Witamy !



Yokohama GEOLANDAR A/T-S G012 - opinie

Wszystko co dotyczy bucików dla naszych frotek

Yokohama GEOLANDAR A/T-S G012 - opinie

Postprzez drech » 22 gru 2012 18:52:39

Rozważam zakup opon jak w tytule tj. Yokohama GEOLANDAR A/T-S G012. Sporo poczytałem na ich temat w necie. W teorii wyglądają nieźle, ale zależy mi na poznaniu opinii prawdziwych użytkowników tych opon, a nie bliżej niezidentyfikowanych wirtualnych bajkopisarzy.
Będę wdzięczny za każdą opinię :)
Opinia większości nie jest równoznaczna z prawdą.
drech
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1033
Obrazki: 2
Dołączył(a): 30 paź 2011 18:04:25
Lokalizacja: Lublin
Pochwały: 19
Województwo: Lubelskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Yokohama GEOLANDAR A/T-S G012 - opinie

Postprzez Trzeci » 22 gru 2012 18:58:44

A jaki dokładnie rozmiar CIe interesuje? bo nawet żeby porównac cenowo trzeba coś wpisac w google... :boss: :boss:
Avatar użytkownika
Trzeci
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1480
Obrazki: 5
Dołączył(a): 05 paź 2010 17:40:44
Lokalizacja: Usa
Pochwały: 14
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera B 2.2i Sport 1998-2004

Re: Yokohama GEOLANDAR A/T-S G012 - opinie

Postprzez drech » 22 gru 2012 19:18:24

Mam szerokie horyzonty, nie nastawiam się na konkretny rozmiar :D
Tak generalnie to planuję standard tj. 245/70 R16, ale jeżeli znajdę ciekawą ofertę, to pójdę i w 245/70 czy 265/70. Rozważam też przejście na 15'' - wszystko zależy od czynników ekonomicznych
Opinia większości nie jest równoznaczna z prawdą.
drech
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1033
Obrazki: 2
Dołączył(a): 30 paź 2011 18:04:25
Lokalizacja: Lublin
Pochwały: 19
Województwo: Lubelskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Yokohama GEOLANDAR A/T-S G012 - opinie

Postprzez Trzeci » 22 gru 2012 19:34:27

Wiesz to jest typowy AT letni... jeżeli masz zimówki to bierz . Na pewno będzie cichsza od BFG AT.
Avatar użytkownika
Trzeci
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1480
Obrazki: 5
Dołączył(a): 05 paź 2010 17:40:44
Lokalizacja: Usa
Pochwały: 14
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera B 2.2i Sport 1998-2004

Re: Yokohama GEOLANDAR A/T-S G012 - opinie

Postprzez konio » 25 gru 2012 17:40:15

Kolega ma takie - ciut mniejszy rozmiar - w Suzuki GV i sprawują się bardzo dobrze. Jeżdziliśmy latem w piachu i błocie i w błocie na swoich ATekach Toyo w niektórych miejscach już wymiekałem, gdy on jeszcze jechał bezbolesnie. Pewnie grała tu rola sporo większego ciężaru Frani, ale mimo wszystko robiły dobrze. Teraz jeździ na nich w śniegu i miejskim i leśnym i chwali sobie, że w porównaniu do typowych zimowych Nokianów, jakie miał jeszcze w zeszłym roku, nie widzi różnicy w komforcie prowadzenia i zachowaniu.
konio
 

Re: Yokohama GEOLANDAR A/T-S G012 - opinie

Postprzez grzesst27 » 31 gru 2012 12:14:22

Przepraszam Zenku, że dopiero teraz piszę, ale piszę.....

Jeżeli chodzi o moje doświadczenia z Oponami we frotkach (jeździłem długą na oponach 255 i 235, oraz sportem na 255 i 225 - celowo nie podaję profilu, bo przy jakości prowadzenia samochodu nie odgrywa on większego znaczenia, a na pewno nie takiego jak szerokość), mogę z całą pewnością odradzić szerokość 255, a w szczególności w Sportach. Drogie jakie mamy każdy wie, nie piszę tu o dziurach ale o koleinach.... po prostu rozstaw Frotki na kapciach 255 wybitnie nie współgra z koleinami w naszych drogach, w związku z czym auto pływa i całą energię jadąc poświęcasz na kontrowanie i znowu o ile long w miarę "sunie" ze względu na masę i długość, to Sport skacze jak pchełka. I znowu problem, bo w lato nie ma z tym większego problemu to zimą przy bardzo śliskiej auto samo wprowadza się w poślizg wskakując i wyskakując z kolein - to jest moje subiektywne wrażenie, choć nigdy bokiem nie poszedłem..... No i nie zawsze da się "garbami" jechać.
Najdłużej jeździłem Sportem na oponach 225 - auto idealnie trzyma się na szosie, prowadzi się jakby jechało po szynach i koleiny jakby nie istniały dla niego, problem jedynie polega na tym że p[rzy średnich felgi 15 cali opona w rozmiarze 225 maxymalnie może mieć profil 80, więc troszkę niskie te kółka, a co za tym idzie nie za ładny wygląd auta, prześwit mały i przekłamania w liczniku około 7-8 km przy prędkości 100km/h.
Tak więc najlepszym i naj optymalniejszym rozwiązaniem zdają się być opony o rozmiarze 235r75 (konia z rzędem temu co znajdzie 235r80) oczywiście wszystkie te obserwacje moje dotyczą kółek o średnicy 15 cali, ale z szesnastkami jest identycznie jeżeli chodzi o szerokość opony jedyne profil trzeba przeliczyć.

Najlepsze opony jakie miałem (pomijając rozmiar) to opony Yokohama Geolandar AT - po prostu idealne!!! na suchym, na mokrym i w zimie - to jest oczywiście pewien kompromis, bo wychodzę założenia że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego, ale jak się pewne kwestie zweryfikuje o zasobność portfela to niestety trzeba szukać kompromisów.... Opony opisywane powyżej przeze mnie tym kompromisem są z całą pewnością!!!!
kupiłem je zimą i skończyło się jeżdżenie z napędem 4x4 w zimie i spalanie w okolicy 20 litrów w Frotce Sport, opony Yokohama dawały radę na śniegu bez większego problemu - wiadomo szału nie ma jak w osobówce na nowych zimówkach z górnej półki, ale przy odrobinie umiejętności i wyobraźni całkiem fajnie się jeździło zimą. Najmniejsze doświadczenia miałem z tymi oponkami w terenie więc nie chcę tu wyrokować, ale spotkałem się w sieci z pochlebnymi opiniami dotyczącymi tych opon w błocie - ale tak jak mówię to informacja z drugiej ręki.
Całkowitą odpowiedzialność ponoszę za własne obserwację, czyli to co na własnej skórze sprawdziłem i powiem krótko:
IDEALNY KOMPROMIS CENY, JAKOŚCI I PRZYCZEPNOŚCI W RÓŻNYCH WARUNKACH!!!!
Gdybym jeszcze raz kupował opony to kupiłbym je jeszcze raz!!!! - to chyba najlepsze rekomendacja....

Uffff to chyba tyle, mam nadzieję że choć troszkę udało mi się naświetlić zjawisko...... Jeśli komuś się to przyda to będę wdzięczny za "plusika".
Pozdrawiam Grześ!


Autor postu otrzymał pochwałę
Avatar użytkownika
grzesst27
Starszy Bywalec
Starszy Bywalec
 
Posty: 150
Obrazki: 0
Dołączył(a): 04 mar 2011 08:13:52
Lokalizacja: Małogoszcz
Pochwały: 1
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1995-1998

Re: Yokohama GEOLANDAR A/T-S G012 - opinie

Postprzez jpolo » 05 sty 2013 20:44:18

Jeżdżę na nich od ponad roku i śmiało mogę polecić. Na lekki teren i szosę są dobre i ciche. W większym bagnie średnio, ale to nie MT-ki. Zimą w świeżym śniegu bardzo dobrze, gorzej na lodzie tu można czasem się przejechać (ale na lód to chyba tylko opony z kolcami są idealne). Rozmiar 225/80 r15.
jpolo
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12 gru 2009 19:59:46
Województwo: Opolskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Yokohama GEOLANDAR A/T-S G012 - opinie

Postprzez grzesst27 » 05 sty 2013 21:47:38

i wracamy do punktu wyjścia,,,,,,,,,,,,,,,,,,
jak by powiedział łaciński mędrzec
"(...)verum ipsae pro se loqui (....)"
Tak więc nie kombinuj Zenek, tylko bierz Yoko, bo jak będziesz kombinował to jeszcze coś wykombinujesz i po o ci to????
Avatar użytkownika
grzesst27
Starszy Bywalec
Starszy Bywalec
 
Posty: 150
Obrazki: 0
Dołączył(a): 04 mar 2011 08:13:52
Lokalizacja: Małogoszcz
Pochwały: 1
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1995-1998


Powrót do Koła felgi opony



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości