Witamy !



BFGoodrich ALL TERRAIN T/A KO

Wszystko co dotyczy bucików dla naszych frotek

BFGoodrich ALL TERRAIN T/A KO

Postprzez pavca » 10 mar 2010 19:38:49

Mam nadzieję że ten post pozostanie a nie wyląduje w którymś z tematów pt: "Jakie opony", "opony" czy w innym związanym z oponami :)

Z tego co się zorientowałem te oponki to produkt wręcz kultowy i polecany ludziom którzy w większości toczą się po asfalcie a jednocześnie potrafią dużo w terenie. Myślę więc że warto poświęcić im jeden temat zamiast zmuszać ludzi do przeglądania dziesiątków postów i próbować sklecić jakąś sensowną opinię na ich temat z kilku odpowiedzi.

Takie tematy moim zdaniem powinny powstać też o innych oponach np. KM2 czy KL71 i innych.

Więc w przyszłym tygodniu stanę się posiadaczem: http://www.oponymax.pl/prodszcz.php?r=5 i dla spokoju sumienia chciałbym zadać kilka pytań:

1. Czy rozmiar 245/75/R16 spokojnie wejdzie do seryjnej "nie oklapniętej" Frotki ? Czy lepiej nie ryzykować i kupić 245/70/R16
2. Czy hałas generowany przez nie jest dużo większy niż u mniej "uterenowionych" ?
3. Czy wzrasta zużycie paliwa ?
4. Jak oponki zachowują się na asfalcie a jak np. na szutrze, błocie czy śniegu ?

I jeszcze tak ogólnie czy są może inne gumy które by były tak uniwersalne ?
Patrz często w lusterka ! Frontery są wszędzie :)
Avatar użytkownika
pavca
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 243
Obrazki: 2
Dołączył(a): 23 kwi 2009 19:34:20
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pochwały: 2
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: BFGoodrich ALL TERRAIN T/A KO

Postprzez mazurkas007 » 10 mar 2010 19:50:32

pavca napisał(a):1. Czy rozmiar 245/75/R16 spokojnie wejdzie do seryjnej "nie oklapniętej" Frotki ? Czy lepiej nie ryzykować i kupić 245/70/R16

245/75/16 spokojnie wejdzie na oryginalnych alusach, jak zmienisz ET to bedzie obcierac z przodu o nadkola. I musisz zdjac przednie chlapacze

2. Czy hałas generowany przez nie jest dużo większy niż u mniej "uterenowionych" ?

Jezdzi się jak na szosówkach

3. Czy wzrasta zużycie paliwa ?

Jak wstawisz o rozmiar wieksze tj.245/75/26 to wzrosnie okolo litra/100

4. Jak oponki zachowują się na asfalcie a jak np. na szutrze, błocie czy śniegu ?

Na asfalcie ok, na szutrze ok, na sniegu fatalnie - wlasnie dlatego sie ich pozbylem

I jeszcze tak ogólnie czy są może inne gumy które by były tak uniwersalne ?

Jesli jestes w stanie wytrzymac minimalnie glosniejsze opony to GY MT/R lub GY DuraTrack. Maja agresywniejszy bieznik, wiec dobrze robia w terenie, jednoczesnie sa z miekkiej gumy, i na asfalcie robia lepiej niz BFG A/T
była Frotka zmotka 3.2, będzie druga edycja 2.2 :)
Podróże bez granic : Polska, Niemcy, Estonia, Litwa, Łotwa, Rosja, Rumunia, Mołdawia, Finlandia, Węgry, Włochy, Austria, Czechy, Słowacja, San Marino, Szwecja, Tajlandia, Malezja - tam byliśmy na kołach.
Avatar użytkownika
mazurkas007
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1325
Obrazki: 30
Dołączył(a): 12 lip 2007 07:31:41
Lokalizacja: Bielsk Podlaski - Polska
Pochwały: 6
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: BFGoodrich ALL TERRAIN T/A KO

Postprzez pavca » 10 mar 2010 21:28:23

mazurkas007 napisał(a):[
Na asfalcie ok, na szutrze ok, na sniegu fatalnie - wlasnie dlatego sie ich pozbylem


Co prawda mam komplet zimówek i to całkiem niezłych, ale myślałem że się ich pozbędę bo oponki są reklamowane jako wielosezonowe :(
Patrz często w lusterka ! Frontery są wszędzie :)
Avatar użytkownika
pavca
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 243
Obrazki: 2
Dołączył(a): 23 kwi 2009 19:34:20
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pochwały: 2
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: BFGoodrich ALL TERRAIN T/A KO

Postprzez Wookash » 10 mar 2010 22:41:29

Mam te opony tylko w rozmiarze 31" i bardzo sobie chwale. Co do sniegu hmmm jak dla mnie bez roznicy czyli tak jak na zimowkach. Co prawda jeszcze nie jezdzone we froci B w zime i nie wiem jak sie beda zachowywaly przy tej mocy ale we froci A 2.0 nie mialem problemow i jezdzilo sie ok (zasniezone drogi zasniezony parking zasniezony lzejszy teren). Co do tego czy beda pasowaly mazurkas juz napisal wiec nie powielam. Z halasem to zalezy co kto rozumie jako halas mnie nie przeszkadzaly. Na asfalcie raz przykra niespodzanka bo na mokrym niezle sie slizgnolem podczas hamowania i tylko uwazne ok kierowcy autobusu uchronilo od czolowki. Zakurzona droke lekko zmoczyl deszcz zrobila sie maz i sie dzialo. Ogolnie opona bardzo na plus.
Wookash
 

Re: BFGoodrich ALL TERRAIN T/A KO

Postprzez pavca » 10 mar 2010 23:13:09

Wookash napisał(a):Mam te opony tylko w rozmiarze 31" i bardzo sobie chwale.


Mam znajomego co ma te oponki w Toyota Hilux i tez je sobie chwali. Więc może i ja będę zadowolony :)
Patrz często w lusterka ! Frontery są wszędzie :)
Avatar użytkownika
pavca
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 243
Obrazki: 2
Dołączył(a): 23 kwi 2009 19:34:20
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pochwały: 2
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: BFGoodrich ALL TERRAIN T/A KO

Postprzez brum » 10 mar 2010 23:17:25

Miałem i wg bardzo dobra opona i na czarne i w nie za duży teren. Raczej nie będziesz zawiedziony.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: BFGoodrich ALL TERRAIN T/A KO

Postprzez pavca » 11 mar 2010 08:28:02

brum napisał(a):Miałem i wg bardzo dobra opona i na czarne i w nie za duży teren. Raczej nie będziesz zawiedziony.


A jak można rozumieć ten "nie za duży teren" ? W pierwszej większej kałuży chyba nie utknę :)

mazurkas007 napisał(a):Jak wstawisz o rozmiar wieksze tj.245/75/16 to wzrosnie okolo litra/100


Czy powiększenie opony o jeden rozmiar faktycznie powoduje takie zwiększenie zużycia paliwa ?
Patrz często w lusterka ! Frontery są wszędzie :)
Avatar użytkownika
pavca
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 243
Obrazki: 2
Dołączył(a): 23 kwi 2009 19:34:20
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pochwały: 2
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: BFGoodrich ALL TERRAIN T/A KO

Postprzez Wookash » 11 mar 2010 08:46:43

pavca napisał(a):A jak można rozumieć ten "nie za duży teren" ? W pierwszej większej kałuży chyba nie utknę


Tragedii nie ma w wiekszosci sytuacji dadza rade wiadomo ze w blocie nie bede sie czyscily jak MTek i przy podjazdach moga sie sie slizgnac jak bedzie trawa mokra bo nie dokopia do ziemi jak MTek.

pavca napisał(a):Czy powiększenie opony o jeden rozmiar faktycznie powoduje takie zwiększenie zużycia paliwa ?


Wedlug mnie jeden rozmiar nie ma znaczenia i nie odczujesz roznicy w spalaniu. Na samo spalanie wiekszy wplyw ma technika jazdy i warunki jakie panuja a nie zmiana rozmiaru i do tego jeszcze o 1 nr.
Wookash
 

Re: BFGoodrich ALL TERRAIN T/A KO

Postprzez mazurkas007 » 11 mar 2010 10:04:44

Różnica pomiędzy 245/75/16 a 245/70/16 to 12,25 mm na stronę, czyli 24,5mm na średnicy, czyli prawie 8cm na każdym obrocie koła.
Po drugie, BFG A/T są cholernie ciężkie.
Po trzecie, nie ma co porównywać oporów toczenia opony szosowej do opony AT.
była Frotka zmotka 3.2, będzie druga edycja 2.2 :)
Podróże bez granic : Polska, Niemcy, Estonia, Litwa, Łotwa, Rosja, Rumunia, Mołdawia, Finlandia, Węgry, Włochy, Austria, Czechy, Słowacja, San Marino, Szwecja, Tajlandia, Malezja - tam byliśmy na kołach.
Avatar użytkownika
mazurkas007
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1325
Obrazki: 30
Dołączył(a): 12 lip 2007 07:31:41
Lokalizacja: Bielsk Podlaski - Polska
Pochwały: 6
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: BFGoodrich ALL TERRAIN T/A KO

Postprzez mazurkas007 » 11 mar 2010 10:07:40

pavca napisał(a):Co prawda mam komplet zimówek i to całkiem niezłych, ale myślałem że się ich pozbędę bo oponki są reklamowane jako wielosezonowe :(


Mieszanka jest wielosezonowa, że niby się nadaje do jazdy na mrozie.
Ale opona całościowo, jako taka, zimą spisuje się średnio.
była Frotka zmotka 3.2, będzie druga edycja 2.2 :)
Podróże bez granic : Polska, Niemcy, Estonia, Litwa, Łotwa, Rosja, Rumunia, Mołdawia, Finlandia, Węgry, Włochy, Austria, Czechy, Słowacja, San Marino, Szwecja, Tajlandia, Malezja - tam byliśmy na kołach.
Avatar użytkownika
mazurkas007
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1325
Obrazki: 30
Dołączył(a): 12 lip 2007 07:31:41
Lokalizacja: Bielsk Podlaski - Polska
Pochwały: 6
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: BFGoodrich ALL TERRAIN T/A KO

Postprzez pavca » 12 mar 2010 08:12:31

No to zacząłem mieć wątpliwości. Z tego co wyczytałem na tym forum i gdzieś tam wygrzebałem w internecie można wywnioskować że jest to jedna z lepszych jeśli nie najlepsza opona klasy AT. Z tego co napisaliście wnioskuję że jednak chyba tak nie jest. W tym momencie zaczynam się zastanawiać czy nie lepszym wyborem dla osoby która tylko od czasu do czasu zjeżdża z asfaltu będzie np. Matador Izzarda ?
Patrz często w lusterka ! Frontery są wszędzie :)
Avatar użytkownika
pavca
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 243
Obrazki: 2
Dołączył(a): 23 kwi 2009 19:34:20
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pochwały: 2
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: BFGoodrich ALL TERRAIN T/A KO

Postprzez mazurkas007 » 12 mar 2010 08:44:02

pavca napisał(a):No to zacząłem mieć wątpliwości. Z tego co wyczytałem na tym forum i gdzieś tam wygrzebałem w internecie można wywnioskować że jest to jedna z lepszych jeśli nie najlepsza opona klasy AT. Z tego co napisaliście wnioskuję że jednak chyba tak nie jest. W tym momencie zaczynam się zastanawiać czy nie lepszym wyborem dla osoby która tylko od czasu do czasu zjeżdża z asfaltu będzie np. Matador Izzarda ?


Jeśli to naprawdę jest tylko od czasu do czasu, np w weekend, albo jeszcze mniej, to izzarda będzie ok. Adam153 jeździ na tych oponach, często widzimy się w terenie, M/T'ek to nie jest, ale do takiego zabawowego upalania wystarcza na 100%
była Frotka zmotka 3.2, będzie druga edycja 2.2 :)
Podróże bez granic : Polska, Niemcy, Estonia, Litwa, Łotwa, Rosja, Rumunia, Mołdawia, Finlandia, Węgry, Włochy, Austria, Czechy, Słowacja, San Marino, Szwecja, Tajlandia, Malezja - tam byliśmy na kołach.
Avatar użytkownika
mazurkas007
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1325
Obrazki: 30
Dołączył(a): 12 lip 2007 07:31:41
Lokalizacja: Bielsk Podlaski - Polska
Pochwały: 6
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: BFGoodrich ALL TERRAIN T/A KO

Postprzez FROTERKA » 12 mar 2010 10:07:07

pavca napisał(a): np. Matador Izzarda ?

Pią 26 Cze 2009 11:08:16 - Re: Opony
adam153 napisał(a):
Zakupiłem nowe opony firmy Matador IZZARDA A/T 255/65/16.
cud techniki oponiarskiej
Moje pytanie czy ktoś jeździł na tych oponach w zimie i w terenie
co to jest warte.

Kupiliśmy te opony dwa miesiące temu. Tylko rozmiar 245/70/16. Przejechane niecałe 5 tys. km. Jeździ mi się (frotką jeżdżę głównie ja) bardzo dobrze. Na zlocie tylko raz mąż włączył napęd, ale też nie jeździliśmy w grupie hardcorowej.
Zimówek jeszcze nie sprzedaję, bo mam obawy co do tych w zimie. Czas pokaże...


Nie miej wątpliwości, kup BFG, ja nie kupiłam tylko dlatego, że nie mieli a nie mogłam czekać. Trochę żałuję ale cóż... Zimówek nie sprzedałam, bo izzarda się ślizga a jak już też wiele razy pisałam, nie cierpię niekontrolowanych poślizgów. Teraz śmigam na zimówkach, w lecie izzarda i cały czas mam komplet do sprzedania (czyt niżej :mrgreen: )
...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: BFGoodrich ALL TERRAIN T/A KO

Postprzez Pawel » 12 mar 2010 21:37:49

Izzarda słabo się oczyszcza w błocie i nawet gliniasto-trawiaste podłoże może unieruchomić samochód... Wiem z doświadczenia...
Na Izzarda'ch w gliniastym błocie
Obrazek

Z BFG At będziesz zadowolony... :>:
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: BFGoodrich ALL TERRAIN T/A KO

Postprzez brum » 12 mar 2010 21:52:00

brum napisał(a):Raczej nie będziesz zawiedziony


Piszę mu że nie będzie zawiedziony to ma wątpliwości :mrgreen:
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: BFGoodrich ALL TERRAIN T/A KO

Postprzez pavca » 12 mar 2010 22:06:34

brum napisał(a):Piszę mu że nie będzie zawiedziony to ma wątpliwości


No bo kurde się naczytałem że to takie kultowe opony, że wszędzie i na każdą pogodę a tu się dowiaduję że tylko dobre i tu i tam niedomagają :( Ale tak się na nie napaliłem że chyba żadna siła nie jest mnie odwieść od ich zakupu. Bo mają taki fajny pokręcony bieżnik :)
Patrz często w lusterka ! Frontery są wszędzie :)
Avatar użytkownika
pavca
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 243
Obrazki: 2
Dołączył(a): 23 kwi 2009 19:34:20
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pochwały: 2
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: BFGoodrich ALL TERRAIN T/A KO

Postprzez Wookash » 12 mar 2010 22:23:54

Kupuj i bedzies zadowolony. Nie ma opon dobrych na kazde warunki i kazdy teren. Ja sobie chwale moje AT i wystarczaja w nieduzym blotku czyli glebokim okolo 10cm jakos dawaly sobie rade, bloto latalo na okolo ale wyszedlem, w piachu rewelacyjnie jak dla mnie bo wyciagelm plaszczaka ktory sie zakopal po same progi i dalem rade. W zimie jezdzilem wiadomo ze bez szalenstw i tez sie sprawdzaly.
Wookash
 

Re: BFGoodrich ALL TERRAIN T/A KO

Postprzez mikrusik » 14 mar 2010 18:01:07

pavca napisał(a):No bo kurde się naczytałem że to takie kultowe opony, że wszędzie i na każdą pogodę a tu się dowiaduję że tylko dobre i tu i tam niedomagają :( Ale tak się na nie napaliłem że chyba żadna siła nie jest mnie odwieść od ich zakupu. Bo mają taki fajny pokręcony bieżnik :)


Kolego dam ci radę. Sam miałem bardzo podobne rozterki jakiś czas temu - przeczytałem wszystkie posty oponiarskie i... miałem total mętlik w głowie. Teraz minęły 2 tygodnie od kiedy zakupiłem oponki i wiem jedno. Błoto wciąga bardziej niż podpis w stopce BRUMA. Ja kupiłem MT KM2 BFGoodrich 245/75/16 - i żałuje tylko jednego - że nie kupiłem profilu 85. Trzeba zauważyć, że moje autko miało być początkowo dupowozem wobec przech...ej zimy. I szlag mnie trafiał na to, jak żona wioząc do dzieci dzwoniła "Misiek w zaspie stoję" (oczywiście na zaspy byłem :wsciekly: nie na żonę). Więc - teraz na MT smiga żona i wozi dzieci, a ja śmigam i woże siebie + powietrze - w terenie. Zastanów się dobrze zanim je kupisz co dokładnie chcesz nimi robić. Ja mam takie przemyślenia - na MT po asfalcie pojeździsz (tylko ostrożnie na mokrym - ale bez przesady) a w terenie nawet najbardziej ostrożnie bez MT nie polatasz. Jednocześnie polecam zajrzeć do sklepu www.oponymax.pl
Pozdrawiam
mikrusik
 

Re: BFGoodrich ALL TERRAIN T/A KO

Postprzez ttoby » 30 mar 2010 10:34:12

bierz BFG AT i sie nie pitol :)
nie po to sie ma 4x4 zeby na szosowkach latac ... smigam na tych ATkach caly czas ... i sa OK ...
tyle co ja jezdze w terenie to w zupelnosci wystarczaja ...

osoby ktore pisza ze ATki slabe w bloto ... maja racje ... ale niech dokladnie ci wytlumacza o jakie bloto chodzi ... :) bo ja to jak czasem widze foty to az sie boje :D:D:D

napewno bedziesz zadowolony z AT-ków ...

moja opninia moze nie byc obiektywna bo
1. niewiele jezdze po terenie ....
2. nie mialem innych opon ...

(ale planuje w swieta zalozyc MTki , a pozniej w wakacje "szosowki" ... )
wtedy bede mial pelna wiedze na ten temat ... poki co to i tak uwazam ze BFG AT sa super jako opony uniwersalne ...
ttoby
 

Re: BFGoodrich ALL TERRAIN T/A KO

Postprzez Wookash » 30 mar 2010 11:54:36

Jezeli jezdzisz w niewielki teren to AT jesli chcesz wiekszy teren to MT tylko pamietaj ze na MT tez sie zakopiesz tylko w bardziej niedostepnym miejscu :mrgreen:
Wookash
 

Następna strona

Powrót do Koła felgi opony



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości