Witamy !



[A2.0]Wymiana uszczelki pod miską olejową

[A2.0]Wymiana uszczelki pod miską olejową

Postprzez hirek_gda » 29 wrz 2009 18:34:14

Czy ktoś w trójmiescie wymieniał już uszczelkę pod miską olejową w sporcie 2.0

wlazłem pod samochód i swierdziłem że sam nie dam rady
odwiedziłem trzy warsztaty i żaden się niechce podjąc bo most przeszkadza

no przecież do opla nie pojade :killer:
hirek_gda
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 436
Dołączył(a): 28 lip 2009 17:17:26
Lokalizacja: gdańsk
Pochwały: 3
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: wymiana uszczelki pod miską olejową - trójmiasto

Postprzez jrzeuski » 30 wrz 2009 07:15:57

Wyciągałem miskę u siebie. Faktycznie most przeszkadza. Mam kanał w garażu, serwisówkę i narzędzia także jak chcesz to wpadnij w weekend z browarem i powalczymy.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: wymiana uszczelki pod miską olejową - trójmiasto

Postprzez hirek_gda » 30 wrz 2009 21:49:47

kolego jeśli rzeczywiście miał byś ochotę pomóc to oczywiście był bym wdzieczny
widze że masz longa, a tam przypadkiem nie jest łatwiejszy dostęp do miski ?
oczywiście z :beer: bym wpadł
hirek_gda
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 436
Dołączył(a): 28 lip 2009 17:17:26
Lokalizacja: gdańsk
Pochwały: 3
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: wymiana uszczelki pod miską olejową - trójmiasto

Postprzez konik » 01 paź 2009 00:50:00

Sebastian a jesteś pewien że cieknie tylko spod miski a nie np. z simmeringu na wale korbowym od strony sprzęgła? Oby się nie okazało że Wasza praca pójdzie na marne... moja rada nie wyciągajcie mostu tylko wyciągnij silnik i wymień wszystkie uszczelki i simmeringi.
Avatar użytkownika
konik
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1161
Obrazki: 3
Dołączył(a): 15 lut 2008 22:06:24
Lokalizacja: Starogard Gdański
Pochwały: 5
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: wymiana uszczelki pod miską olejową - trójmiasto

Postprzez wikked » 01 paź 2009 01:23:45

a czemu nie mostu?? 1,5 godzinki i most jest na wierzchu. belka, wał, drugi wał, podpora (w sporcie nie ma), odpiąć lewarki, spuścić olej z reduktora (coby facjaty nie zalało po rozpięciu wału), opuścić skrzynię i wszystko na wierzchu (a 20-ścia parę śrub w pudełeczku). Tak przy okazji, to też uważam że to simering. Żeby się upewnić zdejmij osłonę łapy sprzęgła i wsadź palucha do środka i pomacaj ściankę od wewnątrz. Jak jest olej to simering.
wikked
 

Re: wymiana uszczelki pod miską olejową - trójmiasto

Postprzez jrzeuski » 01 paź 2009 07:56:08

hirek_gda napisał(a):kolego jeśli rzeczywiście miał byś ochotę pomóc to oczywiście był bym wdzieczny
widze że masz longa, a tam przypadkiem nie jest łatwiejszy dostęp do miski ?
oczywiście z :beer: bym wpadł

Napisałem posta, bo chcę pomóc a nie dla szpanu. Sukcesu nie mogę zagwarantować, bo 2.0 Sport na oczy od spodu nie widziałem, ale spróbowanie nic nie kosztuje (w przeciwieństwie do wizyty u mechanika). O ile wiem, to Long od Sporta zaczyna się różnić za przednimi drzwiami. Różnice z przodu wynikają z modelu silnika/skrzyni i może jeszcze rocznika. Czy dostęp do miski u Ciebie jest łatwiejszy niż u mnie, to nie wiem. Jak przyjedziesz do mnie na kanał, to zobaczymy.

Patrzę właśnie w serwisówkę Haynesa (rozdział 2A, pkt 13) i widzę, że do zdjęcia miski nie trzeba wyjmować mostu a jedynie go opuścić nieco na śrubach. Zatem powinniśmy dać temu radę w garażu. Zresztą możesz sam poczytać. Link do serwisówki jest gdzieś na forum.

PS. Moja oferta dalej aktualna :)
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: wymiana uszczelki pod miską olejową - trójmiasto

Postprzez jrzeuski » 01 paź 2009 07:59:45

konik napisał(a):Sebastian a jesteś pewien że cieknie tylko spod miski a nie np. z simmeringu na wale korbowym od strony sprzęgła? Oby się nie okazało że Wasza praca pójdzie na marne... moja rada nie wyciągajcie mostu tylko wyciągnij silnik i wymień wszystkie uszczelki i simmeringi.

Wyjęcie silnika to duża sprawa. Trzeba mieć wyciąg (ja nie mam) a potem jeszcze wiedzieć jak z powrotem poprawnie podłączyć wszystkie rury i kable. To raczej nie jest robota dla amatorów.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: wymiana uszczelki pod miską olejową - trójmiasto

Postprzez jrzeuski » 01 paź 2009 08:11:50

wikked napisał(a):a czemu nie mostu?? 1,5 godzinki i most jest na wierzchu. belka, wał, drugi wał, podpora (w sporcie nie ma), odpiąć lewarki, spuścić olej z reduktora (coby facjaty nie zalało po rozpięciu wału), opuścić skrzynię i wszystko na wierzchu (a 20-ścia parę śrub w pudełeczku). Tak przy okazji, to też uważam że to simering. Żeby się upewnić zdejmij osłonę łapy sprzęgła i wsadź palucha do środka i pomacaj ściankę od wewnątrz. Jak jest olej to simering.

U mnie silnik i skrzynia są całe uwalone olejem. Nie wiem skąd cieknie. Może filtr, może miska, może simmering (od strony wału albo paska klinowego). A może to z odmy tak chlapie? Możliwe też, że olej przecieka ze skrzyni. Trzebaby to wszystko umyć i wtedy popatrzyć skąd cieknie. Zbieram się już od dawna do zdjęcia skrzyni i zobaczenia co tam się dzieje, bo sprzęgło się również ślizga (zaolejone albo tarcza się kończy), ale jakoś zawsze mam pilniejsze sprawy do zrobienia, wiec tylko kontroluję poziom oleju w silniku (dziwne, ale nie ubywa) :-/
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: wymiana uszczelki pod miską olejową - trójmiasto

Postprzez hirek_gda » 01 paź 2009 09:48:00

Grzesiek nie jestem pewien być może że z pod zimeringu
chociaż wydaje mi się że z pod miski
ale być może i tu i tam

tylko pytanie czy aby go wymienić trzeba wyjmować silnik czy wystarczy skrzynie ?
niewiem co bedzie łatwiejszę.

nie ukrywam że wyjęcie silnika i wymienienie wszelkich uszczelniaczy jest kuszące ponieważ dawał by spokój na pewien czas, tylko pytanie jakie koszty są takiej operacji ?
hirek_gda
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 436
Dołączył(a): 28 lip 2009 17:17:26
Lokalizacja: gdańsk
Pochwały: 3
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: wymiana uszczelki pod miską olejową - trójmiasto

Postprzez Kogut » 01 paź 2009 13:40:20

O rany :roll: wy nic nie rozumiecie :mrgreen:
Chłopaki umawiają się na Piwo(skrzynia) a nie na Wódkę (silnik) bo prawdopodobnie ich żony czytają forum, a podczas wymiany Nie Będzie (wyciąg) żon w domu :mrgreen:
Avatar użytkownika
Kogut
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1537
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 gru 2007 19:39:44
Lokalizacja: Sochaczew
Pochwały: 3
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: wymiana uszczelki pod miską olejową - trójmiasto

Postprzez hirek_gda » 01 paź 2009 20:53:12

No i teraz Kogut wszystko zdradziłeś i teraz z piwa tzn skrzyni nic nie bedzie
hirek_gda
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 436
Dołączył(a): 28 lip 2009 17:17:26
Lokalizacja: gdańsk
Pochwały: 3
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: wymiana uszczelki pod miską olejową - trójmiasto

Postprzez mpl » 06 paź 2009 19:48:01

jeśli to komuś pomoże, to tak: niedawno wymienił mi znajomy uszczelki miski olejowej

jeśli masz sporta A z c20ne to są 2 uszczelki, samo opuszczenie przedniego napędu nie pomoże bo braknie dosłownie paru mm żeby zdjąć miskę bo smok długi, rozwiązaniem okazało się dość łatwe wyjęcie silnika, dużo miejsca itp. co prawda znajomy to mechanik z około 40-letnim stażem więc może dla niego to nic trudnego, ale twierdził, że lepiej silnik niż napęd, twierdził, że można by unieść tylko silnik i by przeszło, ale że jeszcze uszczelnialiśmy wał to wyjął. Cena była mocno promocyjna - wziął 170zł plus koszt uszczelek itp. przy okazji wymienił mi jeszcze klocki hamulcowe : )

Gdzieś w zakładzie mechanicznym krzyczeli 400zł za samo wyjęcie silnika i do tego robocizna i części i "... najlepiej jakby Pan to zrobił w innym zakładzie, a nie u nas..."
Jest: A sport : ) / WAZ 21063 Łada 1300SL :) / CB750 SevenFifty

Jezus nie może zostać królem Polski, ponieważ osoba skazana prawomocnym wyrokiem nie może pełnić funkcji publicznej.
Avatar użytkownika
mpl
Guru
Guru
 
Posty: 805
Obrazki: 11
Dołączył(a): 30 cze 2009 22:34:59
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pochwały: 3
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: wymiana uszczelki pod miską olejową - trójmiasto

Postprzez malylub52hv » 08 sie 2010 11:02:25

witam. myślę że bez wyciągania silnika nie da rady bo sam z tym walczyłem. opuściłem most, następnie podlewarowałem silnik i nic z tego bo smok jest wygięty w bok a misy w bok nie przesunie bo rama nie da. :dupa:
malylub52hv
 

Re: wymiana uszczelki pod miską olejową - trójmiasto

Postprzez mikrusik » 08 sie 2010 15:13:23

malylub52hv napisał(a):witam. myślę że bez wyciągania silnika nie da rady bo sam z tym walczyłem. opuściłem most, następnie podlewarowałem silnik i nic z tego bo smok jest wygięty w bok a misy w bok nie przesunie bo rama nie da. :dupa:


Mam sporta - 2 razy już wyjmowałem miskę - fakt most przeszkadza. Trzeba opuścić most odkręcić na łapach silnik i podlewarować go potem żabą - wychodzi miska :>: , smok owszem przeszkadza, ale skoro ja dałem radę...
mikrusik
 

Re: [A2.0]Wymiana uszczelki pod miską olejową

Postprzez malylub52hv » 14 sie 2010 13:49:14

w takim razie albo nasze frotki się nieco różnią albo ja się jeszc ze muszę sporo nauczyć :beer: :mrgreen:
malylub52hv
 

Re: [A2.0]Wymiana uszczelki pod miską olejową

Postprzez jrzeuski » 14 sie 2010 14:56:47

Możecie mieć inne silniki.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: [A2.0]Wymiana uszczelki pod miską olejową

Postprzez hirek_gda » 14 sie 2010 15:37:20

chudyy1 ma pewnie X20SE u mnie w C20NE też nie chciała wyjść bez wyciągania silnika
hirek_gda
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 436
Dołączył(a): 28 lip 2009 17:17:26
Lokalizacja: gdańsk
Pochwały: 3
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: [A2.0]Wymiana uszczelki pod miską olejową

Postprzez makar » 14 sie 2010 18:04:43

wyjdzie bez wyciągania C20 NE i X20SE pod spodem prawie niczym się nie różnią a w szczególności jeżeli chodzi o miske.
makar
 

Re: [A2.0]Wymiana uszczelki pod miską olejową

Postprzez wiesiek86 » 01 lis 2010 10:07:08

witam, niedawno zmieniałem taką uszczelkę, mam fronterę 2.0 sport c20ne
oczywiście trzeba opuścić trochę przedni most podnieść delikatnie silnik odkręcić miskę, oczywiście nie wyjdzie bo przeszkadza smok, ale smok można odkręcić po odkręceniu miski, wtedy wyjdzie ona razem ze smokiem i po sprawie, bez wyjmowania silnika, uszczelki oczywiście są dwie i składamy je na silikon bo są w nich tulejki dystansowe, dlatego nie można ich mocniej docisnąć więc silikon pomaga lepiej uszczelnić.
wiesiek86
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 6
Dołączył(a): 24 paź 2010 20:23:37
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995


Powrót do 2.0i



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron