 napisał(a):Myśleliśmy, że na gumach do Froty trochę zaoszczędzimy :P
Na żadnej terenówce nie da się oszczędzić względem płaszczaka. Droższa jest tak eksploatacja jak i naprawy. Ale wynagradza to innymi cechami, które ujawniają się po zjechaniu z asfaltu albo przy kolizji. W kwestii opon to wygląda tak, że jedna potrafi kosztować tyle, co komplet do osobówki. Ale to pewnie już wiesz skoro szukasz opon uniwersalnych ;-)
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Jakie opony najchętniej wielosezonowe?

Postprzez eric » 21 wrz 2012 10:59:30

Zawsze możesz kupić zimówki i jeździć na nich cały rok. :P
W terenie to może nie AT ale powiedzmy że AT/R
... jakieś śrubki mnie powypadały teraz ...
Avatar użytkownika
eric
Moderator
Moderator
 
Posty: 1371
Obrazki: 48
Dołączył(a): 04 cze 2011 08:52:51
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 11
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Jakie opony najchętniej wielosezonowe?

Postprzez bloodsuckin » 21 wrz 2012 11:09:08

Znajomy z Cieszyna jeździ szerokim na Pirelli Scorpion ATR zimą z dojazdem do domu problemów nie miał, a przed domem dość pokaźna asfaltowa górka. W terenie pojeździć się da jeśli jest sucho, lekkie błoto też nie ma tragedii... No chyba, że chcesz uciec z kolein i szybko zahamować, a Twój ABS jest innego zdania to może się skończyć tak
Obrazek
:mrgreen:
Avatar użytkownika
bloodsuckin
Fanatyk Ekstremalny
Fanatyk Ekstremalny
 
Posty: 639
Obrazki: 6
Dołączył(a): 09 mar 2011 22:22:53
Lokalizacja: Konin
Pochwały: 3
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Jakie opony najchętniej wielosezonowe?

Postprzez jrzeuski » 21 wrz 2012 11:14:42

bloodsuckin napisał(a):szybko zahamować, a Twój ABS jest innego zdania
ABS zawsze jest zdania, że nie chcesz się szybko zatrzymać. Od tego on jest, żeby utrudniać hamowanie ;-)
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Jakie opony najchętniej wielosezonowe?

Postprzez RudeBoy » 21 wrz 2012 11:21:22

Bardzo dobra zimówka, która nieźle radzi sobei w terenie to Cooper Discoverer M+S albo Cooper Discoverer Weather Master. Robi lepiej niż nie jeden ATek :)
Można kupić np w. http://opony-4x4.pl
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Jakie opony najchętniej wielosezonowe?

Postprzez cichy73 » 21 wrz 2012 11:57:52

margot307 napisał(a):Czyli Pirelli Scorpion ATR i Goodyear Wrangler Hp ALL Weather nie są dobrą propozycją?


@cichy73
Brałam też pod uwagę Toyo Open Country AT, jakbyś mógł napisz coś więcej o ich zachowaniu w warunkach zimowych i przy mokrej nawierzchni.

Do tej pory jeździliśmy osobówkami, Frota jest naszym pierwszym autem terenowym. Czy zatem lepiej kupić osobne gumy na lato i na zimę?


Jak kupiłem auto to miałem założone Wranglery, na suchym czy mokrym asfalcie spisywała się bardzo dobrze. W miarę cicha. Po zjechaniu z asfaltu było gorzej. Słabo się oczyszczała. Zimą spisywała się gorzej, trzeba było jeździć bardzo ostrożnie. Po założeniu Toyo okazało się, że na asfalcie podobna do Wranglera, może bardziej cicha. Dużo lepiej spisywała się na szutrach, lekkim błotku i na błocie pośniegowym, ma głębszy i agresywniejszy bieżnik. Dobrze się czyściła. Zimą auto prowadziło się lepiej niż na Wranglerach. Szczególnie na błocie pośniegowym. Jak chcesz opony całoroczne to szukaj takich z oznaczeniem M+S czyli błoto i śnieg oraz symbol płatka śniegu.
Jak pisali koledzy na oponach lepiej nie oszczędzać szczególnie w terenówkach. Szybciej zaoszczędzisz na częściach kupując zamiennik i nie będzie gorszy od oryginału.
Avatar użytkownika
cichy73
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 119
Obrazki: 6
Dołączył(a): 05 cze 2011 13:22:07
Lokalizacja: Białystok
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Jakie opony najchętniej wielosezonowe?

Postprzez adrianee36 » 21 wrz 2012 14:35:34

Ja mam BFG AT i sa idealne, w kazdych warunkach, lato/zima. a i w terenie daja rade.
Avatar użytkownika
adrianee36
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3030
Obrazki: 3
Dołączył(a): 24 lis 2010 21:36:46
Lokalizacja: chełmek
Pochwały: 9
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Następna strona

Powrót do Koła felgi opony



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość