Witamy !



[All] Skrzynia automatyczna ślizga się 3 bieg

[All] Skrzynia automatyczna ślizga się 3 bieg

Postprzez Kostek » 30 cze 2008 21:27:03

Witam wszystkich Fronterowcow. Padla mi skrzynia biegow automat, trzeci bieg sie slizga.
:(
Ostatnio edytowano 16 lut 2010 13:26:19 przez Kostek, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Kostek
Starszy Zaglądacz
Starszy Zaglądacz
 
Posty: 87
Dołączył(a): 24 cze 2008 14:22:59
Lokalizacja: GB
Pochwały: 2
Województwo: Podkarpackie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Sport 1996-1998

Re: Problem z skrzynia automat

Postprzez Adam z Froty » 25 sie 2008 21:23:36

Witam, w mojej asb miałem problem ze ślizganiem 3 biegu i jego wypadaniem.Zmiana następowała po zdjęciu nogi z gazu lub gdy skrzynia była zimna. Problem ten jest opisany na forum opel omega .pl w dziale technicznym,jest tam podana metoda naprawy. Omega i frota mają prawie identyczne asb (4L30E).Naprawa jest prostsza od spania :mrgreen: . Życzę powodzenia ,szkoda kasy na pseudo fachowców od asb :!: Pozdro
Adam z Froty
 

Re: Problem z skrzynia automat

Postprzez grafi » 15 lut 2010 21:30:01

Witam.
Mam myślę spory problem z moim automatem, a mianowicie, ja mu w gaz a ten nic. załączony bieg D to samo przy 1,2,3. Dodatkowo podczas jazy, po zatrzymaniu się np na skrzyżowaniu włącza bieg z szarpnięciem, tak jak przy za wczesnym puszczeniu sprzęgła w manualu, szarpnie i jedzie dalej. Problem tym poważniejszym, że korzystam z garażu piętrowego, a tam żeby zjechać muszę wjechac na poziom wyżej, dziś rano na zimnym pojeździe prawie podjechałem a ten jak by nie miał siły dojechać do końca, ja mu gaz a ten nic. musiałem cofnąć bo bałem się, jak załapie na górze a ja z pedałem wciśniętym przypieprzę w zaparkowane samochody, masakra. Poradźcie. Dodam, że facet od którego kupiłem moją fronterę twierdziłi pokazywał mi rachunki z kapitalnego remontu skrzyni.
Avatar użytkownika
grafi
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 66
Obrazki: 0
Dołączył(a): 29 sty 2010 21:11:40
Lokalizacja: Wałcz
Województwo: Zachodniopomorskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Problem z skrzynia automat

Postprzez Kostek » 16 lut 2010 12:34:53

Po pierwsze: skontaktuj się z poprzednim właścicielem i poproś o te rachunki- powinna być gwarancja, a jak nie będzie chciał dać to znaczy, że cię zrobił w :dupa: . Zapytaj się o adres warsztatu i t6am się dowiedz czegoś więcej.
Zobacz, czy masz wyciek oleju ze skrzyni, sprawdź stan oleju, itp.(czyt. uzupełnij)
Jak to nie pomoże to możesz sprawdzić jeszcze selekcjoner\wybierak biegów.http://myomega.ovh.org/podstrony/porady/selektor_programow.htm
Jak to już nie pomoże to tylko kapitalny remont, a wtedy to :cry: na sali.


Autor postu otrzymał pochwałę
Avatar użytkownika
Kostek
Starszy Zaglądacz
Starszy Zaglądacz
 
Posty: 87
Dołączył(a): 24 cze 2008 14:22:59
Lokalizacja: GB
Pochwały: 2
Województwo: Podkarpackie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Sport 1996-1998

Re: Problem z skrzynia automat

Postprzez Kostek » 17 lut 2010 20:01:37

Zapomniałem.
Przed kapitalką, wymiana oleju jak już widać jego zużycie
Avatar użytkownika
Kostek
Starszy Zaglądacz
Starszy Zaglądacz
 
Posty: 87
Dołączył(a): 24 cze 2008 14:22:59
Lokalizacja: GB
Pochwały: 2
Województwo: Podkarpackie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Sport 1996-1998

Re: Problem z skrzynia automat

Postprzez grafi » 18 lut 2010 19:04:44

Witam.
Problem usunięty. Wyciek oleju ze skrzyni na przewodzie gumowym do chłodnicy. Poprzedni właściciel wmówił mi że to przewód od wspomagania i cieknie delikatnie, a że ze zbiorniczka nie uciekało to pomyślałem ja idiota, eeeee wiosną naprawie bo kanału brak, a tu masz. niespodzianka, Morał taki, nie wierzyć kunaaa nikomu :). Pozdrawiam
Avatar użytkownika
grafi
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 66
Obrazki: 0
Dołączył(a): 29 sty 2010 21:11:40
Lokalizacja: Wałcz
Województwo: Zachodniopomorskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Automatyczna skrzynia - czy tak być powinno ?

Postprzez pavca » 20 lut 2010 19:59:06

Otóż mam 2.2 DTI Sport w automacie. Jest to moja pierwsza Frontera i pierwszy automat :) Miałem wcześniej okazje jeździć samochodami z automatyczną skrzynią i zrodziło mi się parę pytań na temat jazdy automatem we Frotce:

1. wydaje mi się że czasami silnik wchodzi zbyt łatwo na obroty a autko przyspiesza bardzo niemrawo :)
2. jadąc po płaskiej drodze i zaczynając wjeżdżać na wzniesienie mimo że nie znacznego spadku prędkości ani wzrostu obciążenia skrzynia zbija bieg na dół ?
3. w jakim zakresie obrotów najlepiej się trzymać żeby było w miarę dynamicznie i ekonomicznie ?

Na początku wydawało mi się że coś nie tak ze sprzęgłem hydrokinetycznym, ale to podobno element nie do zdarcia, a jeśli tak nie jest to jak go zdiagnozować ?

pozdrawiam: pavca
Patrz często w lusterka ! Frontery są wszędzie :)
Avatar użytkownika
pavca
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 243
Obrazki: 2
Dołączył(a): 23 kwi 2009 19:34:20
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pochwały: 2
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: Automatyczna skrzynia - czy tak być powinno ?

Postprzez danielrajszczak » 20 lut 2010 22:51:06

..zmień na manualny drążek.. a na poważnie mam 2 kolegów z automatami i jak to automaty też dziwią się z decyzji "SWOICH" skrzyń;)
danielrajszczak
 

Re: Problem z skrzynia automat

Postprzez Kostek » 21 lut 2010 18:17:14

Automatyczna skrzynia - czy tak być powinno ?

1 . Włącz sporta-trochę polepszy dynamikę skrzyni-nie zauważyłem wzrostu spalania
2. No cóż, automat
3. A jak chcesz to zrobić, przetrzymać go na sprzęgle :?: , czy jak? Nie rozumiem pytania?
Odpowiedź na wszystkie trzy pytania:
O ASB niestety trzeba dbać o wiele bardziej, żeby wszystko dobrze chodziło jak trzeba. Koszta późniejszych napraw też są o wiele bardziej bijące po kieszeni, niż z skrzyniami manualnymi.
Avatar użytkownika
Kostek
Starszy Zaglądacz
Starszy Zaglądacz
 
Posty: 87
Dołączył(a): 24 cze 2008 14:22:59
Lokalizacja: GB
Pochwały: 2
Województwo: Podkarpackie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Sport 1996-1998

Re: Problem z skrzynia automat

Postprzez grafi » 21 lut 2010 19:27:34

Umówmy się, że przycisk "sport" nie wiele pomaga. Przy wyprzedzaniu czasami go stosuję ale hmmm jakiejś wielkiej poprawy w dynamice nie ma. Jest on umieszczony w tak kiepskim miejscu, że szkoda gadać. Jutro przyjże się obrotom gdy będę jechał do pracy bo zauważyłem, że mniej mi pali ON. Ja nie cisnę od razu bo zauważyłem ze nie wiele to daje, i faktycznie przy jeździe na wzniesieniu strasznie się męczy i redukuje bieg. A mam pytanie, można wierzyć wskazaniom komputerka ?????
Avatar użytkownika
grafi
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 66
Obrazki: 0
Dołączył(a): 29 sty 2010 21:11:40
Lokalizacja: Wałcz
Województwo: Zachodniopomorskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Problem z skrzynia automat

Postprzez grafi » 22 lut 2010 19:50:51

Obroty około 2500/min wydaje mi się, że są to obroty przy których można całkiem ekonomicznie jechać. Choć mam wrażenie że automat powinien przełączyć na wyższy bieg.
Avatar użytkownika
grafi
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 66
Obrazki: 0
Dołączył(a): 29 sty 2010 21:11:40
Lokalizacja: Wałcz
Województwo: Zachodniopomorskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Problem z skrzynia automat

Postprzez Kostek » 23 lut 2010 13:20:03

Przełącza gdzieś tak od 2600-700 do 3000 z kawałkiem, zależy jak ciśniesz pedał gazu i czy masz na sporcie.
Ekonomia jazdy nie zawsze polega na szybszym przełączaniu biegów.
Ja jeżdże cały czas na sporcie i wydaje mi się, że to, powinna być normalna jazda a tryb sportu powinien działać od tego momentu.
No cóż, są to auta takie jakie są.
Avatar użytkownika
Kostek
Starszy Zaglądacz
Starszy Zaglądacz
 
Posty: 87
Dołączył(a): 24 cze 2008 14:22:59
Lokalizacja: GB
Pochwały: 2
Województwo: Podkarpackie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Sport 1996-1998

Re: Automatyczna skrzynia - czy tak być powinno ?

Postprzez pavca » 23 lut 2010 20:27:02

pavca napisał(a):Otóż mam 2.2 DTI Sport w automacie. Jest to moja pierwsza Frontera i pierwszy automat :) Miałem wcześniej okazje jeździć samochodami z automatyczną skrzynią i zrodziło mi się parę pytań na temat jazdy automatem we Frotce:

1. wydaje mi się że czasami silnik wchodzi zbyt łatwo na obroty a autko przyspiesza bardzo niemrawo :)
2. jadąc po płaskiej drodze i zaczynając wjeżdżać na wzniesienie mimo że nie znacznego spadku prędkości ani wzrostu obciążenia skrzynia zbija bieg na dół ?
3. w jakim zakresie obrotów najlepiej się trzymać żeby było w miarę dynamicznie i ekonomicznie ?

Na początku wydawało mi się że coś nie tak ze sprzęgłem hydrokinetycznym, ale to podobno element nie do zdarcia, a jeśli tak nie jest to jak go zdiagnozować ?

pozdrawiam: pavca


Więc tak, moje pytania nie były spowodowane podejrzeniem jakiejś awarii ale czystą ciekawością eksploatacyjną :) Technika jazdy ze sprzęgłem hydrokinetycznym jest trochę inna niż w ciernym. Tutaj chodzi przede wszystkim o to żeby jedna część turbiny "zabrała" olej i wprowadziła w ruch drugą część. Jeśli będziemy wciskać gaz powoli to efekt "przechwycenia" drugiej połowy będzie mizerny i będziemy mieli odczucie że auto "nie jedzie" :( W odróżnieniu od sprzęgła ciernego tutaj auto nie przyspiesza równomiernie wraz ze wzrostem obrotów ale niejako silnik "dociąga" samochód do prędkości z jaką kręci się silnik :) Jeśli chcemy automatem jeździć w miarę dynamicznie niestety w początkowej fazie przyspieszania musimy podkręcić silnik w miarę szybko na jakieś 2200-2500 obrotów co niestety skutkuje wzrostem spalania :( ale i zadowolenia :) Jedna rzecz której nie rozgryzłem to to czy sprzęgło w automacie w naszych autkach ma turbinę pośrednią, ale i z tym się uporam :) Chyba że ktoś wie to niech napisze.
Patrz często w lusterka ! Frontery są wszędzie :)
Avatar użytkownika
pavca
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 243
Obrazki: 2
Dołączył(a): 23 kwi 2009 19:34:20
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pochwały: 2
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: Problem z skrzynia automat

Postprzez pavca » 06 mar 2010 19:52:30

Jako że temat z "problem" w tytule niestety z bólem serca muszę go odświeżyć :(
A więc tak: dzisiaj u nas w nocy -18, wsiadam rano do autka, odpalam, jadę, wszystko OK. Przejechałem może 500 - 600 m nagle lekkie szarpnięcie, silnik zaczął pracować nierówno, szarpać samochodem, a na tablicy zapaliła się kontrolka silnika i kontrolka skrzyni biegów ta czerwona z wykrzyknikiem :( Oblał mnie zimy pot. Myślę sobie coś ze skrzynią i już zaczynam liczyć wydatki. Ponieważ do celu miałem jeszcze ok 50 m więc włączyłem 1 i jakoś się doczołgałem. Autko postało jakieś 2 godzinki, wsiadam myślę że jakoś doczłapię na tej jedynce na parking a tu niespodzianka - odpalił jakby nigdy nic, nic się nie świeci na tablicy, skrzynia pracuje OK. Pojeździłem resztę dnia i wszystko OK. Miał ktoś kiedyś taki przypadek ? Dla spokoju sumienia w poniedziałek jakę na diagnostykę silnika i skrzyni. Lepiej dmuchać na zimne :)
Patrz często w lusterka ! Frontery są wszędzie :)
Avatar użytkownika
pavca
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 243
Obrazki: 2
Dołączył(a): 23 kwi 2009 19:34:20
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pochwały: 2
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: Problem z skrzynia automat

Postprzez Kostek » 06 mar 2010 22:43:05

U mnie były identyczne objawy jak twoje, tylko zaczynała swoje szaleństwo po jakiś 4-6 km.
Walnięty czujnik obrotów wału (coś chyba-nie pamiętam-około 200 zł-orginał boscha)
Po rozgrzaniu silnika szwankował, po ostygnięciu działał normalnie.
Mam nadzieję, że masz to samo :lol:
Avatar użytkownika
Kostek
Starszy Zaglądacz
Starszy Zaglądacz
 
Posty: 87
Dołączył(a): 24 cze 2008 14:22:59
Lokalizacja: GB
Pochwały: 2
Województwo: Podkarpackie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Sport 1996-1998

Re: Problem z skrzynia automat

Postprzez pavca » 07 mar 2010 13:35:50

Kostek napisał(a):U mnie były identyczne objawy jak twoje, tylko zaczynała swoje szaleństwo po jakiś 4-6 km.
Walnięty czujnik obrotów wału (coś chyba-nie pamiętam-około 200 zł-orginał boscha)
Po rozgrzaniu silnika szwankował, po ostygnięciu działał normalnie.
Mam nadzieję, że masz to samo :lol:


A czy też ci się zapalała kontrolka skrzyni ?
Patrz często w lusterka ! Frontery są wszędzie :)
Avatar użytkownika
pavca
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 243
Obrazki: 2
Dołączył(a): 23 kwi 2009 19:34:20
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pochwały: 2
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: Problem z skrzynia automat

Postprzez Kostek » 07 mar 2010 21:17:34

Też, objawy kontrolkowe były te same, tylko już też nie pamiętam czy zapalała mi się jeszcze od temperatury skrzyni. :oops:
Diagnostyka wykazała
P0725-czujnik obrotów silnika\wału korbowego
P1335-czujnik obrotów wałka pompy paliwowej
Wymiana czujnika wykasowuje automatycznie błąd P1335, ponieważ błąd ten powstaje z mylnych impulsów czujnika obrotów wału korbowego. :wink:


Autor postu otrzymał pochwałę
Avatar użytkownika
Kostek
Starszy Zaglądacz
Starszy Zaglądacz
 
Posty: 87
Dołączył(a): 24 cze 2008 14:22:59
Lokalizacja: GB
Pochwały: 2
Województwo: Podkarpackie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Sport 1996-1998

Re: Problem z skrzynia automat

Postprzez pavca » 10 mar 2010 15:09:49

Kostek napisał(a):Też, objawy kontrolkowe były te same, tylko już też nie pamiętam czy zapalała mi się jeszcze od temperatury skrzyni. :oops:
Diagnostyka wykazała
P0725-czujnik obrotów silnika\wału korbowego
P1335-czujnik obrotów wałka pompy paliwowej
Wymiana czujnika wykasowuje automatycznie błąd P1335, ponieważ błąd ten powstaje z mylnych impulsów czujnika obrotów wału korbowego. :wink:


Trafiony zatopiony :) Jestem po wizycie w serwisie Opla i stałem się lżejszy o 140 zł. Tak jak pisałeś "P0725-czujnik obrotów silnika\wału korbowego" z tym że u mnie winna była kostka do której był podłączony. Po naprawie silnik jakby chodzi żwawiej a skrzynia reaguje szybciej :) Dzięki za dobrą radę :1:
Patrz często w lusterka ! Frontery są wszędzie :)
Avatar użytkownika
pavca
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 243
Obrazki: 2
Dołączył(a): 23 kwi 2009 19:34:20
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pochwały: 2
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

[2.2]tdi frotka b asb

Postprzez vincentos » 20 mar 2010 20:16:50

witam,poniewaz po raz pierwszy mam samochod z ASB chcialbym sie dowiedziec co oznacza 1,2,3 na lewarku zmiany biegow.jesli ktos moglby mi odpowiedziec czulbym sie zobowiazany!pozdrawiam
vincentos
 

Re: [2.2]tdi frotka b asb

Postprzez hirek_gda » 20 mar 2010 20:22:39

nie mam automatu ale z tego co wiem to chyba maksymalny bieg na który pozwalasz się przełączać skrzyni
hirek_gda
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 436
Dołączył(a): 28 lip 2009 17:17:26
Lokalizacja: gdańsk
Pochwały: 3
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Następna strona

Powrót do Układ przeniesienia napędu



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość